درباره بلژیک بیشتر بدانیم

درباره بلژیک بیشتر بدانیم

درباره بلژیک، و بروکسل زیبا حتما بسیار شنیده اید. این کشور زیبا و البته کهن که عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است با سیستم مشروطه سلطنتی اداره می شود و یکی …

درباره بلژیک و بروکسل زیبا حتما بسیار شنیده اید. این کشور زیبا و البته کهن که عضو پیمان شنگن و اتحادیه اروپا است با سیستم مشروطه سلطنتی اداره می شود و یکی از مهمترین کشورهای اروپایی است. اگر می خواهید درباره بلژیک بیشتر بدانید و با جزئیات گردشگری، آب و هوایی و موارد مشابه آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید. ما هزاران نکته جالب را که برای آشنایی با بلژیک مهم است، برایتان آورده ایم. 

درباره بلژیک بیشتر بدانیم | یوروپ تورز

آشنایی با کشور بلژیک

بلژیک که فرانسوی Belgique و در انگلیسی Belgium است، یکی از مهمترین کشورهای حوزه شنگن در غرب اروپا است. پایتخت بلژیک شهر بروکسل است و به عنوان یکی از سیاسی ترین شهرهای اروپا و البته مقر اتحادیه اروپا شناخته میشود.

بلژیک با کشورهای مهمی چون آلمان، هلند، لوکزامبورگ، فرانسه همسایه است و سواحل شمال غربی اش به دریای شمال منتهی می شود. بلژیک کشوری دو زبانه است و مردم آن به زبان های هلندی و فرانسوی صحبت کرده و البته زبان آلمانی نیز برای مردم قابل فهم است.

پادشاه جوان بلژیک، پادشاه فیلیپه از سال 2013 بر تخت سلطنت نشسته و ملکه این کشور نیز همسر وی ملکه ماتیلده است. آنها چهار فرزند به نام های پرنسس الیزابت، پرنس گابریل، پرنس امانوئل و پرنس الئونور دارند. ولیعهد بلژیک بزرگترین فرزند پادشاه یعنی پرنسس الیزابت است که به تازگی به سن 18 سالگی رسیده است. جالب است درباره بلژیک بداند که ولیعهد این کشور جوان ترین ولیعهد در میان کشورهای اروپایی است و بالاترین نشان افتخار کشور را در سالروز تولد 18 سالگی از پادشاه دریافت کرد.

بلژیک در لاتین در معنای منطقه گل نشین است و به دلیل اقوام سلتی و بلژ که در این منطقه زندگی می کردند، این کشور بلژیک نام گرفته است. البته در گذشته مرزهای بلژیک شامل بخشی از هلند و لوکزامبورگ امروزی بود ولی با پایان جنگ جهانی اول مرزهای اروپا شکل امروزی را گرفت.

تاریخچه مختصری درباره بلژیک

درباره بلژیک باید گفت که این کشور در گذشته نیز همچون دوران معاصر نیز نقش پر رنگی در تاریخ اروپا داشته است. از قرون وسطی تا قرن 17 بلژیک مرکز تجارت و فرهنگ اروپا بود و در قرن 19 نیز انقلابی بزرگ را پشت سر گذاشت و بخش هایی از کشور را از دست داد که امروزه در مرزهای هلند واقع شده است.

به دلیل تمام کشمکش های قرون هجده و نوزده، بلژیک به میدان جنگ اروپا معروف شد و فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشت. اما در حال حاضر بلژیک یکی از کشورهای مهم اروپا و مقر سازمان های بین المللی مهمی نظیر ناتو و اتحادیه اروپا است.

تاریخچه مختصری درباره بلژیک | یوروپ تورز

درباره بلژیک و وضعیت آب و هوایی

درباره بلژیک باید گفت که این کشور آب و هوایی معتدل البته متاثر از دریا دارد. همانطور که پیشتر گفتیم شمال غربی این کشور به سواحل دریای شمال منتهی می شود. در نتیجه آب و هوای بلژیک تحت تاثیر دریای شمال و اقیانوس اطلس است. 

ماه های آوریل تا سپتامبر (فروردین تا شهریور) فصل مناسب برای سفر به بلژیک است و با پایان نیمه اول سال باید منتظر باران های پاییزی و بارش های زمستانه بود. نیمه دوم سال در بلژیک آب و هوایی شبیه به انگلستان دارد و سرمای هوا گاه به زیر صفر میرسد.

درباره بلژیک و وضعیت آب و هوایی | یوروپ تورز

درباره بلژیک ، نُرم جمعیت و مهاجرت

بلژیک یکی از کشورهایی است که توانسته در سالهای اخیر بیشترین رشد جمعیت را در بین کشورهای اروپایی داشته باشد و در حال حاضر نیز نزدیک به  11,445,764 جمعیت دارد. به این ترتیب می توان گفت که بلژیک 0.15% از کل جمعیت جهان را دارد. درباره بلژیک و وضعیت جمعیت باید گفت که بلژیک هشتادمین کشور پرجمعییت جهان است که بیشتر مردم در بروکسل، پایتخت بلژیک ساکن هستند و در رتبه های بعد شهرهای بزرگی چون خنت، لیژ و اوستنده قرار دارند.

با توجه به موقعیتی که بلژیک دارد می توان گفت که همیشه مورد توجه مهاجران، دانشجویان و تاجران بوده است. بر همین مبنا می توان بلژیک را کشوری مهاجرپذیر دانست. علاوه بر مهاجرانی از سراسر اروپا، از دیگر کشورها نیز همواره مهاجرانی به بلژیک سفر کرده اند و در این میان رتبه اول به مراکشی ها اختصاص داد که بزرگ ترین گروه مهاجران بلژیک را تشکیل می دهند. ترک ها و مردم پورتوریکه نیز در رتبه های بعدی لیست مهاجران قرار دارند که با تسلط لازم به زبان فرانسوی به خوبی در جامعه تطبیق پیدا کرده و از زندگی در بلژیک لذت می برند.

متقاضیان ایرانی نیز در سالهای اخیر توجه ویژه ای به بلژیک داشتند و با اهداف تحصیلی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، کار و کورس های آموزشی به بلژیک مهاجرت کرده اند.

درباره بلژیک ، نُرم جمعیت و مهاجرت | یوروپ تورز

درباره بلژیک و دانشگاه هایش

دانشگاه ها و مراکز آموزشی بلژیک در لیست مطرح ترین دانشگاه های دنیا قرار دارد و همین مهم موجب شده که سالانه تعداد بسیار زیادی برای تحصیل در دبیرستان ها و مقاطع بالاتر راهی بلژیک شوند. دانشجویان ایرانی نیز از این قاعده مستثنی نیستند، تنها باید به این نکته توجه کنند که تحصیل در مقاطع بالاتر دانشگاه های بلژیک به ویژه دکترا نیازمند تسلط کامل به زبان فرانسه و ارائه مدرک مربوطه ( در صورت نیاز دانشگاه) است. دانشجویان ایرانی بعد از اخذ پذیرش دانشگاه های بلژیک می توانند به صورت قانونی در این کشور ساکن شده و یا بدون محدودیت به دیگر کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.

درباره بلژیک و مراکز آموزشی اش می توان به دانشگاه هایی چون دانشگاه خنت، دانشگاه انتورپ، دانشگاه لیژ، دانشگاه لیبر دِ بروکسل از معروف ترین دانشگاه های بروکسل است، اشاره کرد. دانشجویان با داشتن مدرک زبان فرانسه، پروپوزال جامع و نمرات مناسب میتوان در این دانشگاه ها ثبت نام کنند.

درباره بلژیک و دانشگاه هایش | یوروپ تورز

ویزای بلژیک و برنامه ریزی سفر

بلژیک یکی از کشورهای حوزه شنگن است و اگر می خواهید به این کشور سفر کنید باید برای ویزای شنگن بلژیک درخواست دهید. به این ترتیب شما می توانید علاوه بر بلژیک به تمام کشورهای حوزه شنگن به صورت قانونی و در زمانی مشخص سفر کنید.

برای سفر به بلژیک ما باید تمامی مدارکی که نشان دهنده وضعیت مالی، ملکی، شغلی و تحصیلی شما باشد را ترجمه کرده و با تکمیل فرم درخواست ویزا تحویل دهید. با توجه به حجم و ترافیک گردشگران مدت زمان انتظار جواب ویزا حداقل 14 و حداکثر 60 روز است. در نتیجه بهتر است حتما با برنامه ریزی مناسب برای ویزا درخواست دهید تا برنامه های سفرتان دچار اختلال نشود.

درباره بلژیک بدانید که با توجه به قوانین این کشور داشتن دعوتنامه تا حد زیادی پروسه اخذ ویزا را برای شما آسان تر میکند اما تضمین صدور ویزا نخواهد بود. در نتیجه بهتر است حتما با متخصصان امر مشورت کنید.

ویزای بلژیک و برنامه ریزی سفر | یوروپ تورز

درباره بلژیک و مذاهب این کشور

درباره بلژیک و مسادل مذهبی باید گفت که مردم بلژیک همچون شهروندان دیگر نقاط اروپا مسیحی هستند. بزرگترین فرقه مسیحیت بلژیک، متعلق به کاتولیک ها است. اقلیت مسیحیان این کشور را ارتدوکس ها و پروتستان ها تشکیل می دهند. جالب است درباره بلژیک بدانید که جمعیت بسیار کمی را نیز مهاجران مسلمان تشکیل داده اند.

درباره بلژیک و مذاهب این کشور | یوروپ تورز

وسایل حمل و نقل عمومی در بلژیک

بلژیک به عنوان یکی از کشورهای تراز اول اروپا و دنیا از سیستم حمل و نقل بسیار مدرنی برخوردار است که شهروندان و گردشگران را به راحتی به نقاط مختلف شهر و البته کل کشور می رساند. حمل و نقل بلژیک متشکل از سیستم هماهنگ و یکپارچه مترو، قطار شهری و اتوبوس است که توسط سه اپراتور کنترل می شود. این اپراتورها، شرکت های دی لیجن، تی ای سی و اس تی ای بی در شهرهای بروکل، والونیا و فلندرز هستند.

همچنین بلژیک مجهز به تراموای سراسری است که مخصوص روزهای تعطیل و گردشگران است. این تراموا برای مسیرهای ساحلی است و از خط ساحلی هلند تا فرانسه کشیده شده است. جالب است درباره بلژیک بدانید که این خط تراموای ساحلی طولانی ترین مسیر تراموا در سطح جهان است.

لازم به ذکر است که گردشگران برای استفاده از کلیه وسایل حمل و نقل عمومی باید کارت هایی با نام موبیب را تهیه کنند که نوعی بلیط الکترونیکی است. قیمت این کارت 5 یورو است. به این ترتیب و با وسایل حمل و نقل عمومی شما به راحتی می توانید هزینه رفت و آمد را کاهش دهید. تنها این مهم را فراموش نکنید که برای ترانسفر فرودگاهی حتما از قبل تاکسی رزرو کنید تا پرواز را از دست ندهید. برای رزرو تاکسی می توانید از سیستم های آنلاین یا پذیرش هتل محل اقامت کمک بگیرید.

وسایل حمل و نقل عمومی در بلژیک | یوروپ تورز

درباره بلژیک و جاذبه هایش

گردشگری بلژیک یکی از صنایع درآمدزای این کشور است. البته موقعیتی که بلژیک در قلب اروپا دارد باعث شده تا حسابی مورد توجه گردشگران بین المللی قرار بگیرد به طوری که بیش از 5/2 درصد از درآمد کشور نتیجه سفرهای بین المللی گردشگران برای بازدید جاذبه های بلژیک است. آخرین رکورد بلژیک در سال 2005 ثبت شد که نزدیک به 7 میلیون نفر به این کشور سفر کردند. برای اینکه درباره بلژیک و جاذبه هایش بیشتر بدانید حتما در ادامه با ما همراه باشید.

درباره بلژیک و جاذبه هایش | یوروپ تورز

کشور بلژیک و میدان بزرگ بروکسل

میدان بزرگ بروکسل یا گرند پلاس در کنار کاخ سلطنتی بنا شده و یکی از نمادهای اصلی شهر است. این میدان بزرگ پاتوقی برای گردهمایی ها و پیاده روی های مردم و گردشگران است و اطرافش را عمارت هایی تاریخی، باشکوه و مجلل فرا گرفته که با سبک های گوتیک و نئوکلاسیک طراحی شده است. مشهورترین بنای میدان بزرگ، کاخ سلطنتی بروکسل است.

کشور بلژیک و میدان بزرگ بروکسل | یوروپ تورز

کشور بلژیک و کاخ سلطنتی بلژیک

کاخ سلطنتی بروکسل محل اقامت و زندگی اعضای خانواده سلطنتی است. این کاخ بازدید عموم ندارد ولی در میدان گرند پلاس واقع شده و فضای اطرافش یکی از توریستی ترین مناطق بلژیک است. جالب است درباره بلژیک بدانید، در صورتی که پادشاه در کاخ باشد پرچم بلژیک افراشته است و در غیر این صورت بر روی بام سلطنتی پرچم به چشم نمی خورد.

کشور بلژیک و کاخ سلطنتی بلژیک | یوروپ تورز

کشور بلژیک و مجسمه پسرک

درباره بلژیک و جاذبه هایش حتما تا به حال مجسمه پسرک را شنیده و یا عکس هایش را دیده اید. مجسمه پسرک ایستاده یکی از مشهورترین سمبل های بروکسل و یکی از دیدنی های بلژیک است. این مجسمه 60 سانتی متری از برنز ساخته شده و پسرکی را نشان می دهد که در حال ادرار کردن است. اگرچه این مجسمه شهرت بین المللی دارد ولی در مراسم های رسمی، رژه های سلطنتی و دیگر مراسم مشابه به صورت کامل پوشانده می شود. بسیاری از گردشگران، بعد از میدان بزرگ بروکسل بلژیک را با سمبل همین مجسمه می شناسند.

کشور بلژیک و اتمیوم

بعد از مجسمه پسرک مهمترین سمبل بروکسل و بلژیک نماد مولکول های آهن است که با نام اتمیوم (Atomium) شناخته میشود. اتمیوم در واقع عنصر فلز آهن است که هزاران برابر بزرگ تر آن را ساخته اند. این سمبل شامل گوی های فلزی متصل بهم است که در زیر آن جمله خوش آمدید نیز به چشم می خورد. به این ترتیب مردم و گردشگران می توانند تا زیر این گوی ها حرفته و با آن عکس بگیرند.

اتمیوم برای گرامیداشت نمایشگاهی در سال 1958 به بهانه نمایشگاه جهانی بروکسل با ارتفاع 102 متر ساخته شد. این نماد از فولاد ضد زنگ ساخته شده و توانسته علاوه بر گرامیداشت نمایشگاه به سمبل شهر نیز تبدیل شود.

کشور بلژیک و اتمیوم | یوروپ تورز

سفر به بلژیک و تفاوت ها

درباره بلژیک و البته پیش از سفر به این کشور زیبا باید از برخی تفاوت های فرهنگی آشنا شویم تا سفرمان را به خوبی بتوانیم برنامه ریزی کنیم. اول از همه یادتان باشد که واحد پول کشور بلژیک یورو است و شما می توانید به راحتی پولتان را چنج کنید.

جالب است درباره بلژیک بدانید که این کشور از جمله کشورهای صنعتی اروپا است و مهمترین تولیداتش مواد شیمیایی و شیشه است. اقتصاد بلژیک بر پایه بخش خصوصی است و درآمد فوق العاده بالایی را وارد چرخه اقتصاد می کند.

شما برای سفر به بلژیک باید حتما تمکن مالی خوبی داشته باشید. این مهم را در نظر بگیرید که در صورت نداشتن گردش مالی خوب سفارت نیز به بهانه عدم توانایی در پرداخت هزینه های سفر درخواست ویزای شما را رد خواهد  کرد. به همین ترتیب میانگین هزینه هر روز در زندگی با در نظر گرفتن استفاده از وسایل حمل و نقل شهری و بین شهری روزی 50 یورو است. البته این بر مبنای عادت های غذایی و تفریحی شما میتواند تا حدی کم یا زیاد شود.

یکی دیگر از چیزهای جالبی که باید درباره بلژیک بدانید، مردم و شهروندان هستند. مردم بلژیک شهروندانی بی نهایت شاد هستند و به راحتی این حس خوب را حتی به گردشگران نیز بروز میدهند. آنها افرادی خوش برخورد و خوش طبع هستند و بدون شک از سفر به کشورشان لذت خواهید برد.

سفر به بلژیک و تفاوت ها | یوروپ تورز

دانستنی هایی جالب درباره بلژیک

حالا می خواهیم کمی درباره دانستنی های بلژیک برایتان بگوییم که شاید تا به حال کمتر شنیده و یا خوانده باشید. اول از وضعیت هوایی بلژیک شروع می کنیم. آلودگی هوا در بلژیک بسیار کم است و شهرها نیز از نظافت فوق  العاده ای برخوردار هستند. در صورت انداختن زباله در خیابان نیز پلیس به شدت برخورد خواهد کرد. 

درباره بلژیک بیشتر به شما گفتیم که این کشور با سیستم مشروطه سلطنتی اداره میشود. بد نیست بدانید که شخص پادشاه را دولت فدرال انتخاب می کند و سپس پادشاه باید بتواند از پارلمان رای اعتماد بگیرد. حکومت کردن و اداره مسائل در دست نخست وزیر است اما پادشاه یا ملکه به عنوان شخص اول کشور شناخته می شود. 

بلژیک کشوری هنری است و جریانات هنری، فستیوال های موسیقی، کارناوال متعدد در طول سال در این کشور برگزار میشود که در کل اروپا نظیر ندارد. همچنین مراسم شب سال نو و شب کریسمس نیز در بروکسل با شکوهی هرچه تمام تر برگزار می شود و با توجه به اکثریت کاتولیت این مراسم های مذهبی از روحانیتی خاص برخوردار است.

میدان مرکزی بروکسل را که بیشتر به عنوان یکی از جاذبه های بلژیک به شما معرفی کردیم را حتما بخاطر دارید. این سایت توریستی- تاریخی در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. موزه های بروکسل نیز بالغ بر 20 هزار اثر گرانبها را در گنجینه دارند. بر مبنای همین موارد در میان شهرهای بلژیک، بروکسل محبوب ترین شهر برای گردشگران است.

خنت نیز با جاذبه هایی چون برج ناقوس شهر خنت و کاخ گراون استین یکی از کهن ترین شهرهای بلژیک است که ردپای حضورش تا قرون وسطی نیز میرسد. شهر لوون هم با کلیسای سنت پیتر (Saint Peter’s Church) و تالار بزرگ شهر سومین مقصد توریستی بلژیک شناخته می شود. 

درباره بلژیک و طبیعت سرسبز کشور

درباره بلژیک و طبیعت سرسبزش حتما شنیده اید. میتوان بلژیک را یکی از زیباترین و سرسبز ترین کشورهای اروپا دانست که چشم اندازهایی فوق العاده دارد. این کشور تقریبا ۳۰۵۲۸ کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای سه منطقه جغرافیایی مهم است. منطقه اول دشت ساحلی شمال غربی کشور است. منطقه دوم فلات مرکزی و منطقه سوم بخش کوهستانی آردن در جنوب شرقی بلژیک است.

دشت ساحلی بلژیک شامل تپه های شنی و زمین های خشک شده از دریا هستند. فلات مرکزی شامل دره های حاصلخیز بلژیک است و منطقه کوهستانی آردن هم که زیباترین چشم انداز های کشور را در برمیگیرد. ناحیه کوهستانی آردن شامل جنگل هایی سرسبز، جلگه هایی وسیع و کوهستان های صخره است. جالب است بدانید که این پوشش جغرافیایی تا شمال فرانسه ادامه دارد. آردن مرکز حیات وحش کشور و محل زندگی بسیاری از حیوانات است.

همچنین مرتفع ترین نقطه بلژیک (Signal de Bougy) است که ارتفاعی بیش از دوهزار فوت دارد. زیباترین چشم انداز های طبیعی بلژیک و خوش منظره ترین روستاهای کوچک کشور در این منطقه واقع شده است.

در انتها نیز بد نیست درباره بلژیک بدانید که این کشور 2 ساعت و نیم از ایران عقب تر است و البته آب و هوایی به مراتب سرد تر از کشور ما دارد. وسعت بلژیک از ایران کمتر است و تقریبا کشوری هم اندازه با همسایه شمالی ما یعنی ارمنستان است. 

درباره بلژیک و طبیعت سرسبز کشور | یوروپ تورز

درباره بلژیک و شرایط اقامت

درباره بلژیک و مسائل اقامتی باید متقاضیان چندین نکته مهم را در نظر بگیرند. اگرچه این کشور مهاجرپذیر است ولی به هیچ وجه با مهاجران غیرقانونی رابطه خوبی ندارد. پس برای اقامت این کشور حتما روش های قانونی را در پیش بگیرید. برای این مهم شما می توانید ابتدا با ویزای تحصیلی اقدام کنید. ویزای تحصیلی بلژیک این شانس را به شما میدهد تا وارد دانشگاهی شوید که بر مبنای بازار کار و نیاز کشور به شما آموزش می دهد. در نتیجه پس از پایان تحصیلات دانشگاهی شانس شما برای ورود به بازار کار بسیار زیاد است.

درباره بلژیک این مهم را بخاطر داشته باشید که باید حتما به یکی از دو زبان رسمی این کشور یعنی هلندی یا فرانسوی تسلط داشته باشید. مردم پایتخت، بروکسل بیشتر به فرانسه صحبت میکند و تحصیل مقطع دکتری نیز نیازمند ارائه مدرک زبان فرانسه است.

همچنین شما می توانید با سرمایه گذاری و ثبت شرکت نیز راه اقامت این کشور را برای خود هموار کنید ولی باید بودجه بسیار زیادی را برای این مهم در نظر بگیرید. به این ترتیب شما می توانید وارد بلژیک شده و به صورت قانونی در این کشور ساکن باشید.

در این مسیر اقامت جه از روش تحصیلی و چه با سرمایه گذاری، شما به عنوان متقاضی ابتدا کارت اقامت بلژیک را دریافت می کنید. در طی سالهایی که کارت اقامت دارید در صورت عدم نقض قوانین و البته پرداخت مالیات می توانید برای پاسپورت نیز درخواست دهید.

درباره بلژیک و شرایط اقامت | یوروپ تورز

انتهای سفر به بلژیک

در انتهای این سفر امیدواریم حسابی از آشنایی با بلژیک لذت برده باشید و ما نیز اطلاعات مفیدی درباره بلژیک به شما منتقل کرده باشیم. اگر به این کشور سفر کردید از زیبایی های طبیعی و تاریخی اش لذت ببرید و اگر هم می خواستید درباره بلژیک بیشتر بدانید امیدواریم به شما کمک کرده باشیم. بدون شک بلژیک به عنوان یکی از کهن ترین کشورهای اروپا حرف های بسیاری برای گفتن دارد و سفر به این کشور میتواند برای هر گردشگری تجربه ای شیرین باشد. 

انتهای سفر به بلژیک | یوروپ تورز

سوالات متداول درباره کشور بلژیک

کشور بلژیک در کجای قاره اروپا واقع شده است؟

بلژیک که فرانسوی Belgique و در انگلیسی Belgium است، یکی از مهمترین کشورهای حوزه شنگن در غرب اروپا است.

چرا بلژیک به میدان جنگ اروپا معروف شد؟

به دلیل تمام کشمکش های قرون هجده و نوزده، بلژیک به میدان جنگ اروپا معروف شد و فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشت.

در حال حاضر کشور بلژیک چه نقشی در قاره اروپا دارد؟

اما در حال حاضر بلژیک یکی از کشورهای مهم اروپا و مقر سازمان های بین المللی مهمی نظیر ناتو و اتحادیه اروپا است.

مناطق جغرافیایی مهم کشور بلژیک کجاست؟

این کشور تقریبا ۳۰۵۲۸ کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای سه منطقه جغرافیایی مهم است. منطقه اول دشت ساحلی شمال غربی کشور است. منطقه دوم فلات مرکزی و منطقه سوم بخش کوهستانی آردن در جنوب شرقی بلژیک است. 

مردمان کشور بلژیک به چند زبان صحبت می کنند؟

بلژیک کشوری دو زبانه است و مردم آن به زبان های هلندی و فرانسوی صحبت کرده و البته زبان آلمانی نیز برای مردم قابل فهم است.

با استفاده از چه روشی آسان تر می توان ویزای کشور بلژیک را دریافت کرد؟

با توجه به قوانین این کشور داشتن دعوتنامه تا حد زیادی پروسه اخذ ویزا را برای شما آسان تر میکند اما تضمین صدور ویزا نخواهد بود.

کشور بلژیک چه مردمانی دارد؟

مردم بلژیک شهروندانی بی نهایت شاد هستند و به راحتی این حس خوب را حتی به گردشگران نیز بروز میدهند. آنها افرادی خوش برخورد و خوش طبع هستند و بدون شک از سفر به کشورشان لذت خواهید برد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

4 نظر

مهران 15 شهریور 1397 پاسخ

سالهاست توی اروپا زندگی میکنم اما هیچ وقت فکر نمیکردم بروکسل اینقدر زیبا باشه وگرنه خیلی زوتر از اینها میرفتم.

مریم 30 تیر 1397 پاسخ

سلام اطلاعات مفیدی بود
سپاسگزارم

عارف 22 تیر 1397 پاسخ

سلام چگونه به بلژیک سفر کنم و اقامت بگیرم.

حمید خان 20 تیر 1397 پاسخ

حیف که امشب بلژیک نتونست به فینال جام جهانی بره