کلیسای قلب مقدس بلژیک | معرفی – تصاویر – حقایق

کلیسای قلب مقدس بلژیک | معرفی – تصاویر – حقایق

کلیسای قلب مقدس بلژیک، یکی از مکان‌های دیدنی و تاریخی شهر بروکسل کلیسای قلب مقدس است. بخش شمال غربی بروکسل، پایتخت بلژیک، توسط یک ساختار گنبدی …

بازدید از کلیسای قلب مقدس بلژیک

یکی از مکان‌های دیدنی و تاریخی شهر بروکسل کلیسای قلب مقدس بلژیک است. بخش شمال غربی شهر بروکسل، پایتخت بلژیک، توسط یک ساختار گنبدی عظیم تحت سلطه است.کلیسای معروف در بالای تپه‌ای ساخته شده است که آن را به یکی از برجسته‌ترین نقاط دیدنی شهر تبدیل می‌کند.این کلیسا در داخل یک منطقه سبز بزرگ به نام “پارک الیزابت” واقع شده است، یک پارک عمومی که مساحتی حدود 21 هکتار (51 هکتار) را پوشش می‌دهد.

کلیسا قلب مقدس به سبک آرت دکو ساخته شده است، 89 متر ارتفاع و 167 متر طول دارد: اندازه مساحتی که آن را به پنجمین کلیسای بزرگ جهان تبدیل می‌کند. کلیسای قلب مقدس بروکسل در حومه این شهر و در همسایگی کوکلبرگ قرار دارد، کلیسای قلب مقدس (بازیلیکا Sacré-Coeur) یک شاهکار معماری قرن بیستم است. این کلیسا به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد استقلال کشور بلژیک تأسیس شد.

پادشاه لئوپولد دوم اولین سنگ آن را در سال 1905 بر زمین گذاشت، اما این معبد سال‌ها بعد در سال 1971 به دلیل توقف ساخت و ساز در طول جنگ جهانی اول و دوم به پایان رسید.
اولین چیزی که نظر بازدیدکنندگان را جلب می‌کند، گنبد سبز رنگ عظیم آن است که با سنگ‌های سفالی رنگ قرمز کلیسا در تضاد است. فضای داخلی کلیسای قلب مقدس بروکسل وسیع است و از داخل نیز بازدیدکنندگان بلافاصله به سمت گنبد زیبای آن جذب می‌شوند.

کلیسای قلب مقدس بلژیک | یوروپ تورز

تماشای زیباترین مناظر شهر

اگر به دنبال بهترین مناظر بروکسل هستید، توصیه می‌کنیم تا عرشه دیدبانی باسیلیکا در کلیسای قلب مقدس بلژیک بالا بروید. تراس کلیسای جامع دارای منظره 180 درجه و ارتفاع 174 فوت (53 متر) است. با بالا رفتن از گنبد به موزه و دیگر قسمت‌های غیرقابل دسترس باسیلیکا نیز دسترسی خواهید داشت.
اگرچه کلیسای قلب مقدس بروکسل یکی از بهترین معابد بروکسل است، اما کمی از مرکز شهر دور است. اگر قرار است فقط چند روز در بروکسل باشید، احتمالاً زمانی برای بازدید از این کلیسای باشکوه نخواهید داشت ولی در صورتی که فرصت بیشتری دارید حتما از اینکلیسای زیبا و جذاب دیدن کنید که واقعاذارزش بازدید را خواهد داشت.

تماشای زیباترین مناظر شهر | یوروپ تورز

حقایق درباره کلیسای قلب مقدس بلژیک

  • در پارکی در مرز 2 شهرداری بروکسل واقع شده است. کلیسای قلب مقدس بلژیک نام رسمی کلیسای بزرگی است که معمولاً به عنوان کلیسای کوکلبرگ شناخته می‌شود. به این دلیل که در مرز کوئکلبرگ و گانشورن، 2 تا از 19 شهرداری که شهر بروکسل را تشکیل می‌دهند، واقع شده است. این کلیسا در بالای تپه کوکلبرگ در شمال غربی قلب تاریخی شهر ساخته شده است. دیگر مکان‌های دیدنی معروف بروکسل مانند آتومیوم و قلعه لاکن و گلخانه‌های سلطنتی لاکن، درست در شمال شرقی باسیلیکا قرار دارند.
  • پادشاه لئوپولد دوم مدل این کلیسا را از یک کلیسای پاریسی در اوایل قرن بیستم الهام گرفت این پروژه توسط شاه لئوپولد دوم (1835-1909)، دومین پادشاه بدنام بلژیک بین سال‌های 1865 و 1909 آغاز شد. این منطقه از پایتخت از زمان تأسیس بلژیک در سال 1831 خالی بود. رقیب او، پادشاه لئوپولد اول (1790-1865) امیدوار بود که منطقه کوکلبرگ تپه را به یکی از اقامتگاه‌های شخصی خود تبدیل کند، اما این هرگز اتفاق نیفتاد. زمانی که پادشاه لئوپولد دوم در سال 1902 از پاریس بازدید کرد، تصمیم گرفت که یک کلیسا در این منطقه بسازد. الهام بخش اصلی او کلیسای Sacré-Coeur در بالای تپه Montmartre بود. به همین دلیل، باسیلیکا به کلیسا قلب مقدس مشهور شد، درست مانند نام یکی از معروف‌ترین کلیساهای پاریس.
  • طرح اولیه کلیسای قلب مقدس بلژیک به سبک معماری کاملا متفاوتی ساخته شد. پادشاه در ابتدا مردی به نام پیر لانگروک، معمار شهر لوون بلژیک را استخدام کرد. او بیشتر به خاطر طراحی ساختمان‌های احیای گوتیک شهرت داشت و چندین سالن شهر، ایستگاه‌های قطار و حتی قلعه‌هایی را در سراسر بلژیک به این سبک طراحی کرد. وی کلیسای کوکلبرگ را با مناره‌‌ها و پنجره‌‌های نوک تیز طراحی کرد که علامت تجاری این سبک معماری قرون وسطایی است. مجموعه ساختمان‌هایی که کلیسای ملی قلب مقدس را تشکیل می‌دهند بیش از یک کلیسا است. کلیسای قلب مقدس بروکسل علاوه بر این دارای یک مرکز نمایشگاه، یک سالن تئاتر، یک رستوران، دو موزه و یک ایستگاه رادیویی کاتولیک است.
حقایق درباره کلیسای قلب مقدس | یوروپ تورز

جمع بندی

کلیسای قلب مقدس بلژیک پس از کلیسای نوتردام د لا پاکس در یاموسوکرو ساحل عاج، سنت پیتر در رم، سنت پل در لندن و سانتا ماریا دی فیوری در فلورانس، در رتبه پنجم در میان بزرگترین کلیساهای جهان قرار دارد. امروزه کلیسا در وهله اول محل دعا برای صلح است. این کلیسا هنوز هم برای جشن‌های کلیسایی یا جشن‌های بزرگ ملی استفاده می‌شود. اما بازیلیکا بیش از این‌ها زیبایی و کاربرد دارد. همانطور که گفتیم کلیسای قلب مقدس بلژیک یک بنای باشکوه هنر دکو است، که در آن دو موزه و نمایشگاه‌های مختلف سالانه وجود دارد. علاوه بر اینها با رفتن بر بام این کلیسا می‌توانید از مناظر فوق العاده بروکسل لذت ببرید!


سوالات متداول کلیسای قلب مقدس بلژیک

کلیسای قلب مقدس در کجا قرار دارد؟

کلیسای قلب مقدس در شهر بروکسل واقع در کشور بلژیک قرار دارد.

کلیسای قلب سفید به چه سبکی ساخته شده است و چقدر ارتفاع دارد؟

کلیسا قلب مقدس به سبک آرت دکو ساخته شده است، 89 متر ارتفاع و 167 متر طول دارد.

کلیسای قلب سفید بلژیک توسط چه کسی ایده پردازی شد؟

پادشاه لئوپولد دوم مدل این کلیسا را از یک کلیسای پاریسی در اوایل قرن بیستم الهام گرفت این پروژه توسط شاه لئوپولد دوم (1835-1909)، دومین پادشاه بدنام بلژیک بین سال‌های 1865 و 1909 آغاز شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!