قلعه دوین اسلواکی | معرفی – ساعات بازدید – دریاچه

قلعه دوین اسلواکی | معرفی – ساعات بازدید – دریاچه

قلعه دوین اسلواکی، در ۱۰ کیلومتری غرب مرکز شهر در مناظر طبیعی زیبایی قرار گرفته است. برای مردم محلی، بخش غربی براتیسلاوا یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای سفر است.

قلعه دوین اسلواکی در ۱۰ کیلومتری غرب مرکز شهر در مناظر طبیعی زیبایی قرار گرفته است. برای مردم محلی، بخش غربی براتیسلاوا یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای سفر است که بر فراز یک صخره مرتفع ساخته شده است. قلعه دوین اسلواکی بر فراز دهکده کوچکی به همین نام و در محل تلاقی رود‌های دانوب و موراوا که با اتریش مرز مشترک دارند، قرار دارد. تا سال ۱۹۸۹ پرده آهنی زیر قلعه کشیده شده بود که با سیم خاردار آن را پوشیده بودند.

در امتداد رود دانوب، زیر قلعه و بالاتر از موراوا، مسیر دوچرخه سواری وجود دارد که به مناظر دست نخورده و بکری منتهی می‌شود. بر فراز روستای دوین، بلندترین تپه براتیسلاوا با تعدادی مسیر مشخص شده است که مناظر تماشایی از کشور همسایه اتریش با وین و کوه‌های آلپ در پس زمینه را مقابل دیدگان بازدیدکنندگان قرار می‌دهد. در واقع دو قلعه در براتیسلاوا وجود دارد. به طرز متناقضی، هر دوی آن‌ها در همان دوره دو ساله نابود شدند.

قلعه بالایی، جایی که نمایشگاه دائمی \”قلعه دوین اسلواکی بین قرن‌های ۱۳ تا ۲۰\” در آن قرار دارد، منظره‌ای فراموش نشدنی را ارائه می‌دهد. یافته‌های باستان‌شناسی قلعه دوین اسلواکی و حقایق تاریخی در مورد مراحل منفرد ساختمان قلعه صحبت می‌کنند. این نمایشگاه در محوطه جذاب واقع در صخره قلعه واقع شده است.

قلعه دوین اسلواکی | یوروپ تورز

ساعات بازدید از قلعه دوین

  • مارس و اکتبر: سه تا یکشنبه ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر. (آخرین ورود ساعت ۱۶: ۳۰)
  • آوریل تا ژوئن، سپتامبر: سه تا یکشنبه از ۱۰ صبح تا ۶ بعد از ظهر. (آخرین ورود ساعت ۱۷: ۳۰)
  • ژوئیه و آگوست: سه تا یکشنبه ۱۰ صبح تا ۷ بعد از ظهر. (آخرین ورود ساعت ۱۸: ۳۰)
  • نوامبر تا فوریه: دوشنبه – یکشنبه ۱۰ صبح تا ۴ بعد از ظهر. (آخرین ورود ساعت ۱۵: ۳۰)

۱۰۰٪ تخفیف با کارت براتیسلاوا – فقط یک ورودی رایگان برای هر کارت

این مکان در محل تلاقی دانوب و موراویا از دوران ماقبل تاریخ مستقر بوده است. قلعه دوین اسلواکی پس از دوره سلتیک از قرن ۱ تا ۴ بخشی از Limes Romanus بود. در قرن نهم این قلعه با نام شاهزاده راستیسلاو معروف شد. یک قلعه مرزی سلطنتی که به تدریج در قلعه بالایی ساخته شده است. در سال ۱۸۰۹، این قلعه توسط نیرو‌های ناپلئون ویران شد. در سال ۱۹۶۱ به عنوان یک بنای تاریخی ملی اعلام شد.

ساعات بازدید از قلعه دوین | یوروپ تورز

مناظر خیره‌ کننده دریاچه دوین

در حالی که قلعه براتیسلاوا بازسازی شد، دوین یک ویرانه رمانتیک باقی مانده است. با این حال، این چیزی از جذابیت‌های آن کم نکرده است. کاملاً برعکس، زیرا این مکان پربازدیدترین مکان دیدنی در کل اسلواکی است. قلعه دوین اسلواکی یکی از بزرگترین قلعه‌های کشور اسلواکی است و به راحتی از مرکز براتیسلاوا با ماشین، اتوبوس، قایق یا دوچرخه قابل دسترسی است. پایانه اتوبوس در یک پارکینگ بزرگ در زیر قلعه است. این پارکینگ همچنین یک مکان مناسب برای پارک خودرو است.

ورود به قلعه دوین اسلواکی از طریق دروازه واقع در پشت قلعه انجام می‌شود. اگر برای دیدن قلعه صعود کنید، با منظره‌ای زیبا شگفت‌زده خواهید شد. شما می‌توانید عمق قلعه را با انداختن یکی سنگ امتحان کنید. برای صعود به بالای قلعه دوین اسلواکی بایپ مسافت طولانی را طی کنید تا مناظر پانوراما تماشایی از قلعه بالایی را داشته باشید. یک پیادروی طولانی و به ظاهر بی‌پایان از پله‌های شیب دار در انتظار شماست.

مناظر خیره‌ کننده دریاچه دوین | یوروپ تورز

هنگامی که به نقطه دید مناسب رسیدید ممکن است با وزش شدید باد برخورد کنید، مانند شاهینی که از نزدیکی صخره می‌گذرد، احساس خواهید کرد که در بالای زمین در حال پرواز هستید. شما در بالای صخره‌ای به ارتفاع ۸۰ متر‌ایستاده‌اید و باید حداقل سه طبقه دیگر بالا روید. این ارتفاع قلعه دوین اسلواکی بالا است. جای تعجب نیست که جنگ‌های زیادی بر سر این مکان درگرفت.

در شرایط آب و هوایی خوب می‌توانید وین و قله اشنیبرگ (۲۰۷۵ متر) در کوه‌های آلپ را ببینید. در مسیر پایین، یک مسیر کوچک به سمت راست پشت قلعه میانی، شما را به یک برج علف پوش با پایه‌های ویران شده کلیسایی متعلق به قرن نهم هدایت می‌کند. این نقطه از قلعه دوین اسلواکی مکانی‌ایده‌آل برای مدیتیشن است. به پارکینگ برگردید، به چپ بپیچید. جاده شما را به محل تلاقی دانوب و موراوا می‌رساند. تمام زمین‌های آن سوی آب، چه رود دانوب و چه موراوا، جز کشور اتریش است.


سوالات متداول قلعه دوین اسلواکی

قلعه دوین اسلواکی در کجا قرار گرفته است؟

قلعه دوین اسلواکی در ۱۰ کیلومتری غرب مرکز شهر در مناظر طبیعی زیبایی قرار گرفته است.

ویژگی قلعه دوین چیست؟

در حالی که قلعه براتیسلاوا بازسازی شد، دوین یک ویرانه رمانتیک باقی مانده است. با این حال، این چیزی از جذابیت‌های آن کم نکرده است. کاملاً برعکس، زیرا این مکان پربازدیدترین مکان دیدنی در کل اسلواکی است.

یکی از شرایط ویژه این مکان چیست؟

در شرایط آب و هوایی خوب می‌توانید وین و قله اشنیبرگ (۲۰۷۵ متر) در کوه‌های آلپ را ببینید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!