کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک | معرفی – تصاویر – تاریخچه

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک | معرفی – تصاویر – تاریخچه

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک، در مرکز شهر و در میدان اصلی آن کلیسای مشهوری به نام کلیسای سنت پیتر وجود دارد که مکان دیدنی برای علاقه مندان به تاریخ و …

بازدید از کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک:‌ کشور بلژیک به سبب داشتن جاذبه‌های تاریخی بسیار از مهم تریم مقاصد گردشگری محسوب می‌شود که سالانه توریست‌های زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. در شهرهای کوچک و بزرگ بلژیک می‌توان شاهد معماری‌های قرون وسطایی بود و آثار باقی مانده از آن دوران را از نزدیک تماشا کرد. یکی از شهرهای بلژیک، لوون است که در آن بناهای تاریخی چون کلیسای پیتر لوون قرار دارد و از مکان‌های توریستی پرطرفدار است. در این مقاله شما را با بنای تاریخی کلیسای سنت پیتر آشنا کنیم.

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک | یوروپ تورز

شهر لووِن بلژیک کجاست؟

لوون مشهورترین شهر کشور بلژیک است که در شرق بروکسل و در کنار سواحل دیژ واقع شده است. موقعیت جذاب این شهر و داشتن بناهای تاریخی آن سبب شده توریست‌های زیادی به لوون سفر کنند. در سال 1425 دانشگاه کاتولیک در شهر لوون تاسیس شد که از مکان‌های برجسته و مورد توجه اروپاییان قرار گرفت. شهر لوون طی دو جنک جهانی تحت بمباران شدید قرار گرفت ولی بیشترین قسمت‌های معماری آن حفظ شد.

شهر لوون بلژیک دارای ساختمان‌های دانشگاهی و بناهایی به سبک گوتیک است که به این دلیل چهره جذاب و زیبایی پیدا کرده است. وجود چنین سبکی در معماری ساختمان‌های لوون نشان از جنبه تاریخی غنی در شهر لوون است. زبان مردم شهر لوون هلندی بوده و پیرو دین مسیحی هستند همچنین آب و هوای این شهر معتدل است که می‌توان در هر فصلی از سال به آن سفر کرد و از دیدن مکان‌های تاریخی آن لذت برد.

شهر لووِن بلژیک کجاست؟ | یوروپ تورز

مکان‌ های دیدنی شهر لوون

همانطور که گفتیم شهر لوون دارای مکان‌های دیدنی تاریخی و طبیعی جذابی بوده که به شرح زیر هستند؛

  • کلیسای سنت پیتر (سنت پیترسرک)
  • تالار شهر
  • باغ گیاه شناسی لوون کرویدتین
  • موزه لوون
  • ساختمان‌های دانشگاه
  • بازار اوده
  • پارک آبی
  • شهر دانشگاه

آشنایی با کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک

در مرکز شهر و در میدان اصلی آن کلیسای مشهوری به نام کلیسای سنت پیتر وجود دارد که مکان دیدنی برای علاقه مندان به تاریخ و معماری به شمار می‌رود. کلیسای سنت پیتر به هلندی Sint-Pieterskerk نامیده می‌شود و یک کلیسای کاتولیک رومی است که معماری آن به سبک گوتیک برابانتین در قرن پانزدهم میلادی ساخته شد.

کلیسای سنت پیتر لوون دارای پلان صلیبی شکل و برج ناقوس با ارتفاع کم به طول 93 متر یا 305 فوت بوده که هرگز تکمیل نشده است. این کلیسا در میدان بزرگ شهر یعنی گروت مارکت و رو به روی تالار شهر قرار دارد. ناقوس و برج آن در سال 1999 میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

یکی از بهترین آثار به جامانده از سبک معماری گوتیک همین کلیسا است که علاوه بر نمای بیرونی آن، فضای داخلی کلیسا نیز با استفاده از آثار هنری به زیبایی تزئین شده و چشم هر بیننده‌ای را به خود خیره می‌کند. قسمتی از کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک تبدیل به موزه شده و آثار هنری مذهبی در آن نگهداری می‌شود؛ نقاشی‌هایی از صحنه‌های کتاب مقدس از جمله آثار هنری این موزه است.

در سال 1425 ساخت عمارت گوتیک فعلی آغاز شد و بیشتر از 50 سال به سبک کاملا یکنواخت وجود داشت و با گذشت زمان از قسمت شرق به غرب با کلیسای قدیمی جایگزین گردید. این کلیسا طی جنگ جهانی اول و دوم دچار آتس سوزی و بمباران زیاد قرار گرفت؛ به طوری که سقف کلیسا در سال 1914 طعمه حریق شد و قسمت شمالی آن براثر بمب در سال 1944 از بین رفت.

آشنایی با کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک | یوروپ تورز

جمع بندی

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک در قرن 15 میلادی ساخته شد و در میدان بزرگ شهر لوون واقع شده است. شکل ظاهری این کلیسا شبیه صلیب بوده و از برج‌های ناقوس‌دار مشهور دنیا محسوب می‌شود. برای بازدید از این بنای تاریخی می‌توان در ماه‌های آوریل تا اکتبر به شهر لوون سفر کرد. البته به دلیل شرایط آب و هوایی معتدل لوون در تمام فصول سال امکان سفر به لوون وجود دارد. ولی اگر می‌خواهید از تفریحات آن لذت ببرید پیشنهاد می‌کنیم در فصل تابستان و بهار به لوون بروید ولی اگر دوست دارید با هزینه کمتری سفر به لوون را تجربه کنید بهتر است فصل پاییز و زمستان را انتخاب کنید.


سوالات متداول کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک در کجا قرار دارد؟

کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک در مرکز شهر و در میدان اصلی آن کلیسای مشهوری به نام کلیسای سنت پیتر وجود دارد که مکان دیدنی برای علاقه مندان به تاریخ و معماری به شمار می‌رود.

معماری کلیسای سنت پیتر لوون بلژیک چه سبکی است؟

معماری این کلیسا به سبک معماری گوتیک است.

یکی از بناهای تکمیل نشده در این کلیسا چیست؟

کلیسای سنت پیتر لوون دارای پلان صلیبی شکل و برج ناقوس با ارتفاع کم به طول 93 متر یا 305 فوت بوده که هرگز تکمیل نشده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!