قلعه براتیسلاوا | تاریخچه – دیدنی ها – تصاویر

قلعه براتیسلاوا | تاریخچه – دیدنی ها – تصاویر

قلعه براتیسلاوا، براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی بوده که در گذشته آن را با نام پرسبورگ می‌شناختند. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی بوده که وجود آن‌ها …

براتیسلاوا پایتخت کشور اسلواکی بوده که در گذشته آن را با نام پرسبورگ می‌شناختند. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی بوده که وجود آن‌ها موجب شده تا افراد زیادی از سر تا سر دنیا این کشور و شهر را برای بازدید انتخاب کنند. قلعه براتیسلاوا، اصلی‌ترین جاذبه براتیسلاوا محسوب می‌شود. در قرن‌های گذشته موراویای کبیر به مدت ۲۰۰ سال جواهرات سلطنتی مجارستان را در این قلعه نگه می‌داشت.

امروزه این قلعه به یک جاذبه دیدنی و جذاب تبدیل شده و درون آن جشن‌های متعددی برگزار می‌کنند. از گذشته تا کنون این قلعه شاهد تغییرات زیادی بوده و امروزه تا معماری فوق‌العاده جذابی است. ما در این مطالب قصد دارم شما را با قلعه براتیسلاوا آشنا کنیم.

قلعه براتیسلاوا | یوروپ تورز

تاریخچه و معماری قلعه براتیسلاوا

قلعه براتیسلاوا دارای پیشینه تاریخی بسیار ارزشمندی بوده و این امر موجب شده تا این قلعه مورد توجه افراد زیادی قرار بگیرد. شهر براتیسلاوا در قرن ۱۰ از کشور مجارستان جدا شد و در قرن ۱۵ در این شهر قلعه‌هایی ساخته شد. ورودی ضلع شرقی این قلعه به دروازه زیگیسموند معروف است که در قرن ۱۶ آن را بازسازی و تعمیر کردند. برای این بازسازی از سبک رنسانسی الهام گرفتند. اما در نهایت در قرن ۱۷ این بنا مجدداً به سبک باروکی مورد بازسازی قرار گرفت.

یکی از جذاب‌ترین سازه‌هایی که بعد از مدت‌ها به این قلعه افزوده شد، ترزیانوم بود که در سال ۱۷۶۸ آن را به ضلع شرقی اضافه کردند. قلعه براتیسلاوا با توجه به تاریخچه ارزشمند آن به یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اسلواکی تبدیل شده است. بر اساس اسنادی که در خصوص این بنا موجو بوده می‌توان گفت که اولین کسانی که در این قلعه حضور یافتند، به عصر سنگ تعلق داشته‌اند.

بازسازی قلعه براتیسلاوا

همان طور که اشاره شد در قرن ۱۶ قلعه براتیسلاوا به سبک رنسانسی بازسازی شد و در قرن ۱۷ این سبک را به باروکی تغییر دادند. نمای بیرونی این قلعه ظاهری ساده داشته، اما در مقابل درون آن نمای فوق‌العاده زیبا و جذابی با گنجینه‌های ارزشمندی قرار دارد. در چهار گوشه این بخش ۴ برج قرار گرفته که از بالای آن می‌توان رود دانوب و کل زیبایی شهر را مشاهده کرد.

در بازسازی‌های صورت گرفته بر روی قلعه براتیسلاوا بخش‌های دفاعی آن را حذف کردند و بیشتر توجه را بر روی ماهیت مسکونی قلعه قرار دادند. بر همین اساس امروزه شما شاهد کاخ‌ها و بخش‌های مختلف این قلعه زیبا هستید.

بازسازی قلعه براتیسلاوا | یوروپ تورز

دیدنی‌ های قلعه براتیسلاوا

قلعه دیدنی براتیسلاوا خود به تنهایی دارای جاذبه‌ها و دیدنی‌های فوق‌العاده جذابی است. یکی از اصلی‌ترین موردی که موجب شده تا این قلعه مورد توجه افراد قرار بگیرد این است که این قلعه برای مدت ۲۰۰ سال جواهرات ارزشمندی را در خود نگه داری کرده است. این قلعه دارای موزه‌های مختلفی بوده که هر کدام از آن‌ها آثار هنری و قدیمی را به نمایش می‌گذارند.

از دیدنی‌های قلعه براتیسلاوا می‌توان به ترزیانوم آن اشاره کرد. همان طور که اشاره کردیم این سازه در طول بازسازی قلعه به ضلع شرقی ان اضافه شد. به طور کلی از آن جایی که قلعه بر روی تپه‌های بلند قرار گرفته و می‌توان زیبایی‌های منطقه را از این قسمت مشاهده کرد، گردشگرانی که به اسلواکی سفر می‌کنند حتماً بازدید از این قلعه را در برنامه خود قرار می‌دهند.

گشت و‌ گذار در قلعه براتیسلاوا

برای دیدن زیبایی‌ها و بازدید از بخش‌های مختلف قلعه باید در محیط آن قدم بزنید. قدم زدن در محوطه قلعه کمک می‌کند تا بتوانید زیبایی‌های قلعه را با جزئیات ببینید. پیاده روی در گذرگاه‌های باریک این بنا می‌تواند برای شما تجربه بی‌نظیری را رقم بزند. اگر قصد سفر به اسلواکی و بازدید از این قلعه را دارید می‌توانید زمانی را انتخاب کنید که جشن‌های مختلف در این قلعه برگزار می‌شود.

در بخش‌های مختلف این قلعه می‌توانید حدود ۳۵۰۰ نقاشی جذاب و زیبا، نسخ‌های چاپی و مجمسه‌های مختلف را مشاهده کنید. همچنین در کنار موزه نقاشی این قلعه اتاقی در نظر گرفته شده و آن را با ظروف شیشه‌ای با طراحی اسلواکی، زره‌ها، کلاه خود و مبلمان‌های چوبی در نظر گرفته‌اند تا گردشگران از دیدن آن‌ها لذت ببرند. علاوه بر این موارد قلعه براتیسلاوا دارای جواهرات و ظروف نقره بسیاری از ۱۷ تا ۱۹ است.

گشت و‌ گذار در قلعه | یوروپ تورز

سوالات متداول قلعه براتیسلاوا

قلعه براتیسلاوا در چه سالی ساخته شد؟

شهر براتیسلاوا در قرن ۱۰ از کشور مجارستان جدا شد و در قرن ۱۵ در این شهر قلعه‌هایی ساخته شد.

بازسازی های این قلعه در چه سالهایی اتفاق افتاد و به چه سبکی بود؟

در قرن ۱۶ قلعه براتیسلاوا به سبک رنسانسی بازسازی شد و در قرن ۱۷ این سبک را به باروکی تغییر دادند.

این قلعه زیبا دارای چه دیدنی هایی است؟

این قلعه برای مدت ۲۰۰ سال جواهرات ارزشمندی را در خود نگه داری کرده است. این قلعه دارای موزه‌های مختلفی بوده که هر کدام از آن‌ها آثار هنری و قدیمی را به نمایش می‌گذارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!