بازدید از موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل بلژیک

بازدید از موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل بلژیک

موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل، مهم‌‌ترین مجموعه هنرهای تجسمی بلژیک را در خود جای داده است. این آثار تاریخ مردم بلژیک را از قرن ۱۵ تا ۲۱ به تصویر می‌کشند.

موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل مهم‌‌ترین مجموعه هنرهای تجسمی بلژیک را در خود جای داده است. این آثار تاریخ مردم بلژیک را از قرن ۱۵ تا ۲۱ به تصویر می‌کشند. این موزه مجموعه میراث فرهنگی گران بهای کشور بلژیک را تشکیل می‌‌دهد. این موزه درباره آیندگان دغدغه داشته و روند رو به رشدی را برای تعامل اجتماعی در مورد هویت مردم بلژیک و جهان دنبال می‌کند. در ادامه تصمیم داریم اطلاعاتی درخصوص این موزه به شما ارائه دهیم.

موزه سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل | یوروپ تورز

آثار موجود در موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل

در این مجموعه می‌توانید آثار بدوی فلاندری، پیتر بروگل، پیتر پل روبنس، ژاک جوردن، ژاک لوئیس دیوید، آگوست رودن، جیمز انسور، پل گوگن، فردیناند خنوف، هنری مور، پل دلوو، رنه ماگریت، مارسل برودتارز، یان فابره را مشاهده کنید. همچنین در دیگر موزه‌ها می‌توانید آثاری از جانوران، سازهای دستی و سنتی، انواع قطارها و لباس‌های توری و گران قیمت را مشاهده کنید.

آثار موجود در موزه سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل | یوروپ تورز

تاریخچه موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل

این موزه اولین بار در سال ۱۸۰۱ توسط ناپلئون تأسیس و در سال ۱۸۴۵ به عنوان موزه هنرهای زیبای بروکسل توسط دولت بلژیک افتتاح شد. در این موزه چهارده اتاق وجود داشت. کاخ چارلز لورن، معروف به دربار قدیمی نیز در این موزه بود. اولین مجموعه، از مجموعه ‌های فعلی هنر باستان، شامل مجموعه ‌ای از «آزادی ‌های قدیمی» نیز در این موزه بود. برخی از این آثار هنری توسط جمهوری فرانسه توقیف شده بود که بعدها رها شد و آثاری را که جمهوری فرانسه با خود به پاریس برده بود، به بلژیک برگردانده شد.

بعدها، در دوره پادشاهی هلند، پادشاه ویلیام اول، به گسترش مجموعه این موزه کمک‌های بسیاری کرد و دو مجموعه دیگر را به موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل افزود. پس از استقلال بلژیک، این موزه که از سال ۱۸۱۱ به شهر بروکسل تعلق داشت، در سال ۱۸۴۱ به دولت بلژیک واگذار شد. انتقال مجموعه هنرهای معاصر از وزارت کشور در سال ۱۸۳۴ منشأ هنر مدرن بود. بعدها در سال ۱۸۴۵، با فرمان سلطنتی، تصمیم گرفته شد که موزه آثار هنری هنرمندان مرده و زنده بلژیکی را نیز به این موزه بسپارند.

بدین منظور یک کمیسیون ملی برای انتخاب آثار هنری مهم در بروکسل تشکیل شد. اولین رئیس کمیسیون، کنت دو بوفور بود. سایر اعضا عبارت از افرادی چون: گوستاف واپرز، فرانسوا ژوزف ناوز، گیوم گیف، یوژن سیمونی، تیلمن فرانسوا سویس و لوئیجی کالاماتا بودند. بسیاری از اعضای مؤسس در آکادمی سلطنتی علوم، ادبیات و هنرهای زیبای بلژیک قرار داشتند.

تا سال ۱۸۷۸، سالن موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل، نمایشگاه دوره‌ای از آثار هنرمندان زنده، در آپارتمان‌های سابق چارلز الکساندر لورن بود. چون این وضعیت ایدئال نبود و خیلی از تابلوها دیده نمی‌شد به همین جهت یک مجموعه دائمی را باید ایجاد می‌کردند. پس از این کش مکش‌ها کارهای نوسازی موزه انجام شد تا یک گالری بزرگ با مساحت بزرگتری افتتاح شود.

تاریخچه موزه سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل | یوروپ تورز

سایر اطلاعات درمورد موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل

شش موزه مرتبط با موزه‌‌های سلطنتی هنرهای زیبا در بلژیک وجود دارد. دو مورد از آنها در ساختمان اصلی واقع شده‌اند و موزه Oldmasters یا موزه هنرهای باستان نامیده می‌شوند که مجموعه‌های آن، هنرهای اروپایی تا سال ۱۷۵۰ را پوشش می‌دهد. موزه هنرهای مدرن نیز در نزدیکی همین موزه است و هر دوی این موزه‌ها در محله سلطنتی مرکز شهر، در کودنبرگ، در بروکسل واقع شده‌اند. موزه ماگریت که در سال ۲۰۰۹ افتتاح و موزه Fin-de-Siècle در سال ۲۰۱۳ افتتاح شد. موزه کوچکتر کنستانتین و موزه ویرتز نیز در چند کیلومتری مرکز شهر واقع شده‌اند.

سال‌ هاست که موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل بلژیک محبوب‌‌ترین مؤسسه هنری در این کشور محسوب می‌شود. این موزه‌ها در مجموع حدود ۷۱۵۰۰۰ بازدیدکننده در سال ۲۰۱۰ داشتند. این موزه در بین صد موزه پر بازدید جهان قرار می‌گیرد و آن را به پر بازدیدترین مجموعه موزه در بلژیک تبدیل می‌کند.

به لطف افتتاح موزه ماگریت، تعداد بازدیدکنندگان از سال ۲۰۰۹ به طرز چشمگیری افزایش یافته است. در سال ۲۰۱۵، این مجموعه بیشترین تعداد بازدید‌کننده را داشته است. موزه ماگریت در سال ۲۰۱۰ حدود ۴۲۵۰۰۰ بازدیدکننده داشت که آن را به موفق‌ترین بخش موزه‌ها در بین موزه‌های سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل تبدیل کرد. این رشد چشمگیر در سال‌های بعد نیز ادامه داشته و بازدید کنندگان زیادی را به خود جذب کرده است.

سایر اطلاعات درمورد موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل | یوروپ تورز

سوالات متداول موزه سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل

در موزه سلطنتی هنر های زیبا بروکسل چه آثاری قابل مشاهده است؟

در این مجموعه می‌توانید آثار بدوی فلاندری، پیتر بروگل، پیتر پل روبنس، ژاک جوردن، ژاک لوئیس دیوید، آگوست رودن، جیمز انسور، پل گوگن، فردیناند خنوف، هنری مور، پل دلوو، رنه ماگریت، مارسل برودتارز، یان فابره را مشاهده کنید.

موزه سلطنتی هنرهای زیبا بروکسل در چه سالی ساخته و تاسیس شد؟

این موزه اولین بار در سال ۱۸۰۱ توسط ناپلئون تأسیس و در سال ۱۸۴۵ به عنوان موزه هنرهای زیبای بروکسل توسط دولت بلژیک افتتاح شد.

موزه سلطنتی هنر های زیبای بروکسل چه چیزی را به تصویر میکشد؟

این آثار تاریخ مردم بلژیک را از قرن ۱۵ تا ۲۱ به تصویر می‌کشند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!