تور اسلواکی | معرفی – تاریخ برگزاری – راهنمای بازدید

تور اسلواکی | معرفی – تاریخ برگزاری – راهنمای بازدید

تور اسلواکی، معمولاً توریست‌ها و گردشگران، کشور اسلواکی را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها جهت سفر توریستی رودخانه‌ای می‌شناسند.

راهنمای کامل تور اسلواکی

مسافران تور اسلواکی در طی سفر خود از کشور کوچک، پرجاذبه و ارزان قیمت اروپای مرکزی بازدید می‌کنند. معمولاً توریست‌ها و گردشگران، کشور اسلواکی را به عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها جهت سفر توریستی رودخانه‌ای می‌شناسند.

عبور رود دانوب از کشورهای قلب اروپا و از جمله اسلواکی باعث شده است هر ساله تعداد بسیار زیادی گردشگر از سراسر دنیا با هدف بازدید از این رودخانه ی‌بزرگ و خروشان تور اسلواکی را انتخاب کنند. در چندین سال گذشته نیز آژانس‌های زیادی در کشور عزیزمان با راه اندازی تور اسلواکی، علاقه مندان ایرانی را در جهت سفر به این کشور یاری می‌کنند.

تور اسلواکی | یوروپ تورز

اسلواکی

همانگونه که بیان شده کشور کوچک اسلواکی با مساحتی نزدیک به پنجاه هزار کیلومتر مربع در قلب اروپا قرار دارد و از جمله کشورهای تازه تأسیس (1993) به شمار می‌رود. تور براتیسلاوا که یکی از تورهای مطرح و پر طرفدار در کنار تور اسلواکی است، در واقع مربوط به سفر به پایتخت کشور اسلواکی می‌باشد.

موقعیت مکانی و جغرافیایی مناسب اسلواکی به گونه‌ای است که این کشور به عنوان یک شاهراه در میان چندین کشور پرجاذبه ی‌دیگر اروپایی همچون مجارستان، لهستان، اکراین، اتریش و چک قرار دارد. در واقع مسافران تور اسلواکی به خاطر مرز تمام خاکی این کشور می‌توانند به کشورهای همسایه ی‌آن نیز سفر کرده و سفر لذت بخشی را تجربه کنند. از جمله دیگر ویژگی‌های جالب کشور اسلواکی،  قرار داشتن در حوزه ی‌کشورهای اتحادیه ی‌اروپا و کشورهای عضو پیمان شینگن یا شنگن است.

به عبارت دیگر پول رایج در اسلواکی یورو می‌باشد و می‌توان در صورت داشتن ویزای شینگن بدون محددیت از طریق اسلواکی به دیگر کشورهای عضو این پیمان مسافرت کرد. توجه به رنگ و فرم پرچم کشور اسلواکی یعنی وجود رنگ‌های سفید، آبی و قرمز که بصورت افقی از بالا به پایین قرار گرفته‌اند، نشان دهنده ی‌نظام کمونیستی سابق در آن است.

آشنایی با اسلاو ها یکی از برنامه‌ های تور اسلواکی است

مردمانی که با نژاد اسلاو در اروپا شناخته می‌شوند در بخش اعظمی از کشور زیبای اسلواکی ساکن هستند و دارای فرهنگ، آداب و رسوم و … منحصر به فردی می‌باشند. البته باید خاطر نشان کرد که اسلواک‌ها تنها مردمان این منطقه نیستند و مردمانی با اصلیت مجارستانی، روماها که در اصطلاح به کولیان مشهورند، اکراینی‌ها و روس تبارها نیز در این منطقه ساکن‌اند.

یکی از بزرگترین آیین‌های فرهنگی که در کشور اسلواکی برگزار می‌شود و معمولاً در برنامه ی‌سفر با تور اسلواکی نیز به آن پراداخته می‌شود، در روستای ویخودنا برگزار می‌گردد. نام محلی این جشن و آیین سنتی اسلاوها فرهنگ فولکلور است. اجرای موسیقی سنتی توسط گروه‌های مختلف اسلاوها و به نمایش در آوردن کارهای هنری و دستی مردمان این منطقه بخش اعظمی از این جشن را پوشش می‌دهد.

شرایط آب و هوایی اسلواکی

برای توریست‌ها همیشه آگاهی از وضعیت آب و هوای منطقه‌ای که قصد سفر به آنجا را دارند نکته‌ای کلیدی و حیاتی است. به طور طبیعی چنین اطلاعاتی در مورد تور اسلواکی نیز به شدت مورد نیاز می‌باشد. مهمترین نکته در مورد آب و هوای اسلواکی بازه ی‌تغییرات نچندان زیاد آن در طول فصل‌های مختلف سال است.

در واقع آمارهای موجود در پایگاه‌های هواشناسی نشان می‌دهند که اختلافی بیست و سه درجه‌ای میان دمای گرمترین روزهای سال در اسلواکی با 20 درجه و سردترین روزها با 3- وجود دارد. معمولاً تور اسلواکی در تابستان‌ها بیشتر فعال است با این حال وجود کوهستان در بخش‌های زیادی از این کشور باعث شده است، علاقه مندان به اسکی در کوهستان‌های تاترای علیا، تور اسلواکی زمستان را جهت سفر به این منطقه رزرو کنند.

جاذبه‌ های توریستی اسلواکی

معمولاً گردشگرانی که با تور اسلواکی به این کشور سفر می‌کنند، در راهنمای سفر به اسلواکی بیشتر با جاذبه‌های دیدنی پایتخت این کشور یعنی براتیسلاوا آشنایی پیدا می‌کنند. با این حال شهر‌های زیبا، مناظر دیدنی و تاریخی جذاب دیگری نیز در کشور اسلواکی وجود دارد و می‌توان در طی سفر با تور اسلواکی از آنها بازدید نمود.

لیپتوف در نزد گردشگران اسلواکی به عنوان جواهر این کشور معروف است و پارک‌های آبی و چشمه‌های آب گرم آن زبان زد جهانی دارد، غارهای کارست اسلواکی که از معدود غارهای با ساختار آراگونیت در جهان است، کوشیتسه شهری که از آن به عنوان پایتخت فرهنگی قاره ی‌سبز نام برده می‌شود.

لوچا به عنوان شهری پر از سازه‌های معماری شده به روش دوره ی‌رنسانس، شهری با چشمه‌های آب گرم فراوان یعنی پیه شتانی، شهر مرزی ژیلینا با مناظر و چشم اندازهای زیبا، شهر تاریخی ترنچین، شهر پوپراد، شهر ستارا لوبونیا که پر از موزه‌های فضای باز است، بانسکا شتیاوینتسا به عنوانی شهری که زاده شده توسط انفجار آتشفشان می‌باشد و غیره از جمله دیگر شهرهای زیبای اسلواکی است که پیشنهاد می‌گردد در سفر با تور اسلواکی حتماً از آنها بازدید نمایید.

براتیسلاوا شهری پر از جاذبه‌ های گردشگری

در قسمت بعدی معرفی جاذبه‌های کشور اسلواکی و مقاصد اصلی تور اسلواکی، در این بخش به صورت انحصاری به معرفی جاذبه‌های تفریحی پایتخت این کشور پرداخته می‌شود. قلعه ی‌باشکوه و بزرگی که بر بلندای شهر براتیسلاوا دارد و با همین نام معروف شده است، برترین سازه‌ی گوتیکی یعنی کلیسای مشهور و جامع سنت مارتین، کاخ پریمات که در قسمت مرکزی بافت قدیمی شهر قرار دارد و پر از اشیاء جذاب و قیمتی است.

یکی از زیباترین و منحصر به فرد‌ترین سازه‌های سبک معماری آرنوو یعنی کلیسای کوچک آبی براتیسلاوا، کاخ سفید یا به عبارت دیگر کاخ گراسالکوویچ، قلعه دِوین واقع در محل تقاطع دو رود بزرگ دانوب و موراوا، تالار بزرگ و مرکزی شهر قدیمی، تئاتر ملی نئو رنسانسی اسلواک واقع در میدان مشهور هِویِزدوسلاو، خیابان مشهور منطقه ی‌میکالسْکا اولیتا و دروازه سنت میکایل و پل زیبا و منحصر به فرد شهر براتیسلاوا یعنی نُوی مُست از جمله مشهورترین اهداف توریستی تور پراگ به مقصد براتیسلاوا می‌باشد.

تور اسلواکی تنها یک تور تفریحی نیست

به طور طبیعی زمانی که افراد به دنبال رزرو تور اسلواکی می‌باشند، اولین هدف آنها بازدید از مناطق دیدنی و توریستی این کشور زیبای قاره ی‌سبز است. تحقیقات نشان داده است که آمار جهانگردان و توریست‌هایی که با تور اسلواکی به این کشور سفر کرده‌اند با دیدن فرهنگ، آداب و رسوم، وضعیت معیشتی مردم، آب و هوای منحصر به فرد این منطقه، امکانات و … به دنبال اقامت دائم اسلواکی هستند، بسیار زیاد بوده است.

تور اسلواکی تنها یک تور تفریحی نیست | یوروپ تورز

در واقع در طی سفر با تور توریستی اسلواکی می‌توان از اماکن و مراکز علمی و تجاری این کشور بازدید نمود و در صورت تمایل برای گرفتن اخذ ویزای تحصیلی، کار و … اسلواکی اقدام کرد. به عبارت دیگر می‌توان ضمن لذت بردن از سفر توریستی اسلواکی به فعالیت‌های جانبی دیگری نیز پرداخت.

اسلواکی کشوری با هزینه‌ های زندگی پایین

یکی از سؤالات قبل از انتخاب و رزرو تور اسلواکی، چگونگی هزینه‌های اقامت، خورد و خوراک، حمل و نقل و … در این کشور زیباست. با بازبینی جدول قیمت تورهای مختلف اروپایی به روشنی می‌توان دید که تور اسلواکی یکی از ارزان قیمت‌ترین تور اروپایی است. البته این جمله نباید با کیفیت سفر به اسلواکی اشتباه گرفته شود.

اصولاً هزینه‌های زندگی در اسلواکی به نسبت خیلی پایین‌تر از کشورهای دیگر این منطقه است و به عبارت دیگر با یک تور ارزان قیمت مثل تور اسلواکی می‌توان ضمن بازدید از جاذبه‌های یک کشور اروپایی، در مصرف پول صرفه جویی کرد.

به طور مثال بر اساس متوسط هزینه‌هایی که مردم در براتیسلاوا بابت غذا و موارد دیگر هزینه می‌کنند می‌توان به ارقام جالبی اشاره کرد. با مبلغی کمتر از هزار یورو می‌توان در گرانترین قسمت براتیسلاوا خانه‌ای نود متری اجاره کرد، البته با نصف این مبلغ می‌توان در محله‌های متوسط‌تر خانه‌ای بزرگتر برای یک ماه اجاره کرد یا با تنها سه دلار می‌توان یک کیلو گوشت گوساله خرید.

غذا های مخصوص اسلواکی

توریست‌های زیادی معتقدند نمی‌توان با تور اسلواکی به این کشور سفر کرد و از غذاهای معروف و خوشمزه آن نچشید. Bryndzové halušky که به عنوان غذای ملی اسلواکی شناخته می‌شود، Sviečková na smotane به عنوان غذایی مشترک بین مردمان کشور چک و کشور اسلواکی، Zemiakové guľky plnené údeným mäsom با این اسم دراز و طولانی نوعی کوفته سیب زمینی است، Cesnaková Polievka و Bratislavské rožky از جمله شیرینی‌های مخصوص این منطقه جزء بهترین غذاهایی هستند که توصیه می‌شود در سفر با تور اسلواکی حتماً امتحان شوند.

می توان تور اسلواکی به صورت اختصاصی و ترکیبی رزرو کرد

یکی از مهمترین سؤالاتی که در مورد تورهای به مقصد اسلواکی و کلاً کشورهای این منطقه از جهان وجود دارد، مدت زمان تور و نحوه ی‌رفتن به آنجا می‌باشد. تورهایی که برای سفر به اسلواکی قابل رزرو هستند معمولاً تورهای یک هفته‌ای و سیزده چهارده روزه می‌باشند که در نوع دوم معمولاً مسافران می‌توانند از کشورهای دیگر این منطقه نیز بازدید کنند و تنها مختص بازدید از اسلواکی نیست.

بهترین روش رزرو تور اسلواکی

ساده‌ترین و راحت‌ترین روش جهت رزرو تور اسلواکی، استفاده از اینترنت است. با رزرو اینترنتی تور اسلواکی می‌توان مناسبترین و ارزانترین قیمت ارائه شده توسط آژانس‌های مختلف را انتخاب کرد و همچنین از امتیاز تخفیف رزرو تور اینترنتی نیز بهره برد.

بهترین روش رزرو تور اسلواکی | یوروپ تورز

سوالات متداول تور اسلواکی

مساحت کشور اسلواکی چقدر است؟

همانگونه که بیان شده کشور کوچک اسلواکی با مساحتی نزدیک به پنجاه هزار کیلومتر مربع در قلب اروپا قرار دارد و از جمله کشورهای تازه تأسیس (1993) به شمار می‌رود.

چه قومیت هایی در این کشور ساکن هستند؟

مردمانی با اصلیت مجارستانی، روماها که در اصطلاح به کولیان مشهورند، اکراینی‌ها و روس تبارها و غیره نیز در این منطقه ساکن‌اند.

هدف افراد از رزرو تور اسلواکی چیست؟

به طور طبیعی زمانی که افراد به دنبال رزرو تور اسلواکی می‌باشند، اولین هدف آنها بازدید از مناطق دیدنی و توریستی این کشور زیبای قاره ی‌سبز است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!