با شهر لیپتوف در اسلواکی بیشتر آشنا شویم

با شهر لیپتوف در اسلواکی بیشتر آشنا شویم

شهر لیپتوف، یکی از مقاصد جذاب در کشور اسلواکی، شهر لیپتوف اسلواکی است که در بخش مرکزی آن قرار گرفته است. جمعیت این شهر بالغ بر 140 هزار نفر است. به طور کلی …

شهر لیپتوف: اسلواکی کشوری با جمعیت به نسبت کم در اروپا بوده که مقصدی زیبا و ارزان برای گردشگران است. یکی از مقاصد جذاب در این کشور، شهر لیپتوف اسلواکی است که در بخش مرکزی آن قرار گرفته است. جمعیت این شهر بالغ بر 140 هزار نفر است.

به طور کلی باید گفت این شهر به واسطه تراکم جمعیتی کم، سابقه تاریخی جذاب، طبیعت بکر و لوکیشن‌های دیدنی بسیار مورد توجه توریستان واقع شده است. در این متن قصد داریم تا اطلاعات بیشتری در مورد شهر لیپتوف اسلواکی را در اختیار شما قرار دهیم. امید است با توجه به توضیحات زیر بتوانید در خصوص سفر به این شهر آسان‌تر تصمیم بگیرید.

با شهر لیپتوف در اسلواکی بیشتر آشنا شویم | یوروپ تورز

تاریخچه شهر لیپتوف اسلواکی

اولین ساکنان شهر لیپتوف (Liptov) مربوط به بیش از 6 هزار سال پیش یعنی عصر نو سنگی است این بدین معنی خواهد بود که تمدن و رد پای حضور و فعالیت انسان در این منطقه بسیار قدیمی و حیرت‌آور است. برای اولین بار سال 1231 میلادی در زمان حکومت پادشاه اندرو دوم در مجارستان، نوشته‌هایی از این شهر ثبت شده‌اند. در طول تاریخ طی وقایع تاریخی مانند انحلال سلطنت اتریش- مجارستان، بر سر مالکیت شهر لیپتوف اختلاف‌های زیادی صورت گرفت اما در نهایت در سال 1993 به دنبال انحلال چکسلواکی، این شهر تا به امروز به عنوان یکی از بخش‌های کشور اسلواکی شناخته شده است.

جالب است که با وجود قدمت بالا و تاریخچه پر فراز و نشیب شهر لیپتوف، همچنان عده زیادی در مورد آن اطلاع ندارند.

تاریخچه شهر لیپتوف اسلواکی | یوروپ تورز

جاذبه‌ های دیدنی شهر لیپتوف

در ابتدای سفر و بازدید از این ناحیه همه به سراغ گردش در سه قلعه معروف می‌روند. این قلعه‌ها همگی از قدمت بالایی برخوردار هستند و دیدن هر یک از آنها می‌تواند تجربه‌های جدیدی را به گردشگران ارائه دهد.

این سه کاخ با نام‌های لیکاوا، لیپتوف و لیپتوفسکی هرادوک شناخته می‌شوند. نکته جالب توجهی که در خصوص قلعه لیپتوف وجود دارد، افسانه پشت آن است. بر اساس داستان‌های تاریخی شخصیت افسانه‌ای معروف اسلواکی یعنی یوراج یانوشیک که طی قرن‌های 17 الی 18 می‌زیسته است، در قلعه لیپتوف به حکم اعدام محکوم شد.

در کنار قلعه‌های معروف، غارهای جذابی نیز باب سلیقه طبیعت گردان در این شهر وجود دارد. چهار منطقه پربازدید شهر لیپتوف اسلواکی شامل غار آزادی دمانوفسکا، غار یخی دمانوفسکا، غار واژک و غار استانیشوفسکا می‌شوند که هر یک در نوع خود استثنائی محسوب می‌شوند.

علاوه بر جذابیت‌های طبیعی، دولت اسلواکی در راستای جذب توریست مکان‌های تفریحی و رفاهی بسیاری نیز طراحی کرده است. از این مکان‌ها می‌توان به پیست اسکی جاسنا (بزرگ‌ترین پیست اسکی حال حاضر اسلواکی)، پارک اسکی معروف malinobrdo، پارک حرارتی، اوسادا و… اشاره نمود. خوب است بدانید که بخشی از طبیعت غارهای این شهر به عنوان ذخیره گاه یونسکو ثبت شده است.

موزه‌ها و کلیسا‌های متعددی نیز در راستای جذب توریست‌های علاقه‌مند به هنر و آثار تاریخی وجود دارند. با سفر به شهر لیپتوف اسلواکی، شما فرصت این را دارید تا از میان انواع تفریحات مختلف در سبک‌های گوناگون دست به انتخاب بزنید.

پیشنهاد های سفر به شهر لیپتوف اسلواکی

با وجود تنوع و تعدد جاذبه‌های این شهر سخت می‌توان برنامه‌ای بهینه و مناسب برای سفر طراحی کرد. به منظور راحتی بیشتر شما، توصیه می‌کنیم از میان جاذبه‌های رفاهی به سراغ یکی از دو پارک آبی بزرگ این شهر بزنید.

از سوی دیگر برای بازدید از طبیعت بکر و منحصر به فرد لیپتوف خوب است که ضمن بالا رفتن از دره پوشیده از درختان دمانوسکا، از دو غار یخی و آهکی موجود در آن منطقه نیز بازدید کنید که هر یک نمایشگاهی کاملا از انواع سنگ‌ها و قندیل‌ها هستند.

توجه داشته باشید که در هر فصل شما فرصت شرکت در جشنواره‌ها و کارناوال‌های فصلی و محلی را نیز خواهید داشت که به شما برای جشن و شادی و همچنین آشنایی با فرهنگ این منطقه کمک بسیاری می‌کنند.

پیشنهاد های سفر به شهر لیپتوف اسلواکی | یوروپ تورز

کلام پایانی

شهر لیپتوف اسلواکی، منطقه‌ای بسیار قدیمی با جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی- هنری و تفریحی بسیار متعدد است که با این وجود چندان در میان توریستان ایرانی شناخته شده نیست. کنار هم قرار گرفتن پوشش گیاهی منحصر به فرد، غارهای یخی و آهکی، کلیساها و موزه‌های متعدد، پارک‌های آبی و حرارتی و همچنین جشنواره‌ها و کارناوال‌های مختلف از این شهر یک مقصد عالی برای سفر و خوش گذرانی ساخته‌اند.


سوالات متداول شهر لیپتوف

مناطق پربازدید شهر لیپتوف اسلواکی چه مکان هایی هستند؟

چهار منطقه پربازدید شهر لیپتوف اسلواکی شامل غار آزادی دمانوفسکا، غار یخی دمانوفسکا، غار واژک و غار استانیشوفسکا می‌شوند که هر یک در نوع خود استثنائی محسوب می‌شوند.

ویژگی های بارز شهر لیپتوف چیست؟

کنار هم قرار گرفتن پوشش گیاهی منحصر به فرد، غارهای یخی و آهکی، کلیساها و موزه‌های متعدد، پارک‌های آبی و حرارتی و همچنین جشنواره‌ها و کارناوال‌های مختلف از این شهر یک مقصد عالی برای سفر و خوش گذرانی ساخته‌اند.

شرکت در جشنواره های فصلی شهر لیپتوف چه نتایجی در بر دارد؟

توجه داشته باشید که در هر فصل شما فرصت شرکت در جشنواره‌ها و کارناوال‌های فصلی و محلی را نیز خواهید داشت که به شما برای جشن و شادی و همچنین آشنایی با فرهنگ این منطقه کمک بسیاری می‌کنند.

از جاذبه های طبیعی شهر لیپتوف به چه مواردی میتوان اشاره کرد؟

از این مکان‌ها می‌توان به پیست اسکی جاسنا (بزرگ‌ترین پیست اسکی حال حاضر اسلواکی)، پارک اسکی معروف malinobrdo، پارک حرارتی، اوسادا و… اشاره نمود. موزه‌ها و کلیسا‌های متعددی نیز در راستای جذب توریست‌های علاقه‌مند به هنر و آثار تاریخی وجود دارند. با سفر به شهر لیپتوف اسلواکی، شما فرصت این را دارید تا از میان انواع تفریحات مختلف در سبک‌های گوناگون دست به انتخاب بزنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!