بازدید کامل از کاخ پریمات براتیسلاوا

بازدید کامل از کاخ پریمات براتیسلاوا

کاخ پریمات براتیسلاوا یکی از زیباترین بنا‌های کلاسیک در کشور اسلواکی است که گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند. پرتره‌های حاکمان مجارستانی در گالری تصاویر این کاخ به نمایش گذاشته شده است. بخش قابل توجهی از گالری مجموعه‌ای از شش ملیله عتیقه و ارزشمند است که در بازسازی کاخ پیدا شده است. تالار آینه همچنین به همراه پنج سالن مبله با مبلمان دورهمی و به رنگ دیوار‌ها سبز، قهوه‌ای، آبی، قرمز و طلایی تزیین شده‌اند.

روی پشت بام کاخ پریمات مجسمه‌های تمثیلی از J. Kögler و F. Prokop و همچنین گلدان‌هایی از J. A. Messerschmidt قرار دارد. در بالای تیمپانوم نشان کاردینال جوزف باتیانی، اولین ساکن کاخ قرار دارد. یک مدل آهنی از کلاه او به وزن ۱۵۰ کیلوگرم، تاج ساختمان را پوشانده است.

قرارداد براتیسلاوا بین فرانسه و اتریش در ۲۶ دسامبر ۱۸۰۵ در تالار آینه‌های کاخ پریمات امضا شد. ناپلئون و فرانسیس اول عهده نامه‌ی پرسبورگ، عهدنامه‌ای که در آن اتریش شکست خود در جنگ با فرانسه را پذیرفت و از اتحاد با کشور‌های دیگر دست کشید و متصرفات خود در ایتالیا را به فرانسه بخشید. امروزه این کاخ دفتر شهردار براتیسلاوا است و سالن زیبای آینه‌ها اکنون برای میزبانی کنسرت‌ها استفاده می‌شود.

کاخ پریمات براتیسلاوا | یوروپ تورز

این کاخ همچنین دارای مجموعه کمیاب از ملیله‌های انگلیسی قرن هفدهم است. این ملیله‌ها در کارگاه سلطنتی در شهر مورتلیک انگلیس تولید شدند، اما هیچکسی از عوام آن‌ها را ندید تا اینکه تنها طی بازسازی در سال ۱۹۰۳ دوباره کشف شدند و بدون شک ارزش بازدید را دارند. فواره نفیس سنت جورج، که شوالیه افسانه‌ای را در حال کشتن اژد‌ها به تصویر می‌کشد، در حیاط مربع داخلی کاخ پریمات قرار دارد.

طبق یکی از افسانه‌ها، شکل سنت جورج نشان‌دهنده اسقف اعظم است و مبارزه او با اژد‌ها نمادی از تلاش‌های کلیسای کاتولیک برای بیرون راندن اصلاحات از شهر است. افسانه‌ها حاکی از آن است که سنت جورج دوبراوکا باکره را از دست اژد‌ها نجات داد و به عنوان پاداش او را به همسری خود درآورد. هر سال، در روز سنت جورج، مجسمه سنگی قرار است زنده شود، بر اسب خود بچرخد و به ساکنان شهر تعظیم کند.

در کاخ پریمات براتیسلاوا از چه چیزی‌ هایی باید دیدن کرد؟

این کاخ جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد اما امکان عکسبرداری تنها در یک اتاق آن وجود دارد که در آن شما اجازه عکس گرفتن دارید و آن هم تالار آینه است. این اتاق به دلیل داشتن مقر امضای پیمان صلح پرسبورگ بین اتریش و فرانسه در سال ۱۸۰۵ مشهور است. امروزه محل برگزاری جلسات شورای شهر براتیسلاوا است و همچنین کنسرت‌ها و کنفرانس‌های مختلفی در اینجا برگزار می‌شود.

این کاخ دارای برخی از زیباترین اتاق‌ها و سالن‌هایی است که می‌توانید در جهان ببینید. کف چوبی، فرش قرمز، سقف بلند سفید، لوستر‌های بزرگ، عناصر طلایی روی دیوار‌ها و همچنین مبلمان و آینه‌های طلایی بزرگ با لامپ در هر یک از اتاق‌ها را تحسین کنید. کلیسای سنت لادیسلاس ارزش دیدن را دارد و منظره روی آن (از بالا) در انتهای محوطه نمایش را از دست ندهید.

در کاخ پریمات براتیسلاوا از چه چیزی‌ هایی باید دیدن کرد؟ | یوروپ تورز

ساعات کاری کاخ پریمات براتیسلاوا همه روزه به جز دوشنبه‌ها از ساعت ۱۰: ۰۰ تا ۱۷: ۰۰ است و هزینه بلیط: ۳ یورو برای هر نفر

یکی از زیباترین قسمت‌های کاخ پریمات براتیسلاوا نمای بیرونی صورتی و سفید کم رنگ آن است که به زیبایی می‌درخشد. همانطور که گفتیم این کاخ در قرن ۱۸ ساخته شد و پرتره‌های بزرگ رنگ روغن از خانواده سلطنتی هابسبورگ، لوستر‌های کریستالی درخشان و ملیله‌ها را ارائه می‌دهد. تالار آینه اتاقی است که هنگام حضور در آنجا مات و مبهوت می‌شوید. در این کاخ حتماً نگاهی به فواره و مجسمه سنت جورج در حیاط بیندازید.

مکان کاخ پریمات براتیسلاوا

کاخ پریمات در مرکز شهر، در می‌دانی به همین نام – Primacialne namestie (میدان نخست‌ها)، در چند قدمی میدان اصلی قرار دارد. تالار قدیمی شهر و موزه تاریخ شهرهم در کنار کاخ پریمات قرار دارند.
وقتی وارد آن می‌شوید، ستون‌های بلند بزرگی را در یک راهرو می‌بینید که شما را به حیاط کوچکی با یک فواره و مجسمه سنت جورج هدایت می‌کند. این مجسمه نماد سنت جورج است که یک اژد‌های سه سر را می‌کشد.

مکان کاخ پریمات براتیسلاوا | یوروپ تورز

سوالات متداول کاخ پریمات براتیسلاوا

کاخ پریمات در کدام کشور قرار دارد؟

کاخ پریمات براتیسلاوا یکی از زیباترین بنا‌های کلاسیک در کشور اسلواکی است که گردشگران زیادی را جذب خود می‌کند.

آیا عکس گرفتن در این کاخ مجاز است؟

این کاخ جاذبه‌های دیدنی بسیاری دارد اما امکان عکسبرداری تنها در یک اتاق آن وجود دارد که در آن شما اجازه عکس گرفتن دارید و آن هم تالار آینه است.

آدرس کاخ پریمات کجاست؟

کاخ پریمات در مرکز شهر، در می‌دانی به همین نام – Primacialne namestie (میدان نخست‌ها)، در چند قدمی میدان اصلی قرار دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!