گشت و گذار در پارک ملی لو تاتراس اسلواکی

گشت و گذار در پارک ملی لو تاتراس اسلواکی

پارک ملی لو تاتراس اسلواکی (Vysoke Tatry) در شمال این کشور واقع شده است و تا حدی با لهستان مرز مشترک دارد. کوه‌های آلپ در کل رشته کوه کارپات، «کوچک‌ترین کوه‌های آلپ در اروپا» واقع شده‌اند. لو تاتراس مرتفع یکی از محبوب‌ترین رشته‌کوه‌های اروپا است، یک گنج طبیعی واقعی برای کوهنوردان مشتاق و علاقمندان به طبیعت است. این بهشت توریستی که در قسمت شمالی اسلواکی قرار دارد، مناظری مانند قله لومنیکی، دریاچه استربسکه پلسو و کوه کریوان را ارائه می‌دهد.

اسلواکی در سرتاسر جهان به دلیل معماری منحصربفرد مردمی، قلعه‌های قرون وسطایی عظیم، زیبایی‌های طبیعی بهشتی برای گردشگراناست. به دلیل زیرساخت‌های عالی، دسترسی به آن از کشور‌های اطراف به راحتی امکان‌پذیر است. این کشور بیش از پیش برای جاذبه‌های طبیعی خود هزینه می‌کند. مسیر‌های منتهی به جاذبه‌ها به خوبی نگهداری و رنگ‌آمیزی شده‌اند. اگر به دنبال یک سفر ماجراجویانه هستید، اما نمی‌خواهید از قلب اروپا خیلی دور شوید، اسلواکی و لو تاتراس می‌تواند مقصدی عالی برایتان باشد.

پارک ملی لو تاتراس اسلواکی | یوروپ تورز

معرفی رشته کوه لو تاتراس اسلواکی

وقتی می‌گوییم لو تاتراس مرتفع، منظور قله‌های با شکوهی است که آسمان را لمس می‌کنند، دریاچه‌های کوه فیروزه‌ای تیره با منشأ یخچال‌های طبیعی، آبشار‌ها، گیاهان منحصربه فرد، جانوران کمیاب مانند بابونه (بز کوهی) یا مارموت، هوای فوق‌العاده تمیز و محیطی عالی برای بهبود شرایط تنفسی را رقم می‌زند. مهم‌ترین شهر در تاتراس‌های بالا، پوپراد است که حتی یک فرودگاه نیز دارد.

 • لو تاتراس اسلواکی به سه بخش اصلی تقسیم می‌شود:
  • تاترا‌های غربی
  • تاترا‌های مرتفع (مرکزی)
  • تاترا‌های بلیانسکی

تاترا‌های پایین (Nízke Tatry) نیز وجود دارد، اما به طور رسمی – از نظر جغرافیایی – بخشی از تاترا‌ها نیست، زیرا بیشتر در جنوب قرار دارد! این دو کوه با دره‌ای به نام واه از هم جدا شده‌اند. با این حال، در اصطلاح رایج، دو رشته کوه اغلب محو می‌شوند، بنابراین تعجب نکنید اگر کسی تاترا‌های پایین را نیز بخشی از تاترا‌ها نامید. آن‌ها از نظر ترکیب زمین‌شناسی و موقعیت مکانی متفاوت هستند. ساکنان لو تاتراس در سکونتگاه‌های محلی در امتداد «جاده آزادی» زندگی می‌کنند که به تاترا‌های غربی، بالا و بلیانسکی دسترسی دارد.

معرفی رشته کوه لو تاتراس اسلواکی | یوروپ تورز

کوهنوردی در لو تاتراس اسلواکی

مسیر‌های پیاده روی در لو تاتراس اسلواکی از ملایم تا بسیار سخت متغیر است. کوهنوردان باید لباس مناسب صعود بپوشند و استفاده از کفش پیاده روی برای آن‌ها اجباری است. با پیمایش در مسیر‌ها، به پشته‌های صخره‌ای باریکی که با شیب تند به دره‌های عمیق و یخچال‌های طبیعی سقوط می‌کنند، خواهید رسید. پس از یک صعود چند ساعته، هیچ حسی بهتر از منظره خیره‌کننده زیبا از بالای قله کوه لو تاتراس وجود ندارد.

گرلاچوفسکی استیت (۲. ۶۵۵ متر / ۸. ۷۱۰ فوت) مرتفع‌ترین قله‌های لو تاتراس اسلواکی هستند که به دلیل ارتفاع و مناظر خیره‌کننده، یکی از پربازدیدترین و چالش برانگیزترین قله‌ها محسوب می‌شوند. اگر قصد صعود را دارید، یک لیدر کوهنوردی ماهر را استخدام کنید تا شما را در مسیر راهنمایی کند، در غیر این صورت رسیدن به آنجا به سختی ممکن است. قله Lomnicky Stit (۲. ۶۳۴ متر / ۸. ۶۴۲ فوت) احتمالاً پربازدیدترین قله است، احتمالاً به دلیل دسترسی به آن با تله کابین است. بالاترین رصدخانه نجومی و هواشناسی در کشور اسلواکی را در بالای آن خواهید دید.

کریوان (۲. ۴۹۴ متر / ۸. ۱۸۲ فوت) متعلق به لو تاتراس غربی است و در میان اسلواکی‌ها محبوب‌ترین است. گفته می‌شود که هر اسلواکی باید حداقل یک بار در زندگی خود به قله صعود کند. کریوان به نماد آزادی اسلواکی‌ها تبدیل شد و از سال ۱۹۵۵، پیاده روی‌های ملی سنتی به قیام ملی اسلواکی و قهرمانان محلی اختصاص یافته است.

اسکی سواری در کوه‌ های لو تاتراس اسلواکی

لو تاتراس دارای مناطق اسکی پر رفت و آمدی از جمله آلپاین، سراشیبی و کراس کانتری است. در واقع، بیشتر پیست‌های اسکی اسلواکی در اینجا واقع شده‌اند. شما می‌توانید از اسکی یا اسنوبورد در ارتفاعات بالای ( ۱۵۰۰ متر)، فراتر از خط درختان جنگلی لذت ببرید. شما می‌توانید روز خود را در کوه‌های باشکوه با حمام کردن در آب‌های داغ زیر آسمان‌های صاف و زیبا به سر برید. فصل اسکی از اواسط دسامبر آغاز می‌شود و تا‌آوریل ادامه دارد.

 • استخر‌ های آب گرم در نزدیکی استراحتگاه‌های اسکی شامل:
  • استخر آب گرم آکوا سیتی
  • پارک آبی تاترالندیا
  • پارک آبی بسنووا
اسکی سواری در کوه‌ های لو تاتراس اسلواکی | یوروپ تورز

سوالات متداول پارک ملی لو تاتراس اسلواکی

پارک ملی لو تاتراس اسلواکی در کجا قرار دارد؟

پارک ملی لو تاتراس اسلواکی (Vysoke Tatry) در شمال این کشور واقع شده است و تا حدی با لهستان مرز مشترک دارد.

آیا امکان اسکی سواری در پاک ملی لو تاتراس هست؟

لو تاتراس دارای مناطق اسکی پر رفت و آمدی از جمله آلپاین، سراشیبی و کراس کانتری است. در واقع، بیشتر پیست‌های اسکی اسلواکی در اینجا واقع شده‌اند.

لوتاتراس اسلواکی به چند بخش تقسیم میشود؟

لوتاتراس اسلواکی به سه دسته زیر تقسیم میشود:
تاترا‌های غربی
تاترا‌های مرتفع (مرکزی)
تاترا‌های بلیانسکی

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!