09107636326 --- 021-88851080
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس آنقدر گسترده هستند که گنجاندن آنها در یک مقاله مشکل است اما سعی می‌کنیم در اینجا شما را معروف‌ترین آنها آشنا کنیم. پاریس پایتخت کشور فرانسه و مرکز هنر جهان به شمار می‌آید، این شهر زیبایی وصف ناپذیری در شب دارد که بسیار مورد توجه گردشگران تور پاریس قرار گرفته است.

دیدنی‌های پاریس

سفر به پاریس یکی از آرزوهای هر فرد است، سفری که مملو از فرهنگ و تاریخی غنی ست که می‌تواند بر میزان آگاهی و علم شما از عمق هنر بیافزاید، شما با هر بودجه‌ای امکان سفر به این شهر زیبا را خواهید داشت مشروط بر اینکه برنامه ریزی‌های لازم برای استفاده بهینه از بودجه در نظر گرفته شده را داشته باشید.

برج ایفل از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس

برج ایفل از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس به شمار می‌آید که جزیی از نماد این شهر زیبا نیز محسوب می‌شود، جالب است بدانید که این برج در ابتدای ساختش بسیار زشت و غول آسا به نظر می‌آمده، طراحی برج ایفل توسط الکساندر گوستاو انجام شده است و نمادی از ۱۰۰ سالگی کشور فرانسه است، جنس آن از فلز است و نام آن در لیست عجایب هفت گانه دنیا ثبت شده است.

ارتفاع آن ۳۲۴ متر است و در نزدیکی رود سن واقع شده است اما یکی از هیجان انگیزترین صفات آن این است که در هرجای شهر که باشید می‌توانید آن را به وضوح ببینید. هر ساله ۵۰ تن رنگ را صرف بازسازی ظاهری این برج می‌کنند تا از زنگ زدن آن جلوگیری شود.

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

کلیسای نوتردام از پربازدیدترین جاذبه‌های گردشگری پاریس

این کلیسا از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس است که قدمتی ۷۰۰ ساله دارد و در مرکز شهر واقع شده است. طراحی بکار رفته در معماری آن باعث شهرت جهانی این بنا در دنیا شده است که هر ساله میلیون‌ها گردشگر از سرتاسر دنیا را به خود جذب می‌کند. معنای لغوی نوتردام، در فرانسه “بانوی ما” می‌باشد، این کلیسا از ۲ برج دوقلو به ارتفاع ۷۰ متر تشکیل شده است، برای رسیدن به ناقوس آن باید از ۲۰۰ پله سنگی عبور کنید، ناگفته نماند که وزن این ناقوس که بزرگترین ناقوس بنای کلیسا در جهان بشمار می‌آید ۱۳ تن است.

محوطه بیرونی کلیسا نیز پر شده از مجسممه های سنگی زیبا و دیدنی که بازدید از آنها خالی از لطف نیست.

موزه لوور از دیگر دیدنی های پاریس

این موزه از جاذبه‌های گردشگری پاریس است که در سال ۱۷۳۹ میلادی بنا شده است و با دارا بودن ۳۵ هزار آثار هنری در زمره معروف‌ترین موزه‌های دنیا قرار گرفته است، نام دیگر آن در گذشته موزه ناپلئون بوده است که تابلوی مونالیزا نیز در این موزه قرار گرفته است. طراحی ورودی موزه به شکل هرمی شیشه‌ای یک از جذابیت‌های این موزه است که بسیار مورد توجه گردشگران تور پاریس قرار گرفته است.

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

خیابان شانزلیزه از جاذبه‌های گردشگری پاریس

خیابان شانزلیزه از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری و دیدنی های پاریس است، نام این خیابان ریشه‌ای یونانی دارد که جزو مشهورترین و شیک‌ترین خیابان‌های جهان است، جاذبه‌های این خیابان عبارتند از: کافه، رستوران، سالن تئاتر، فروشگاه و سینما و پارک

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

پل نئوف از دیگر جاذبه‌های گردشگری و دیدنی های پاریس

این پل جزو پربازدید ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس محسوب می‌شود. همانطور که میدانید از برترین معماری‌های شهر پاریس پل نئوف است که روی رودخانه سن واقع شده است، این پل در قسمت غربی جزیره دولاسیته قرار گرفته است، ساخت آن در سال ۲۰۰۷ میلادی به پایان رسید و جزو نخستین پل‌های سنگی دنیا به شما می‌آید.

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

آرامگاه پانتئون از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری پاریس

اماکن تاریخی جذاب‌ترین بخش از جاذبه‌های گردشگری پاریس است، معنای نام این آرامگاه، “همه خداها” می‌باشد، یک ساختمان قدیمی به طول و عرض ۱۱۰ و ۸۳ متر. ۴۲۵ پله برای رسیدن به هرم گنبدی شکل واقع در بالای آرامگاه وجود دارد و معماری آن از سبک معماری معابد یونانی تبعیت می‌کند.

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

پارک لوکزامبورگ از جاذبه‌های گردشگری پاریس

این پارک از مهمترین جاذبه‌های گردشگری پاریس بشمار می‌آید که در حوالی دانشگاه سوربن واقع شده است. این پارک در سال ۱۶۱۲ در مساحتی به گستردگی ۵۵ هکتار ساخته شده است که امروزه یکی از اماکن تفریحی مهم شهر پاریس محسوب می‌شود. این پارک دارای دو فواره معروف به نام دومدیسیس و دو آبزرویتور است.

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

پل الکساندر سوم از دیگر جاذبه‌های گردشگری پاریس

این پل از مهمترین جاذبه‌های گردشگری پاریس بشمار می‌آید که در سال ۱۹۰۰ میلادی بنا شده است و نمادی از فرهنگ و معماری غنی کشور فرانسه است. این پل یک طاق دارد (عامل اصلی استحکام پل) و بالای رودخانه سن ساخته شده است که خیابان شانزلیزه نیز در حوالی آن واقع شده است. طول پل الکساندر حدود ۱۰۷ متر است که کنده کاری‌های زیبایی را می‌توانید روی ستون آن مشاهده کنید. ناگفته نماند که تاریخ ساخت این پل همزمان بوده با برپایی نمایشگاه جهانی پاریس.

دیدنی های پاریس

دیدنی های پاریس

کلیسای سکره کر از دیگر جاذبه‌های گردشگری پاریس

یکی دیگر از اماکن مذهبی و جاذبه‌های گردشگری پاریس کلیسای سکره کر می‌باشد که در طول سالیان دراز مورد توجه بسیاری از گردشگران خارجی قرار گرفته است، این کلیسا در بالای ثپه ای به نام مونتمارتر واقع شده است که در سال ۲۰۰۶ رتبه دومین مکان گردشگری فرانسه را نیز به خود اختصاص داده است. معماری جذاب کلیسای سکره کر و رنگ سفید آن باعث ایجاد فضایی آرام و عرفانی در آن منطقه شده است، مراحل ساخت این کلیسا و نکاتی که باید درباره آن بدانید به شرح زیر بوده است:

  1. حفر چاه‌هایی به عمق ۳۳ متر در سال ۱۸۷۵ (پایه بنا)
  2. تأمین بودجه لازم برای ساخت توسط دولت کشور فرانسه
  3. افتتاح در سال ۱۹۱۹ (اتمام جنگ جهانی دوم)
  4. طراحی در قالب یک صلیب
  5. عرض و طول گنبد مرکزی کلیسا به ترتیب ۸۳ و ۱۶ متر می‌باشد
  6. قرار گرفتن وسیع‌ترین موزاییک فرانسه در سقف این کلیسا (۴۷۵ مترمربع)
  7. وجود ناقوسی به وزن ۲۰۰ کیلوگرم در حیاط آن

تاق پیروزی پاریس از جاذبه‌های گردشگری پاریس

از دیگر جاذبه‌های گردشگری پاریس تاق پیروزی پاری می‌باشد که مورد توجه بسیاری از گردشگران تور پاریس قرار گرفته است، این تاق در میدان شارل دوگول و در بخش جنوبی خیابان شانزلیزه واقع شده است، این بنا برای ادای احترام نسبت به سربازانی ست که جان خود را در مبارزه برای حفظ کشور خود از دست داده‌اند. مقبره یکی از سربازان گمنام کشور فرانسه نیز در پایین این بنا قرار داده شده است، این بنا توسط فردی بنام ژان شارگرین طراحی و به مرحله اجرا درآمده است. ارتفاع و عرض این بنا به ترتیب ۵۰ و ۴۵ متر است، این بنا نقطه اتصال مرکزی همه خیابان‌های شهر پاریس است، خیابان‌هایی که به نام سربازان جان باخته در راه حفاظت از کشور نامگذاری شده‌اند، برای رسیدن به بخش بالایی تاق این بنا باید از ۲۳۴ پله عبور کرد.

تاق نصرت تیتوس رومی‌ها بنایی ست که معماران برای ساخت تاق پیروزی از آن الهام گرفته‌اند، تاق پیروزی به صورت مربعی شکل طراحی شده است و از بزرگ‌ترین طاق‌های نصرت دنیا بشمار می‌آید.

مقاله جاذبه‌های گردشگری پاریس را در همینجا به پایان می‌رسانیم اما بدانید که جاذبه‌های گردشگری و دیدنی های پاریس بسیار وسیع و گسترده هستند و می‌توان ساعت‌ها راجع به آنها صحبت کرد.

در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی برای سفر به اروپا با شماره همراه ۰۹۱۰۷۶۳۶۳۲۶ تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید

  • پیشنهادات مناسبی برای خرید تور و رزرو هتل داریم.

تلفن تماس: 88851080-021

مطالب مرتبط

۱۶ آبان ۱۳۹۵

دیدنی های فرانسه گشت و گذار در فرانسه آسان است زیرا دیدنی های فرانسه بسیار است.اکثر این ...

۳۰ فروردین ۱۳۹۷

بهترین زمان سفر به پاریس درباره فرانسه باید گفت یکی از شهرهای مهم توریستی دنیا بدون شک ...

۱۳ خرداد ۱۳۹۷

بهترین مراکز خرید پاریس شهرتی که شانزه لیزه و گالری لافایت و لادفانس و … به پاریس ...

نظر دهید

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!

طراحی و اجرا ایزی تم

همین الان تماس بگیرید

درخواست ویزا
درخواست رزور