دنیای قطار بروکسل | آشنایی – تصاویر – آدرس

دنیای قطار بروکسل | آشنایی – تصاویر – آدرس

دنیای قطار بروکسل، موزه دنیای قطار بروکسل نشان می‌دهد در قرن نوزدهم و در زمان انقالب صنعتی کشور بلژیک بزرگترین اقتصاد دنیا را داشته است.

بروکسل در کشور بلژیک دارای بناهای تاریخی، مکان‌های گردشگری و موزه‌های متعدد و جذابی است که توریست‌های بسیاری را از سراسر جهان به این شهر می‌کشاند. تاریخ و قدمت این شهر بسیار قدیمی و اصیل بوده و جاذبه‌های تاریخی بسیاری را در خود جای داده است. دنیای قطار بروکسل یا موزه قطار این شهر از جذابیت‌های مهم در سفر به این شهر است که نباید بازدید از آن را از دست داد.

دنیای قطار بروکسل | یوروپ تورز

آشنایی با موزه دنیای قطار بروکسل (Train World Museum)

موزه دنیای قطار بروکسل نشان می‌دهد در قرن نوزدهم و در زمان انقالب صنعتی کشور بلژیک بزرگترین اقتصاد دنیا را داشته است. قدمت ساخت ساختمان آجری موزه مربوط به سال 1887 میلادی است و در ساخت ورودی ساختمان از آهن چکش کاری استفاده شده است. دنیای قطار، یک موزه رسمی شرکت راه آهن ملی کشور بلژیک است که در یکی از ایستگاه‌های قدیمی قطار این شهر قرار دارد.

مساحت این موزه حدود 8000 مترمربع بوده و در آن مجموعه‌ای از 22 عدد لوکوموتیو برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته می‌شود. علاوه بر این در موزه قطار بروکسل حدود ۱۲۰۰ شی مرتبط با قطار و راه آهن مانند پل راه آهن متعلق به قرن نوزدهم میلادی نیز در این مکان نگه داشته می‌شوند.

لوکوموتیوی به نام Pays de Waes که قدمت آن به سال 1842 میلادی می‌رسد از مهم‌ترین قسمت‌های موزه دنیای قطار در بروکسل است که قدیمی‌ترین لوکوموتیو در قاره اروپا به شمار می‌رود. در این موزه گردشگران می‌توانند قطارهایی با موتور بخاری را ببینند که مربوط به دروان افسانه‌ای قطار هستند. برای اینکه بازدیدکنندگان بتوانند حسی واقعی از دیدن این قطارها داشته باشند، صدا، تصویر و نورپردازی خاصی در موزه انجام شده است.

آشنایی با موزه دنیای قطار بروکسل (Train World Museum) | یوروپ تورز

چگونه به دنیای قطار بروکسل برویم؟

در بروکسل علاوه بر موزه دنیای قطار چندین موزه دیگر نیز وجود دارد که برای رفتن به همه آن‌ها و برای اینکه به راحتی در شهر بروکسل تردد کنید می‌توانید از Brussels Card Pass استفاده کنید. با خرید این کارت هم سفر راحتی خواهید داشت و هم در هزینه‌های گردشگری و بازدید از جاذبه‌های توریستی بروکسل صرفه جویی می‌شود. با استفاده از Brussels Card Pass می‌توان توسط حمل و نقل عمومی و رایگان بروکسل از 39 موزه بازدید کرد. این کارت از اولین سفر فعال می‌شود و می‌توان آن را در انواع کارت ۲۴، ۴۸ و یا ۷۲ ساعته خریداری کرد.

در موزه دنیای قطارها در بروکسل چه چیزهایی می‌توانیم ببینیم؟

از سال 2015 انواع لوکوموتیو قدیمی در ایستگاه حفاظت شده Schaerbeek نگهداری شده‌اند که با عنوان موزه دنیای قطار بروکسل شناخته می‌شود. این موزه در سپتامبر 2015 به صورت رسمی توسط شاه فیلیپ افتتاح گردید و برای بازدید عموم بازگشایی شد. ورودی ساختمان راه آهن یک بنای آجری سنگی است که از آنجا می‌توان به موزه دنیای قطارها وارد شد.

در این موزه می‌توانید اولین لوکوموتیو‌های بخار مربوط به 100 سال پیش را تا قطارهای پر سرعت امروزی را در یک نگاه ببینید این تجربه ریلی منحصربفرد و جذابی برای شما خواهد بود. همچنین در این موزه امکان بازدید از یک خانه راه آهن کوچک وجود دارد و بازدید کنندگان می‌توانند از روی یک پل واقعی راه آهن عبور کنند. در موزه دنیای قطار بروکسل امکان تجربه رانندگی با قطار برای بازدید کنندگان نیز فراهم شده است.

در موزه دنیای قطارها در بروکسل چه چیزهایی می‌توانیم ببینیم؟ | یوروپ تورز

تهیه بلیط بازدید از دنیای قطار بروکسل

بازدید کنندگان برای خرید بلیط بازدید از موزه دنیای قطار باید به اتاقک‌های چوبی در راه آهن مراجعه کنند؛ این شیوه تهیه بلیط باعث می‌شود ذهن بازدیدکنندگان به دوران پیش از خرید و رزرو اینترنتی بلیط برده شود.
در سال بیش از 100 هزار توریست و بازدیدکننده از این موزه هنری دیدن می‌کنند که منبع درآمد خوبی برای دولت بلژیک خواهد بود.

تهیه بلیط بازدید از دنیای قطار بروکسل | یوروپ تورز

جمع بندی

علاوه بر موزه دنیای قطار بروکسل چندین موزه دیگر همچون موزه سلطنتی هنرهای زیبای بروکسل، موزه ویرتز، موزه کانستبرگ، موزه سازهای موسیقی، موزه هورتا، موزه کمیک آرت، موزه خانه مگریت، موزه ون بورن، موزه شهر بروکسل، موزه لباس و توری در این شهر قرار دارند که می‌توان از آن‌ها بازدید کرد و لذت یک سفر گردشگری تاریخی را تجربه نمود.


سوالات متداول دنیای قطار بروکسل

موزه دنیای قطار بروکسل نشان دهنده چه چیزی است؟

موزه دنیای قطار بروکسل نشان می‌دهد در قرن نوزدهم و در زمان انقالب صنعتی کشور بلژیک بزرگترین اقتصاد دنیا را داشته است.

این موزه دارای چه مساحتی است و چند نوع لوکوموتیو دارد به نمایش گذاشته است؟

مساحت این موزه حدود 8000 مترمربع بوده و در آن مجموعه‌ای از 22 عدد لوکوموتیو برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته می‌شود.

چگونه برای بازدید از موزه دنیای قطار بروکسل به این موزه برویم؟

در بروکسل علاوه بر موزه دنیای قطار چندین موزه دیگر نیز وجود دارد که برای رفتن به همه آن‌ها و برای اینکه به راحتی در شهر بروکسل تردد کنید می‌توانید از Brussels Card Pass استفاده کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!