کاخ سلطنتی بروکسل | معرفی – تصاویر – تاریخچه

کاخ سلطنتی بروکسل | معرفی – تصاویر – تاریخچه

کاخ سلطنتی بروکسل، نمادین ‌ترین ساختمان پایتخت، برای بازدیدکنندگان تابستانی شهر است، مخصوصاً زمانی که درها برای بازدید از اتاق‌‌های باشکوه داخل کاخ …

در این مطلب با معرفی کاخ سلطنتی بروکسل همراه شما عزیزان هستیم. کاخ سلطنتی بروکسل، نمادین ‌ترین ساختمان پایتخت، برای بازدیدکنندگان تابستانی شهر است، مخصوصاً زمانی که درها برای بازدید از اتاق‌‌های باشکوه داخل کاخ باز می‌‌شوند و شما می‌توانید بیرون کاخ را ببینید. در این کاخ پادشاه از اختیارات خود به عنوان رئیس دولت استفاده می‌کند و به امور کشور می‌پردازد.

به غیر از دفاتر پادشاه و ملکه، چند خانواده دیگر را نیز در آنجا هستند که شامل مارشال اعظم دربار، رئیس کابینه پادشاه، رئیس خانواده نظامی پادشاه و … می‌شوند. این کاخ همچنین شامل اتاق‌های دولتی است که در آن پذیرایی‌های بزرگ برگزار می‌شود، و آپارتمان‌هایی دارد که برای سران کشورهای خارجی در طول بازدیدهای رسمی به کار برده می‌شود.

کاخ سلطنتی بروکسل | یوروپ تورز

تاریخچه کاخ سلطنتی بروکسل

این ساختمان بر روی تپه کودنبرگ بین نیمه دوم قرن یازدهم و نیمه اول قرن دوازدهم ساخته شد. در آن زمان‌ها احتمالاً شبیه قلعه‌ای مستحکم به نظر می‌رسید که بخشی از استحکامات شهر را تشکیل می‌داد. آن زمان این کاخ، خانه دوک‌های برابانت بود که در شهر مجاور لوون و قلعه تروورن نیز اقامت داشتند.

در قرن‌‌های بعدی، مطابق با افزایش اعتبار دوک‌‌های برابانت و جانشینان آنها، کاخ نیز بازسازی، گسترش و بهبود یافت. دوک‌های بورگوندی، امپراتور چارلز پنجم، آرشیدوک آلبرت اتریشی و اینفانتا ایزابل اسپانیا و فرمانداران پی‌در‌پی هابسبورگ هلند در این کاخ حضور داشته‌اند.

آئولا مگنا، اتاقی بزرگ برای پذیرایی‌‌های سلطنتی و دیگر نمایش‌‌های مجلل بود، که برای فیلیپ در قرن پانزدهم ساخته شد. اولین نشست‌‌های منظم دولت‌، متشکل از نمایندگان طبقه متوسط، روحانیون و اشراف بورگوندی هلند، در سال ۱۴۶۵ در آنجا برگزار می‌شد. در این اتاق بود که در سال ۱۵۱۵ مارگارت اتریشی رسماً از سلطنت خود دست کشید. کشور به چارلز فون هابسبورگ رسید و امپراتور آینده چارلز پنجم، دوک بورگوندی شد. چهل سال بعد، در همین اتاق بود که چارلز پنجم به نفع پسرش، فیلیپ دوم اسپانیا، از سلطنت کنار رفت.

این مجموعه چشمگیر در طول قرن‌ها دچار آتش سوزی‌های متعددی شده است. در سال ۱۶۷۹، یک آتش سوزی بخشی از سقف را نابود کرد. آتش سوزی بزرگی که هم در سوم فوریه ۱۷۳۱ رخ داد و تقریباً به طور کامل ساختمان را ویران کرد. فقط عبادتگاه دادگاه و دیوارهای آئولا مگنا تا حدودی در امان ماندند. ویرانه‌‌ها بعد از سال ۱۷۷۵ بازسازی شدند. در آن زمان بازسازی بزرگی صورت گرفت و محورهای شهری و پارک امروزی بروکسل ساخته شد.

تاریخچه کاخ سلطنتی بروکسل | یوروپ تورز

زیباترین ساختمان بروکسل

کاخ سلطنتی باشکوه بروکسل زیباترین ساختمان شهر بروکسل است. این مکان جایی است که پادشاه و ملکه بلژیک میزبان سران کشورهای میهمان هستند و تشریفات سلطنتی را با تمام شکوه و ظرافت انجام می‌دهند. این کاخ که در منطقه تاریخی Kunstberg بروکسل قرار دارد. کاخ سلطنتی بروکسل بین سال‌های ۱۸۲۰ تا ۱۹۳۴ ساخته شده است و دارای معماری نئوکلاسیک خیره ‌کننده‌ای می‌باشد. پارک داخلی، Warandepark، کاخ در سال ۱۷۷۶ بنا شده و به اندازه کاخ چشمگیر است و دارای بناهای تاریخی، فواره‌های آب، حوضچه‌ها و … است.

زیباترین ساختمان بروکسل | یوروپ تورز

نحوه بازدید از کاخ سلطنتی بروکسل

کاخ سلطنتی بروکسل یکی از جاذبه‌‌های مهم بروکسل است، اما محدودیت‌‌هایی برای زمان بازدید آن نیز وجود دارد. از آنجایی که این کاخ یک کاخ کاربردی است و برای رویدادهای مهم استفاده می‌شود، به همین جهت ساختمان فقط برای مدت محدودی در هر سال به روی عموم باز می‌شود. معمولاً زمانی باز می‌شود که پادشاه و ملکه در تعطیلات هستند و خدمت کاران سلطنتی در حالت آماده باش به سر می‌برند. به طور معمول، این کاخ از اواخر جولای تا اوایل سپتامبر باز است. همه اتاق‌‌ها در دسترس عموم نیستند، اما بسیاری از جالب ‌ترین و آراسته ‌ترین اتاق ‌ها در این کاخ هستند، که ارزش دیدن دارند.

نحوه بازدید از کاخ سلطنتی بروکسل | یوروپ تورز

کاخ سلطنتی بروکسل از بیرون

برای درک زیبایی کاخ مجبور نیستید وارد آن شوید، همین که منظره بیرونی را ببینید به همان اندازه برای‌تان چشمگیر خواهد بود. در اطراف باغ‌ها قدم بزنید و دوربین خود را همراه داشته باشید و عکس‌های جذاب بگیرید. این پارک همچنین میزبان مهمانی‌ها و رویدادهای هفتگی است که برای عموم آزاد است. این جزئیات را می‌توان از وب سایت رسمی کاخ دریافت کرد.

کاخ سلطنتی بروکسل از بیرون | یوروپ تورز

سوالات متداول کاخ سلطنتی بروکسل

در کاخ سلطنتی بروکسل چه کسانی سکونت دارند؟

در این کاخ سلطنتی ملکه و پادشاه حضور دارند و همراه آنها چندین خانواده هم که شامل مارشال اعظم دربار، رئیس کابینه پادشاه، رئیس خانواده نظامی پادشاه و … می‌شوند حضور دارند.

کاخ سلطنتی بروکسل در کجا و در چه قرنی ساخته شده است؟

این ساختمان بر روی تپه کودنبرگ بین نیمه دوم قرن یازدهم و نیمه اول قرن دوازدهم ساخته شد.

یکی از اصلی ترین ویزگی های کاخ سلطنتی بروکسل چیست؟

کاخ سلطنتی باشکوه بروکسل زیباترین ساختمان شهر بروکسل است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!