برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک | معرفی – تصاویر – ساعات بازدید

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک | معرفی – تصاویر – ساعات بازدید

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک، یکی از مهم‌ترین نمادها و جاذبه‌های گردشگری شهر بروژ کشور بلژیک است که قدمت ساخت آن به قرن چهاردهم میلادی بر می‌گردد.

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک، یکی از مهم‌ترین نمادها و جاذبه‌های گردشگری شهر بروژ کشور بلژیک است که قدمت ساخت آن به قرن چهاردهم میلادی بر می‌گردد. این برج در قرن شانزدهم میلادی بازسازی شد و در سال 1999 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.طراحی برج ناقوس بلفری بروژ بهسبک معماری گوتیگ قرون وسطایی است که بازدید از آن برای توریست‌ها بسیار لذت بخش خواهد بود.

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک | یوروپ تورز

آتش سوزی‌ های ساختمان بلفری

برج ناقوس بلفری در طول تاریخ آتش سوزی‌های بسیاری را تجربه کرده است که طی این حوادث بخش‌هایی از این ساختمان از بین رفته و سپس مورد بازسازی قرار گرفته است. بعد از اولین آتش سوزی در سال 1280 میلادی در شهر بروژ که موجب از بین رفتن برج چوبی این شهر شد، تالار شهر در میدان بروژ ساخته شد و تمام آثار به جا مانده از این برج به آنجا منتقل گردید. سپس در سال 1296 برج ناقوس بلفری بروژ بازسازی گردید که دارای فونداسیون سنگی بوده و یک پلکان مارپیچ چوبی داشته که به ناقوس کلیسا می‌رسید.

در قرن پانزدهم کف ساختمان بلفری توسعه داده شد و همچنین طی سال‌های 1483 تا 1487 مقداری به ارتفاع این برج اضافه کردند. علاوه بر این تغییرات در قسمت فوقانی ساختمان یک بخش هشت ضلعی افزوده شد که مجسمه سنت مایکل روی آن نصب گردیده است. در سال 1493 بخش فوقانی آن و تمام ناقوس‌ها و پلکان چوبی در آتش سوخت. این قسمت در هنگام بازسازی مجدد با تندیس‌های شیر ساخته شد. سومین مرتبه آتش سوزی برج بلفری در سال 1741 اتفاق افتاد که باعث از بین رفتن کل ساختمان گردید. در نهایت و پس از بازسازی ساختمان بلفری بروژ در سال 1822 این برج ساخت و شکل امروزی را به خود گرفت.

آتش سوزی‌ های ساختمان بلفری | یوروپ تورز

مشخصات برج ناقوس بلفری بروژ

ارتفاع برج بلفری 83 متر بوده و دارای 366 پله است که از آن طریق می‌توان وارد برج شده و 47 ناقوس بلژیکی را در آنجا دید. این ناقوس‌ها به طور همزمان به صدا در می‌آیند که نشان دهنده قدرت و ثروت شهر قدیمی بروژ بلژیک در دوران قرون وسطی است. در قسمت بالای در ورودی برج بلفری بالکنی قرار دارد که در دوران قرون وسطی به عنوان جایگاهی برای مطلع کردن مردم از موضوعات مهم استفاده می‌شد.

علاوه بر این با استفاده از به صدا در آوردن زنگوله‌های ناقوس‌ها می‌توانستند اوقات روز، طلوع آفتاب، اعلام زمان منع رفت و آمد، ساعات کاری و اعلام هشدار برای خطرات احتمالی را به مردم شهر اعلام کنند. ناقوس‌های موجود ددر برج بلفری بروژ در گذشته و حال نقش مهمی در برگزاری با شکوه جشن‌ها و فستیوال‌های مختلف در کشور بلژیک داشته‌اند. امروزه برج ناقوس بلفری در مرکز شهر بروژ قرار دارد که به آن در زبان عامه گروت مارکت یا میدان بازار گفته می‌شود.

مشخصات برج ناقوس بلفری بروژ | یوروپ تورز

ساعات بازدید برج ناقوس بلفری

اگر فصل تابستان را برای سفر به بلژیک و بازدید از برج ناقوس بلفری بروژ انتخاب کرده‌اید باید بدانید که در این زمان برای تماشای این برج باید در صف طولانی به انتظار بایستید. طبق قوانین ساختمان بلفری در هر ساعت فقط 70 نفر اجازه ورود به برج و بازدید از آن را دارند.

برج بلفری از برج‌های ناقوس‌دار و معروف کشور بلژیک است که سالانه تعداد زیادی توریست با هدف دیدن این برج به شهر بروژ سفر می‌کنند. برج ناقوس بلفری بروژ به جز روزهای اول ژانویه، بیست و پنج دسامبر و روز رستاخیز در ماه می‌در تمام روزهای دیگر سال باز است. برای خرید بلیط بازدیداز برج باید تا قبل از ساعت 4 و 15 دقیقه اقدام کرد؛ گردشگران می‌توانند از ساعت ۹:۳۰ صبح الی ۵ عصر برای بازدید این برج مراجعه کنند.

ساعات بازدید برج ناقوس بلفری | یوروپ تورز

جمع بندی

برج ناقوس‌ دار بلفری بروژ از زیباترین و مهم‌ترین بناهای تاریخی و توریستی کشور بلژیک است که ارتفاع 83 متر داشته و در میدان اصلی شهر بروژ قرار دارد. برای بالا رفتن از برج بلفری باید 366 پله را طی که و از بالکنن آن می‌توان منظره زیبایی از شهر بروژ را مشاهده کرد. این برج هم اکنون در زمره میراث جهانی یونسکو ثبت شده و توریست‌های زیادی برای دیدن آن به بلژیک سفر می‌کنند.


سوالات متداول برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک در چه قرنی ساخته شده است؟

برج ناقوس بلفری یکی از مهم‌ترین نمادها و جاذبه‌های گردشگری شهر بروژ کشور بلژیک است که قدمت ساخت آن به قرن چهاردهم میلادی بر می‌گردد.

اصلی ترین مشخصات این برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک چیست؟

ارتفاع برج بلفری 83 متر بوده و دارای 366 پله است که از آن طریق می‌توان وارد برج شده و 47 ناقوس بلژیکی را در آنجا دید.

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک در کجا قرار دارد؟

برج ناقوس بلفری بروژ بلژیک در میدان اصلی شهر بروژ قرار دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!