1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

درباره بلژیک

درباره بلژیک

این مطلب درباره بلژیک و هر چه که در رابطه با این کشور و سفر به آن میتواند برای شما مسافران و توریست ها مفید باشد، نوشته شده است. کشور بلژیک به یک کشور سلطنتی معروف است، و در واقع از دسته کشورهای اروپایی به شمار می‌آید، در بررسی‌های تاریخی دیده شده کشور بلژیک در خاک کشورهایی از جمله فرانسه و هلند بوده است. پایتخت کشور بلژیک شهر بروکسل می‌باشد گه یکی از بزرگترین شهرهای آن به شما می‌آید. نوع حکومت در کشور بلژیک سلطنتی می‌باشد و از دموکراسی پارلمانی تبعیت می‌کند. زبان‌هایی که در این کشور استفاده می‌شود اغلب هلندی و آلمانی می‌باشد. در ادامه اطلاعات دقیق‌تری از این کشور را مطرح خواهیم نمود.

درباره بلژیک

 آب و هوای کشور بلژیک

در کشور بلژیک میزان بارندگی بسیار بالا می‌باشد و به این معنی که شما در تمام فصول در این کشور بارندگی خواهید دید. از طرفی این کشور به عنوان یک آب و هوا معتدل دریایی نیز معروف است. کشور بلژیک در تابستان خنک بوده و گرمایی در این کشور احساس نمی‌شود. خاطر نشان می‌سازیم مناطقی که از دریا دورتر هستند تابستان‌های گرمتری دارند. در یک جمع‌بندی در خصوص آب و هوا بلژیک این نتیجه‌گیری دیده می‌شود که این کشور بسیار معتدل بوده و هیچ شدتی ازلحاظ گرما و سرما در این کشور دیده نمی‌شود. بارش باران متوسط در این کشور شهرهای مختل را بسیار تمیز نموده و قدم زدن در این کشور می‌تواند بسیار دل‌انگیز باشد. در تابستان آفتاب گرفتن بسیار ارزشمند بوده و نواحی ساحلی کشور بلژیک دارای ارزش بازدید بسیار بالایی باشد.

درباره بلژیک

بررسی جغرافیا کشور بلژیک

این کشور دارای سه منطقه می‌باشد که در واقع بخش اولیه آن به عنوان دشت ساحلی شمال غربی و بخش‌های میانی شامل فلات مرکزی می‌باشد. در جنوب شرقی این کشور نیز کوه‌های آردن دیده می‌شود. قسمت اولیه در کشور بلژیک که به دشت‌های ساحلی معروف می‌باشد، دارای زمین‌هایی بسیار خشک بوده و هم‌چنین شامل تپه‌های شنی نیز می‌باشد. خاکریزهایی در این مناطق دیده می‌شود. فلات‌های مرکزی که دومین منطقه از جغرافیای کشور بلژیک می‌باشند شامل دره‌های حاصلخیز می‌باشد. و کوه‌های آردن دارای جنگل‌هایی بسیار انبوه دیده می‌شود. این کشور دارای سه فرودگاه می‌باشد که دو فرودگاه در شهر بروکسل واقع می‌باشد و فرودگاه بین‌المللی آنتورپ نیز در منطقه دیگر واقع است. سیستم‌های حمل و نقل در این کشور بسیار بالا بوده و از بهترین سیستم‌های اتوبوس‌رانی در کشور بلژیک استفاده شده است. در خصوص سیستم‌های قطار در این کشور نیز از مجهزترین نمونه های حمل و نقل یاد می‌شود.

درباره بلژیک

اقتصاد کشور بلژیک

توضیحاتی که درباره بلژیک دیده می‌شود به این صورت است که این کشور در واقع کوچک و از دسته کشورهای صنعتی به شمار می‌آید، تراکم جمعیت در کشور بلژیک بالا بوده و واحد پول در این یورو نام گرفته است. مواد شیمیایی و شیشه ارزش مهمی در وضعیت اقتصادی این کشور می‌باشد. یکی از مسائلی در این کشور بسیار مرسوم است بخش خصوص آن بوده که در واقع بخش خصوصی گردش‌های مالی بسیار عظیمی در این کشور اعمال نموده است. انقلاب صنعتی یکی از گزینه‌های مطرح در این کشور می‌باشد. طبق بررسی‌های اعلام شده میانگین هزینه در روز در بلژیک ۵۰ یورو اعلام شده است البته این برآورد نسبی می‌باشد. و در واقع با این فرض که از وسایل حمل و نقل استفاده می‌نمایید.

درباره بلژیک

فرهنگ و زبان کشور بلژیک

یکی از مسائل بسیار جالب در راهنمای سفر به بلژیک، میزان شادی مردم آن کشور می‌باشد. در این کشور افراد بسیار خوش‌طبع هستند و میزان ناراحتی در آن کمتر می‌باشد، در این بین دیده می‌شود که میزان نظافت از دسته مسائل بسیار مهم از فرهنگ کشور بلژیک می باشد. در خصوص آلودگی هوا، کشور بلژیک بسیار تمیز می‌باشد و شهرهای این کشور همچون آینه می‌درخشند. در خصوص جریانات هنری در این کشور می‌توان از نمونه‌های بسیار خارق‌العاده نام برد. زبان کشور بلژیک اغلب هلندی می‌باشد البته فرانسوی نیز در این کشور و به‌خصوص پایتخت این کشور رواج دارد. لهجه‌های مختلفی در این کشور دیده می‌شود که این موضوع گواه بر حضور مردم مختلف در این شهر می‌باشد.

درباره بلژیک

دیدنی های بلژیک

شاید گمان کنید کشور بلژیک به دلیل کوچکی دارای جاذبه‌های کمی می‌باشد، این تصور اشتباه است. یکی از زیباترین جاذبه های کشور بلژیک، شهر بروژ می‌باشد که دارای زیباترین کانال‌ها می‌باشد و خیابان این شهر دارای معماری بسیار زیباتر می‌باشد. یکی از موارد دیگر درباره بلژیک و جاذبه های آن، برج ناقوس کلیسا بوده که در واقع تالار اصلی شهر می‌باشد در این برج از پلکان‌های پیچ‌درپیچ و بسیار زیبا دیده می‌شود. در قسمت بالایی این کلیسا مناره‌های مخروطی دیده می‌شود. کلیسای جامع سنت باوو دارای معماری رومانسک می‌باشد در داخل این کلیسا از نقاشی‌های بسیار زیبا استفاده شده است. کلیسای سنت پیر در میدان اصل شهری از کشور بلژیک واقع شده که دارای معماری تاریخی بسیار مناسب می‌باشد در بخش‌هایی از این کلیسا موزه‌هایی دیده می‌شود و در واقع بیشترین آثار مذهبی نیز در همین قسمت قرار گرفته شده است.

درباره بلژیک

معرفی میدان گرند پلاس کشور بلژیک

یکی از مشهورترین مکان‌های دیدنی در کشور بلژیک میدان گرند پلاس می‌باشد. در این میدان نمونه‌های جذاب دیدنی بسیاری دیده می‌شود. اگر به اطراف این میدان توجه نمایید می‌بینید که نمونه‌های معماری بسیار زیبایی قرار دارد از دسته خانه‌های تجاری که در اطراف این میدان گردآوری شده‌اند دارای ویژگی‌های خارق‌العاده ای می‌باشد. در جغرافیای مطرح‌شده <درباره بلژیک صحبت از تالار اصلی شهر می‌باشد که در همین قسمت قرار دارد. در نظر داشته باشید که خانه‌های کوپرز و گروسرز نیز در همین منطقه از کشور بلژیک قرار گرفته شده است.

درباره بلژیک

قلعه‌های تاریخی کشور بلژیک

کشور بلژیک دارای بیشترین قلعه تاریخی در سراسر جهان می‌باشد در بررسی‌های انجامش شده درباره بلژیک می‌بینید که حدود سه هزار قلعه دیده می‌شود. قلعه کشور بلژیک می‌تواند شامل چندین سبک باشد و در ابتدا می‌توان به قلعه بویون اشاره نمود. این قلعه بسیار دیدنی می‌باشد و توریست‌هایی که به کشور بلژیک مسافرت می‌نمایند اغلب از این قلعه دیدن می‌نمایند. نمونه جالب دیگر قلعه بیرسل می‌باشد این قلعه دارای بافت‌های قدیمی و بسیار زیبا می‌باشد. قلعه گراوان آستین از دسته باشکوه‌ترین سبک‌های این کشور می‌باشد. در بین این قلعه‌ها بازارهایی دیده می‌شود که دارای بهترین مکان خرید بوده و شما می‌توانید از غذاهای محلی آن نیز استفاده نمایید در واقع خرید و فروش در این مناطق دارای قیمت‌هایی مناسب‌تر از سایر مکان‌های خرید نیز می‌باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

نظر دهید

4 نظر

مهران ۱۵ شهریور ۱۳۹۷ پاسخ

سالهاست توی اروپا زندگی میکنم اما هیچ وقت فکر نمیکردم بروکسل اینقدر زیبا باشه وگرنه خیلی زوتر از اینها میرفتم.

مریم ۳۰ تیر ۱۳۹۷ پاسخ

سلام اطلاعات مفیدی بود
سپاسگزارم

عارف ۲۲ تیر ۱۳۹۷ پاسخ

سلام چگونه به بلژیک سفر کنم و اقامت بگیرم.

حمید خان ۲۰ تیر ۱۳۹۷ پاسخ

حیف که امشب بلژیک نتونست به فینال جام جهانی بره