میدان بزرگ بروکسل از دیدنی های بروکسل

میدان بزرگ بروکسل از دیدنی های بروکسل

میدان بزرگ بروکسل، ‌اگر بخواهیم یکی از جاذبه‌های گردشگری بروکسل را نام ببریم، می‌توانیم به میدان بزرگ بروکسل اشاره کنیم. در زبان آلمانی به این میدان …

‌اگر بخواهیم یکی از جاذبه‌های گردشگری بروکسل را نام ببریم، می‌توانیم به میدان بزرگ بروکسل اشاره کنیم. در زبان آلمانی به این میدان گروته مارکت (Grote Markt) و در زبان فرانسوی گرند پلاس (Grand Place)می گویند. میدان بزرگ بروکسل در سراسر دنیا شناخته شده است و به گردشگران بسیاری به بازدید این مکان می‌آیند. در اطراف این میدان ساختمان‌های زیادی با قدمت تاریخی زیادی وجود دارد.

بناهای زیبا و معروف و همچنین جشنواره فرش گل همگی سبب می‌شوند که نظر توریستان زیادی به این مکان جلب شود. در ادامه مطالب بیشتری درباره این میدان بزرگ در اختیار شما قرار می‌دهیم. در صورتی که تمایل دارید درباره این مکان زیبا اطلاعاتی کسب کنید، تا پایان همراه ما باشید.

میدان بزرگ بروکسل | یوروپ تورز

درباره میدان بزرگ بروکسل

سبک معماری گوتیک، رنسانس و همچنین باروک باعث زیبایی این میدان بزرگ در بروکسل شده است. ساختمان‌هایی که در دور تا دور میدان قرار گرفته‌اند، ساختمان‌های معروفی هستند و از لحاظ تاریخی زمان ساخت آن‌ها به گذشته‌های دور بر می‌گردد. تالار شهر، گیلدهال، خانه سلطان نمونه‌ای از این ساختمان‌ها هستند. علاوه بر این‌ها گالری‌های سلطنتی و صرافی نیز در کنار این میدان بزرگ وجود دارند.

سال 1695 فرانسوی‌ها این منطقه را بمباران کردند و باعث آسیب به بسیاری از ساختمان‌های این اطراف شدند. در قرن 12 تخلیه میدان بزرگ شهر بروکسل که محلی برای رژه سربازان بود، به طور کامل انجام گرفت. پس از گذشت سال‌ها در این میدان غرفه‌هایی برای خرید مواد خوراکی و پوشاک پدید آمدند. با به وجود آمدن بازار در این محل و رشد اقتصادی بسیاری از اتحادیه‌ها به این مکان روی آوردند.

با بنا نهادن هتل شهر اهمیت میدان بزرگ بروکسل بیش از پیش شد. از لحاظ سیاسی این مکان مورد توجه قرار گرفت. ملاقات اشخاص مهم با شهروندان، برگزاری مراسم‌ها و بسیاری کارای مهم در این محل صورت می‌گرفت. اگر خبر مهم یا اطلاعیه‌ای قرار بود به گوش مردم برسد این کار در میدان بزرگ شهر انجام می‌شد.

در طول سال‌ها این میدان شاهد جریانات مختلفی بوده است. مدتی این میدان بزرگ به محلی برای اعدام افراد زیادی تبدیل شده بود. جنگ با فرانسه و بمباران ساختمان‌ها موجب شد تا آسیب جدی به بناهای این اطراف وارد شود. برخی از این بنا‌ها به طور کامل ویران شدند. بعد‌ها بازسازی ساختمان‌ها با سبک معماری باروک انجام گرفت. در ادامه برخی از این امکان تاریخی را به شما معرفی خواهیم کرد.

  • تالار شهر: از سال 1402 ساخت این تالار توسط معماری ماهر به نام ژان وان رویزبروک شروع شد و تا 1455 به طول انجامید. در زمان حمله فرانسوی‌ها این مکان آسیب کمتری دید. ارتفاع این تالار به 96 متر می‌رسد.
  • کاخ سلطان: از دیگر ساختمان‌های قدیمی در میدان بزرگ بروکسل کاخ سلطان است. در مورد تاریخچه این مکان باید بگویم که در ابتدا در این محل یک نانوایی وجود داشته که در قرن پانزدهم به کاخ شاه تبدیل شد. پس از گذشت چند قرن مرمت این کاخ با سبک معماری گوتیک انجام گرفت. در حال حاضر این ساختمان موزه شهر بروکسل است.
درباره میدان بزرگ بروکسل | یوروپ تورز

جشنواره فرش گل در میدان بزرگ بروکسل

علاوه بر مکان‌های تاریخی که در کنار میدان بزرگ شهر بروکسل قرار گرفته‌اند و بازدیدکنندگان بسیاری دارند، ماه آگوست در این میدان توریست های زیادی به تماشای جشنواره فرش گل می‌نشینند. در این جشنواره با ساخت فرش بزرگی از گل‌های زیبا چشم گردشگران زیادی خیره می‌ماند. به طور تقریبی وسعت این فرش در طول 75 متر و عرض آن 24 متر است. تعداد گل‌هایی که برای ساختن این فرش به کار می‌روند فراتر از پونصد هزار گل است.

طرح‌های ساخت فرش در این جشنواره متفاوت بوده و هر بار نقش جدیدی را به نمایش می‌گذارند. سال 1971 بود که برای اولین بار این جشنواره در میدان بزرگ شهر برگزار شد. در صورتی که تصمیم دارید به شهر بروکسل سفر کنید، ماه آگوست را انتخاب کنید تا تماشای این جشنواره زیبا از دست ندهید.

جشنواره فرش گل در میدان بزرگ بروکسل | یوروپ تورز

در پایان

با بیان این مطالب شما را با میدان معروف و بزرگ شهر بروکسل آشنا کردیم. مطمئنا یکی از زیبایی‌های این میدان جشنواره فرش گل آن می‌باشد. بناهای قدیمی که در این محل هستند نیز نقش بسزایی در جذب گردشگران دارند. با سپاس از این که در این مقاله در مورد میدان بزرگ بروکسل ما را همراهی کردید.


سوالات متداول میدان بزرگ بروکسل

سبک معماری میدان بزرگ بروکسل چیست؟

سبک معماری گوتیک، رنسانس و همچنین باروک باعث زیبایی این میدان بزرگ در بروکسل شده است.

چه اماکن تاریخی در اطراف این میدان قرار دارند؟

اماکن تاریخی چون تالار شهر و کاخ سلطان.

اولین بار جشنواره فرش گل میدان بزرگ بروکسل در چه سالی برگزار شد؟

سال 1971 بود که برای اولین بار این جشنواره در میدان بزرگ شهر برگزار شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!