کوه‌ های تاترا اسلواکی | تفریحات – بهترین زمان بازدید

کوه‌ های تاترا اسلواکی | تفریحات – بهترین زمان بازدید

کوه‌ های تاترا اسلواکی، بین مرز لهستان و اسلواکی قرار داشته که در فصل تابستان گردشگران و در فصل زمستان، اسکی بازان را به خود جذب می‌کنند.

رشته کوه‌های بلند تاترا بین مرز لهستان و اسلواکی قرار داشته که در فصل تابستان گردشگران و در فصل زمستان، اسکی بازان را به خود جذب می‌کنند. در این میان کوه‌ های تاترا اسلواکی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. تاترا‌های مرتفع در اسلواکی دارای قله‌های باشکوه بود که در آسمان برافراشته هستند. دریاچه‌های فیروزه‌ای تیره با منشأ یخچال‌های طبیعی، آبشار‌ها، گیاهان منحصربه‌فرد، جانوران کمیاب، گیاهان کوهی مانند بابونه، هوای فوق‌العاده تمیز و محیطی عالی برای بهبود تنفس؛ هر فردی را برای رفتن به کوه‌ های تاترا اسلواکی تشویق می‌کنند.

کوه‌ های تاترا اسلواکی | یوروپ تورز

کوه‌ های تاترا اسلواکی بیشتر هستند یا لهستان؟

رشته کوه‌های تاترا در مرز کشور لهستان و کشور اسلواکی قرار داشته، یعنی به هر دو کشور تعلق دارند؛ اما لهستانی‌ها به مساحت زیاد کوه‌ های تاترا اسلواکی حسادت می‌کنند؛ زیرا مساحت کل کوه‌های تاترا ۷۸۵ کیلومتر بوده که ۶۱۰ کیلومتر آن به اسلواکی تعلق دارد و تنها ۱۷۵ کیلومتر این کوه‌ها متعلق به لهستان است. از طرف دیگر مسیر پیاده روی موجود در کوه‌ های تاترا اسلواکی ۶۵۱ کیلومتر بوده در حالیکه کوه‌های تاترا لهستان تنها ۲۷۵ کیلومتر، مسیر پیاده روی دارد. به همین دلیل معمولاً مسیر پیاده روی در کوه‌های تاترا لهستان بسیار شلوغ بوده ولی مسیر پیاده روی در کوه‌ های تاترا اسلواکی خلوت‌تر است.

مسیر پیاده روی کوه‌ های تاترا اسلواکی

یکی از دلایلی که مسیر پیاده روی در کوه‌ های تاترا اسلواکی نسبت به مسیر پیاده روی در کوه‌های تاترا لهستان خلوت‌تر بوده، نسبت مساحت آن‌ها به یکدیگر است. از دیگر دلایل خلوتی، جمعیت این دو کشور است. اسلواکی حدود ۵/۵ میلیون و کشور لهستان حدود ۳۸ میلیون جمعیت دارد. از طرف دیگر رشته کوه‌های تاترا در لهستان به یک منطقه گردشگری و محبوب تعطیلات تبدیل شده است. این محبوبیت نیز به دلیل تبلیغات زیادی است که انجام می‌گیرد.

اگر به پیاده روی در مناطق زیبا، منحصر بفرد و بکر علاقه‌مند هستید، کوه‌ های تاترا اسلواکی می‌تواند مقصد مناسبی باشد. مسیر پیاده روی کوه‌ها تاترا در اسلواکی رایگان بوده و در همه مسیر‌ها می‌توانید حیوانان خانگی خود را نیز به همراه داشته باشید، هیچ محدودیتی وجود ندارد. به یاد داشته باشید بسیاری از مسیر‌های پیاده روی در کوه‌های تاترا در فصل سرما و زمستان بسته می‌شوند.

مسیر پیاده روی کوه‌ های تاترا اسلواکی | یوروپ تورز

پارک‌ های آبی زیبا در کوه‌ های تاترا اسلواکی

اگر از طرفداران استخر‌های حرارتی هستید، یا فرزندان شما به پارک‌های آبی علاقه‌مند هستند، کوه‌ های تاترا اسلواکی گزینه مناسبی هستند. این پارک‌های آبی بسیار بزرگ بوده و دارای سرسره‌های آبی زیادی نیز هستند.

قوانین پارک ملی تاترا اسلواکی

در کوه‌ های تاترا اسلواکی از سال ۱۹۴۹ پارک ملی تاترا شکل گرفت و در سال ۱۹۸۷ گسترش یافت. این پارک ملی دارای قوانینی به شرح زیر است:

  • ممنوعیت کمپ زدن در هر قسمت پارک
  • ممنوعیت بر پا کردن آتش
  • ممنوعیت ماهیگیری، حمام کردن و شنا کردن در دریاچه‌های پارک
  • استفاده از مسیر‌های پیاده روی مشخص شده
  • امکان‌پذیر بودن پیاده روی فقط در طول روز، یعنی پس از طلوع خورشید تا قبل از غروب خورشید
  • لمس نکردن گیاهان و حیوانات پارک
  • ممنوعیت آلودگی نوری و صوتی

اسکی در کوه‌ های تاترا اسلواکی

بلندی کوه‌ های تاترا اسلواکی آن را به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل کرده است. این رشته کوه‌ها، دارای ۸ پیست اسکی بوده که بسیار تماشایی است. در زمستان می‌توانید از اسکی و اسنوبرد در این منطقه لذت ببرید و دامنه‌های قرمز، سیاه و آبی را پشت سر بگذارید.

بهترین زمان برای بازدید از کوه‌ های تاترا اسلواکی

به خاطر داشته باشید که کوه‌ های تاترا اسلواکی یک مقصد گردشگری محبوب در فصل تابستان بوده که در ماه اوت طرفداران زیادی دارد. درست است که در فصل تابستان مسیر‌های پیاده روی این رشته کو ه‌ها شلوغ هستند اما بهترین زمان برای بازدید محسوب می‌شوند زیرا رویداد‌ها و جشنواره‌های زیادی در این فصل وجود دارد. به هر حال برخی از افراد از شلوغی فراری هستند، در ماه سپتامبر یا نیمه اول اکتبر سفر به این کوه‌های رؤیایی مناسب چنین افرادی است. در این ماه‌های سال در عین حال که هوا عالی بوده، خلوت نیز هست.

بهترین زمان برای بازدید از کوه‌ های تاترا اسلواکی | یوروپ تورز

کلام پایانی

کوه‌ های تاترا اسلواکی از مکان‌هایی است که زیبایی‌های طبیعی بکری داشته و در عین حال امنیت لازم را نیز دارا است. این مکان، مقصد مناسبی برای تعطیلات دوستانه و خانوادگی بوده که خالی از هیجان نیست.


سوالات متداول کوه های تاترا اسلواکی

کوه های تاترا در کجا قرار گرفته است؟

رشته کوه‌های بلند تاترا بین مرز لهستان و اسلواکی قرار گرفته است.

آیا امکان اسکی در کوه های تاترا وجود دارد؟

این رشته کوه‌ها، دارای ۸ پیست اسکی بوده که بسیار تماشایی است. در زمستان می‌توانید از اسکی و اسنوبرد در این منطقه لذت ببرید و دامنه‌های قرمز، سیاه و آبی را پشت سر بگذارید.

بهترین زمان برای بازدید از این کوه، چه زمانی است؟

درست است که در فصل تابستان مسیر‌های پیاده روی این رشته کو ه‌ها شلوغ هستند اما بهترین زمان برای بازدید محسوب می‌شوند زیرا رویداد‌ها و جشنواره‌های زیادی در این فصل وجود دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!