باغ مونت دس آرتس بروکسل | آشنایی – تصاویر – آدرس

باغ مونت دس آرتس بروکسل | آشنایی – تصاویر – آدرس

باغ مونت دس آرتس بروکسل، جاذبه های دیدنی و گردشگری بروکسل زیاد است و یکی از آنها که جاذبه تاریخی و طبیعی هم بشمار می آید باغ مونت دس آرتس است.

باغ مونت دس آرتس بروکسل: جاذبه های دیدنی و گردشگری بروکسل زیاد است و یکی از آنها که جاذبه تاریخی و طبیعی هم بشمار می آید باغ مونت دس آرتس است. پادشاه لئوپولد دوم در اواخر قرن 18 تصمیم گرفت که بخش وسیعی در نزدیکی میدان رویال، باغ مونت دس آرتس را تاسیس کند. این باغ در منظره پانورامایی وسیعی به سمت میدان بزرگ و مرکز تاریخی بروکسل قرار دارد که یک منطقه سر سبز بین بخش‌ های بالا و پایین‌ شهر فراهم می‌ کند.

باغ مونت دس آرتس بروکسل | یوروپ تورز

آشنایی با باغ مونت دس آرتس بروکسل

باغ Mont des Arts ( باغ مونت دس آرتس بروکسل ) برای نمایشگاه جهانی 1910 ساخته شد. در دهه 1950، با مجموعه شهری وسیع Mont des Arts، از جمله باغ فعلی، که از سال 2001 بازسازی شد، جایگزین شد. این جاذبه دیدنی بروکسل شامل یک “باغ معلق” در یک که بر روی یک صفحه بتنی ایجاد شده است و پارکینگ های زیرزمینی کاخ کنگره را پوشش می دهد.

باغ مونت دس آرتس در دو قسمت چیده شده است. باغ اصلی از یک منطقه سبز کاشته شده با سرخدار، محفظه هایی با شمشاد احاطه شده و گیاهان چند ساله کاشته شده، حوضچه های دایره ای کوچک و یک فواره بلند و زیبا تشکیل شده است. باغ ثانویه شامل یک حوض با فواره های تفریحی، همراه با زمین بازی برای کودکان کوچکتر است. یکی از ویژگی‌های چیدمان،

باغ مونت دس آرتس ایجاد ترکیب‌هایی با استفاده از “جعبه‌هایی” است که از  پرچین ساخته شده است، گیاهان و گل های کاشته شده درون آن ها می‌ تواند بسته به فصل متفاوت باشد. بنابراین در هر فصلی که به باغ مونت دس آرتس مراجعه کنید تغییر رنگ ها و گونه های درون این “جعبه ها” را مشاهده می کنید. مونت د آرتس بروکسل که بین میدان رویال و میدان بزرگ واقع شده است، مرکز شهر را به بالای شهر بروکسل متصل می کند.

هنگامی که در باغ Mont des Arts قدم زدید و از پله ها به سمت فواره بالا رفتید، یکی از نمادین ترین مناظر بروکسل را خواهید دید. مرکز شهر بروکسل در مقابل شما قرار دارد و به برج تالار باشکوه شهر بروکسل تسلط دارید. این منظره به ویژه در حوالی غروب خورشید جذاب است، زمانی که خورشید عصر آسمان را در سایه های مختلف صورتی و نارنجی رنگ می کند. در یک روز صاف، حتی می‌توانید کلیسای کوکلبرگ و آتومیوم را هم ببینید.

آشنایی با باغ مونت دس آرتس بروکسل | یوروپ تورز

مناظر دیدنی باغ مونت دس آرتس بروکسل

اگرچه منظره روبروی شما در باغ مونت دس آرتس بروکسل قطعا مسحورکننده است، اما حتما نگاهی به بناهای تاریخی و بناهای اطراف خود نیز بیندازید. در همان نزدیکی، یک زنگ ناقوس برجسته نمای پشتی کاخ سلسله را تزئین می کند. یک ساعت دیواری طلایی بزرگ با دوازده مجسمه چهره رئال از تاریخ و فرهنگ عامیانه کشور بلژیک است. یک مجسمه بزرگ برنزی در بالای ساعت به چشم می خورد.

هر ساعت، زنگ‌ها به طور متناوب «Oú peut-on être mieux» (گرتری) و «آهنگ کاریلون» (پیتر بنویت) را می‌نوازند. یک فروشگاه بزرگ شبیه سازی شده از انگلستان قدیم که در خیابان مونتان د لا کور واقع شده است، که بازدیدکنندگان رل به سمت خود جذب می کند. در باغ مونت دس آرتس بروکسل موزه آلات موسیقی یا MIM با بیش از 1200 آلات موسیقی استثنایی به نمایش گذاشته شده است.

صدای کاریلون واقع در قسمت پایین گذرگاه سرپوشیده باغ مونت دس آرتس بروکسل را از دست ندهید که گردشگران و ساکنان بروکسل را به وجد می آورد! امکانات مختلفی همچون نیمکت ها، حوضچه های زیبا، فواره های بلند، اسکیت پارک و گونه های مختلف گل ها و گیاهان در باغ مونت دس آرتس بروکسل وجود دارد.

مناظر دیدنی باغ مونت دس آرتس بروکسل | یوروپ تورز

کلام پایانی

بطور کلی باغ مونت دس آرتس بروکسل یک پارک زیبا با چشم انداز عالی است. این باغ ترکیبی از تاریخ و طبیعت در کنار هم است که بسیار خوب نگهداری شده است. بسته به روزی که قصد بازدید از باغ مونت دس آرتس بروکسل را دارید می تواند این باغ بسیار آرام باشد یا شلوغ و پر جمعیت. اما بطور معمول در روزهای آفتابی آخر هفته باغ مونت دس آرتس بروکسل بسیار شلوغ است.

همچنین در ماه هایی که چندین رویداد مختلف در باغ مونت دس آرتس بروکسل برگزار می شود که مراسمات زیادی در آن وجود دارد تا افراد زیادی را جذب این مکان کند. نمای بالای پله ها باغ مونت دس آرتس بروکسل بسیار زیباست. یکی از ویژگی های خوب آن این باغ این است که در نزدیکی مرکز شهر بروکسل است، بنابراین پیاده روی کوتاهی از مرکز شهر بروکسل تا باغ مونت دس آرتس بروکسل وجود دارد.


سوالات متداول باغ مونت دس آرتس بروکسل

باغ مونت دس آرتس بروکسل توسط چه کسی و در چه قرنی ساخته شد؟

پادشاه لئوپولد دوم در اواخر قرن 18 تصمیم گرفت که بخش وسیعی در نزدیکی میدان رویال، باغ مونت دس آرتس بروکسل را تاسیس کند.

باغ مونت دس آرتس بروکسل برای چه چیزی ساخته شد؟

باغ Mont des Arts برای نمایشگاه جهانی 1910 ساخته شد.

باغ مونت دس آرتس بروکسل چگونه ایجاد شده است؟

باغ مونت دس آرتس بروکسل ایجاد ترکیب‌هایی با استفاده از “جعبه‌هایی” است که از  پرچین ساخته شده است، گیاهان و گل های کاشته شده درون آن ها می‌ تواند بسته به فصل متفاوت باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!