موزه پایان قرن در بروکسل | تاریخچه – آثار – تصاویر

موزه پایان قرن در بروکسل | تاریخچه – آثار – تصاویر

موزه پایان قرن در بروکسل، باید گفت که این موزه از بناهایی است که چندان قدمت تاریخی ندارد و در همین سال‌های اخیر یعنی 6 دسامبر 2013 احداث شده است اما آثار جای …

موزه پایان قرن در بروکسل: بازدید از موزه‌ها به هنگام گردش در یک شهر یا کشور جدید می‌تواند تجربه‌ای ویژه و منحصر به فرد را برای افراد بسازد چرا که امروزه با توجه به گسترش ارتباطات و به اشتراک گذاری سبک‌ها هنری و طراحی میان کشورها، شباهت زیادی در مورد فضاهای شهری وجود دارد از سوی دیگر جذابیت‌های طبیعی نیز می‌توانند تکراری شوند.

چیزی که همیشه منحصر به فرد، متنوع و جذاب باقی می‌ماند آثار تاریخی هر فرهنگ و منطقه است. موزه پایان قرن در بروکسل با توجه به توضیحاتی که دادیم، مجموعه‌ای جذاب و ایده آل برای بازدید هنگام سفر به کشور بلژیک است. در ادامه این متن قصد داریم تا شما را بیشتر با ویژگی‌ها و آثار جای گرفته در این موزه آشنا نماییم.

موزه پایان قرن در بروکسل | تاریخچه  - آثار - تصاویر | یوروپ تورز

تاریخچه موزه پایان قرن در بروکسل

باید گفت که این موزه از بناهایی است که چندان قدمت تاریخی ندارد و در همین سال‌های اخیر یعنی 6 دسامبر 2013 احداث شده است اما آثار جای گرفته درون آن به جرات از قدیمی‌ترین، خاص‌ترین و برجسته‌ترین موارد موجود هستند که در سایر رشته‌های هنری نقاشی، مجسمه‌سازی، معماری و… تاریخ بلژیک باقی مانده‌اند.

جالب است بدانید که موزه پایان قرن در بروکسل خود عضوی از مجموعه ساختمان موزه‌های سلطنتی بروکسل (Royal Museums of Fine Arts of Belgium) به شمار می‌رود.

به بیان دقیق‌تر با سر زدن به ساختمان موزه سلطنتی بروکسل در طبقه 5- الی 8- شما می‌توانید از آثار اختصاصی مربوط به این بخش بازدید نمایید. آثار جای گرفته در این موزه با توجه به نوع رشته هنری، سبک و هنرمند خالق آنها در طبقات و بخش‌های گوناگون تقسیم بندی شده‌اند.

آثار موزه پایان قرن در بروکسل

ویژگی جذاب و جالبی که هنگام بازدید از این مجموعه توجه‌ها را به سمت خود جلب می‌کند، تنوع آثار از نظر سبک، خالق و دوره تاریخی است. به طور کلی آثار موزه پایان قرن در بروکسل مربوط به سال‌های 1884 هم زمان به پایه گذاری انجمن آزاد هنرهای زیبا تا سال 1914 مصادف با اتمام جنگ جهانی اول هستند.

آثار موزه پایان قرن در بروکسل | یوروپ تورز

خوب است بدانید هدف پشت تأسیس چنین موزه‌ای، گردآوری مجموعه آثار تمامی رشته‌های هنری از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی، چاپگری، معماری، هنری تزئینی، ادبیات، موسیقی، اپرا، عکس و سینما در کنار یکدیگر است. شما به هنگام بازدید می‌توانید با توجه به علاقه خود و با استفاده از راهنمای موزه در طبقات و سالن‌های مدنظر گردش کنید. از جمله هنرمندانی که آثارشان قابل بازدید در این مجموعه هستند می‌توان به ادموند لامبریخ، چارلز هرمانز، گوستاو کوربت، ژان باپتیس کامیل، امیل گاله، آلفونس موچا، لوئیس ماجورله و ویکتور هورتا اشاره نمود.

راهنمای موزه پایان قرن در بروکسل

به منظور آشنایی هر چه بیشتر شما با این موزه قصد داریم کمی فضای آن را توصیف کنیم. با ورود به طبقه منفی 5 شما وارد فضایی مشابه سالن‌های آمفی تئاتر خواهید شد. در این طبقه شما فرصت این را خواهید داشت تا نگاهی اجمالی و از بالا به سایر طبقات دیگر تا طبقه منفی 8 بیندازید. استفاده از رنگ‌های سفید، آبی تیره، خاکستری و بنفش تیره باعث شده تا آثار هنری توجه بیشتری را به خود اختصاص دهند و فضایی آرام ایجاد شود. در طبقه منفی 5 آثار سبک رئالیسم جای گرفته‌اند.

در طبقه منفی 6 شما به واسطه 3 تابلو معروف هیپولیت بولنگر با نقاشی هوایی آشنا خواهید شد. آثاری که در این بخش موزه پایان قرن در بروکسل مشاهده می‌کنید از تابلوها گرفته تا مجسمه‌ها همگی نماینده سبک رئالیسم اجتماعی هستند که محبوب‌ترین آنها اثر لئون فردریک تریپتیچ با نام ذغال فروش‌ها است.

با ورود به طبقه منفی 7 نوبت به مشاهده آثاری در سبک سمبولیسم و یا همان نمادگرایی می‌رسد. آثار این طبقه بیشتر برای هنرمندی معروف به نام فرناند خنوف می‌باشد که از معروف‌ترین آنها می‌توان به نقاشی خاطرات که جفت زیبای تابلو نقاشی ازدواج سیچه از ادوارد بورن- جونز است، اشاره کرد.

طبقه منفی 8 متعلق به کلکسیون ارزشمند گیلیون کرووت است. آثار این طبقه در سبک آلیسم بوده که متعلق به هنرمندانی مانند امیل گاله، آلفونس موچا و… هستند.

راهنمای موزه پایان قرن در بروکسل | یوروپ تورز

کلام پایانی

موزه پایان قرن در بروکسل آثار مدرن و تاریخی بسیاری را در رشته‌های هنری متعدد گرد هم جمع آورده است و علاقه مندان بسیاری را به سمت خود جذب کرده است. شما با سفر به شهر بروکسل بلژیک می‌توانید ضمن بازدید از سایر طبقات موزه‌های سلطنتی به شکل ویژه از طبقات 5- الی 8- مخصوص این موزه دیدن کنید.


سوالات متداول موزه پایان قرن

موزه پایان قرن بروکسل چه سالی احداث شد؟

باید گفت که این موزه از بناهایی است که چندان قدمت تاریخی ندارد و در همین سال‌های اخیر یعنی 6 دسامبر 2013 احداث شده است اما آثار جای گرفته درون آن به جرات از قدیمی‌ترین، خاص‌ترین و برجسته‌ترین موارد موجود هستند که در سایر رشته‌های هنری نقاشی، مجسمه‌سازی، معماری و… تاریخ بلژیک باقی مانده‌اند.

هدف از احداث موزه پایان قرن بروکسل چیست؟

خوب است بدانید هدف پشت تأسیس چنین موزه‌ای، گردآوری مجموعه آثار تمامی رشته‌های هنری از جمله نقاشی، مجسمه‌سازی، چاپگری، معماری، هنری تزئینی، ادبیات، موسیقی، اپرا، عکس و سینما در کنار یکدیگر است.

در موزه پایان قرن چه آثاری نگهداری میشود؟

جالب است بدانید که موزه پایان قرن خود عضوی از مجموعه ساختمان موزه‌های سلطنتی بروکسل به شمار می‌رود. به بیان دقیق‌تر با سر زدن به ساختمان موزه سلطنتی بروکسل در طبقه 5- الی 8- شما می‌توانید از آثار اختصاصی مربوط به این بخش بازدید نمایید. آثار جای گرفته در این موزه با توجه به نوع رشته هنری، سبک و هنرمند خالق آنها در طبقات و بخش‌های گوناگون تقسیم بندی شده‌اند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!