برج ناقوس گنت بلژیک | معرفی – تصاویر – آدرس

برج ناقوس گنت بلژیک | معرفی – تصاویر – آدرس

برج ناقوس گنت بلژیک، برج ناقوس در شهر گنت از دسته برج‌های دیده بانی قدیمی مربوط به قرون وسطا است که دارای ارتفاع 91 متر می‌باشد.

برج ناقوس گنت: بلژیک با آنکه کشور کوچکی است ولی دارای دیدنی‌های تاریخی فراوانی است که آن را به دیدنی‌ترین کشورهای جهان تبدیل کرده‌اند. بسیاری از حوادث تاریخی اروپا در مناطق نزدیک به بلژیک اتفاق افتاده و از این لحاظ این کشور جلودار تاریخ غنی این قاره است. با هر هدفی به بلژیک سفر کنید می‌توانید میراث تاریخی این کشور را در شهرهای آن ببینید. شهر لوون و شهر گنت دو شهر مهم و توریستی بلژیک هستند که در آن‌ها تعداد زیادی آثار تاریخی وجود دارد. یکی از دیدنی‌های مهم شهر گنت برج ناقوس گنت است که در این مقاله به معرفی آن می‌پردازیم.

برج ناقوس گنت | یوروپ تورز

شهر گنت بلژیک کجاست؟

شهر گنت در منطقه فلاندر و محل برخورد رودخانه هاب لیس و شلدت در شمال غربی کشور بلژیک قرار دارد. این شهر یک مکان تفریح و گردشگری مناسب است که در بین دو شهر توریستی بروژ و برکسل واقع شده و از هر دو شهر فقط نیم ساعت فاصله دارد. گنت شهری قدیمی با جاذبه‌های تاریخی است یکی از جذاب‌ترین و زیباترین بناهای این شهر برج ناقوس گنت است که در ادامه به معرفی آن می‌پردازیم.

آشنایی با برج ناقوس گنت بلژیک

برج ناقوس در شهر گنت از دسته برج‌های دیده بانی قدیمی مربوط به قرون وسطا است که دارای ارتفاع 91 متر می‌باشد. از بالای این برج می‌توان مناظر پانورامای شهر گنت را با زیبایی هر چه تمام‌تر تماشا کرد. برج ناقوس گنت یکی از سه برج (کلیسای جامع سنت باوو و سنت نیکلاس) مربوط به قرون وسطا در بلژیک است که ساختمان‌هایی به آن متصل بوده و با نام مجموعه برج‌های ناقوس بلژیک و فرانسه در زمره میراث جهانی ثبت یونسکو شده است. در سال1313 میلادی ساخت این برج شروع شده و تا سال 1380 میلادی ادامه داشت و به عنوان نماد استقلال شهر گنت شناخته می‌شود.

طراحی برج ناقوس گنت توسط استاد میسون جان ون هلست انجام شد و سایر آثار این هنرمند در موزه شهر گنت نگهداری می‌شود. در اواخر سال 1380 میلادی مجسمه اژدهای طلاکاری روی این برج قرار داده شد. قسمت بالایی ساختمان این برج چندین مرتبه در طول تاریخ مورد بازسازی قرار گرفت و در بخش‌هایی از آن تعدادی ناقوس اضافه گردید. همچنین در سال 1684 میلادی توسط معمار لیون کرویل برای گلدسته باروک طرحی ارائه شد ولی اجرایی نشد.

در سال 1771 دوباره برای این گلدسته توسط لویی تی کینت طرحی ساخته شد و در سال 1851 میلادی یک گلدسته نو گوتیک از چدن روی برج ناقوس قرار گرفت. بین سال‌های 1911 تا 1913 میلادی این گلدسته آهنی تخریب گردید و سپس گلدسته سنگی که در حال حاضر وجود دارد جایگزین گلدسته قبلی شد. این طرح که از طرح اصلی مربوط به قرن چهاردهم الهام گرفته شده توسط والنتین وارویجک ساخته شد.

آشنایی با برج ناقوس گنت بلژیک | یوروپ تورز

کاربرد های برج ناقوس گنت در زمان‌ های مختلف

طی قرن‌ها برج ناقوس گنت بلژیک برای اعلام اوقات شبانه روز و هشدارهای مختلف استفاده می‌شد، کاربرد دیگر این برج استفاده از آن به عنوان دیده بان بود و همچنین محلی برای نگهداری اسناد و مدارک شهرداری بود. در ابتدا ناقوس‌های برج فقط با اهداف مذهبی به صدا در می‌آمدند ولی به تدریج با رشد شهرها در قرون وسطا از این ناقوس‌ها به عنوان ابزار هشدار دهنده به کار گرفته شدند.

به عنوان مثال زنگ اصلی این برج به نام رولاند برای هشدار مواقعی که دشمن نزدیک شهر شده بود یا برای اعلام جنگ مورد استفاده قرار می‌گرفت؛ ولی پس از تصرف شهر گنت توسط چارلز پنجم امپراتور مقدس روم، این پادشاه دستور حذف ناقوس رولاند را از مجموع سایر ناقوس‌ها صادر کرد.

کاربرد های برج ناقوس گنت در زمان‌ های مختلف | یوروپ تورز

جمع بندی

شهر گنت همانند شهر بروژ و بلفور بلژیک از مناطق دیدنی کشور بلژیک به شمار می‌رود که تعداد زیادی آثار تاریخی به جا مانده از قرون وسطا را در خود جای داده است. برج ناقوس گنت از مهم‌ترین برج‌های ناقوس‌دار جهان است که به سبب زیبایی که دارد سالانه توریست‌های زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. به سبب وجود شهرهای زیبا و دارای بناهای تاریخی و فرهنگ غنی بلژیک این کشور و شهرهای آن از بهترین مقاصد توریستی در سراسر جهان محسوب می‌شوند.


سوالات متداول برج ناقوس گنت بلژیک

شهر گنت بلژیک در کجا قرار دارد؟

شهر گنت در منطقه فلاندر و محل برخورد رودخانه هاب لیس و شلدت در شمال غربی کشور بلژیک قرار دارد.

برج ناقوس گنت چه کاربردی دارد و درای چه ارتفاعی است؟

برج ناقوس در شهر گنت از دسته برج‌های دیده بانی قدیمی مربوط به قرون وسطا است که دارای ارتفاع 91 متر می‌باشد.

کاربرد برج ناقوس گنت چیست؟

طی قرن‌ها برج ناقوس گنت بلژیک برای اعلام اوقات شبانه روز و هشدارهای مختلف استفاده می‌شد، کاربرد دیگر این برج استفاده از آن به عنوان دیده بان بود و همچنین محلی برای نگهداری اسناد و مدارک شهرداری بود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!