گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک | معرفی – تصاویر – تاریخچه

گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک | معرفی – تصاویر – تاریخچه

گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک، یکی از نمونه‌های عالی از یک گالری خرید سرپوشیده قرن نوزدهمی است. در مجموع هفت گالری با این سبک در بین دهه‌های …

گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک یکی از نمونه‌های عالی از یک گالری خرید سرپوشیده قرن نوزدهمی است. در مجموع هفت گالری با این سبک در بین دهه‌های 1820 و 1830 در بروکسل ساخته شد و در حال حاضر سه تای آنها باقی مانده‌اند که این گالری نیز یکی از سه تای باقی مانده است. جالب است بدانید این گالری در واقع همان پاساژ است؛ اما مفهوم گالری خرید، در دهه 1780 از پاریس سرچشمه می‌گیرد.

زمانی که پادشاه لوئیس چهاردهم که دارای محدودیت‌های مالی بود، بخش‌هایی از باغ خود را به مغازه داران اجاره داد. بعدها مفهوم گالری خرید در اروپا بر روی پاساژهای سرپوشیده‌ای که عمدتا برای طبقات ثروتمند در نظر گرفته می‌شد، ماند.

گالری خرید سلطنتی سنت هوبرگ قرن نوزدهمی دارای بوتیک‌های مجلل، ساعت فروشی‌های برند، شکلات فروشی‌ها و شیرینی فروشی‌های معروف شهر بوده که در راهروی خود تعدادی کافه و رستوران را جای داده است.

گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک | یوروپ تورز

تاریخچه مختصری از گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک

پروژه معمار جوانی به نام جین- پیر کلایسنیر (Jean-Pierre Cluysenaer) با نام گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک حدود سال 1837 آغاز شد. این طرح برای بازسازی یک محله فقیرنشین انجام گرفت که توانست میزبان خانه‌ها، مغازه‌ها، فضاهای فرهنگی و مناطقی برای قدم زدن باشد. کار ساخت این پروژه در سال 1846 آغاز و به طور رسمی در 20 ژوئن 1846 با حضور لئوپولد اول افتتاح شد. این گالری یا پاساژ شامل سه گالری بوده، دو گالری دوقلو با نام‌های گالری پادشاه و گالری ملکه که هر یک 8 متر عرض و حدود 213 متر طول دارند. گالری کوچک‌تر نیز به گالری شاهزاده معروف است. این مجموعه زیبا و معتبر، ازنظر معماری از کاخ‌های ایتالیایی قرن نوزدهمی الهام گرفته است.

با این گالری، بروکسل بلژیک یک پاساژ تاریخی قبل از دیگر شهرهای بزرگ اروپا مانند میلان، مسکو و برلین به دست آورد و به شهرهای بزرگی چون پاریس و لندن پیوست. این پروژه، بخش‌های بالا و پایین شهر را به هم متصل می‌کند.
قبلا این گالری با شمعدان‌های گازی، روشنایی می‌گرفت در حالیکه هم اکنون دارای نورپردازی صحنه نگار LED بوده که امکان پخش استاندارد صداها و نور را فراهم می‌کند. از سال 1995، کارهای بازسازی بسیار انجام گرفت: نماها، سقف شیشه‌ای، تئاتر دوویل، تئاتر رویال دس گالری، آپارتمان‌ها، دفاتر و یک هتل جدید نیز راه اندازی شدند.

این پاساژ به سبک رنسانس فلورانس دارای سقف شیشه‌ای مبتکرانه بوده که توسط مجموعه‌ای از طاق‌های قوسی خود نگهداری و پشتیبانی می‌شود، همچنین دارای کاشی‌هایی به سبک مقیاس ماهی بوده تا تهویه بهتر انجام گیرد و از هرگونه تراکم جلوگیری شود.

تاریخچه مختصری از گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک | یوروپ تورز

رفتن به گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک و لذت بردن از فضای آن

بازدیدکنندگان می‌توانند به وسیله خطوط مترو، اتوبوس یا تراموا به گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک بروند و از دیدن این مجموعه رنسانس لذت ببرند. به دلیل وجود سقف شیشه‌ای با قاب فلزی، این مجموعه پذیرای بازدیدکنندگان در هر شرایط آب و هوایی بوده و هر ساله حدود شش میلیون نفر از این گالری بی‌نظیر دیدن می‌کنند.

یک مکان پر جنب و جوش برای سفری به یادماندنی بوده که علاوه بر لذت بردن از شاهکار معماری، می‌توانید از مغازه‌های لوکس آن خرید کرده و یک قهوه عالی در کافه‌های آنجا بخورید. اگر هم یک هتل پر آرامش و مجلل برای اقامت می‌خواهید، می‌توانید از هتل‌ها و آپارتمان‌های اجاره‌ای در طبقاتی که مغازه‌ها را از سقف شیشه‌ای جدا می‌کند، استفاده کنید.

اگر به هنر و تاریخ به صورت هم زمان علاقه دارید و البته اهل رستوران گردی نیز هستید، حتما به رستورانی با هنر دکو در گالری ملکه با نام Taverne du Passage بروید، زمانی محل ملاقات نویسندگان معروفی مانند ویکتورهوگو و الکساندر دوما بوده است.

رفتن به گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک و لذت بردن از فضای آن | یوروپ تورز

دیگر مکان‌ های دیدنی نزدیک به گالری سلطنتی سنت هوبرت

همان طور که می‌دانید شهر بروکسل بلژیک دارای مکان‌های دیدنی بسیار دیگری است که از این مکان‌های دیدنی که نزدیک به گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک است، می‌توان به ژانکه پیس بافاصله 104 متری، موزه شهر بروکسل بافاصله 178 متری، میدان بزرگ بروکسل بافاصله 206 متری، کلیسای جامع بروکسل بافاصله 319 متری و مانکن پیس بافاصله 467 متری نام برد.


سوالات متداول گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک

گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک در چه سالی ساخته شد؟

در مجموع هفت گالری با این سبک در بین دهه‌های 1820 و 1830 در بروکسل ساخته شد و در حال حاضر سه تای آنها باقی مانده‌اند که این گالری نیز یکی از سه تای باقی مانده است.

چه کسی ساختن گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک را بر عهده گرفت؟

پروژه معمار جوانی به نام جین- پیر کلایسنیر (Jean-Pierre Cluysenaer) با نام گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک حدود سال 1837 آغاز شد.

چگونه میتوان برای بازدید به گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک رفت؟

بازدیدکنندگان می‌توانند به وسیله خطوط مترو، اتوبوس یا تراموا به گالری سلطنتی سنت هوبرت بلژیک بروند و از دیدن این مجموعه رنسانس لذت ببرند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!