ساختمان رادیو اسلواکی | معرفی – تصاویر – فعالیت

ساختمان رادیو اسلواکی | معرفی – تصاویر – فعالیت

ساختمان رادیو اسلواکی، یکی از ساختمان‌های دیدنی در کشور اسلواکی که از معماری بسیار خاصی پیروی می‌کند، ساختمان رادیو این کشور می‌باشد. این ساختمان شبیه به …

یکی از ساختمان‌های دیدنی در کشور اسلواکی که از معماری بسیار خاصی پیروی می‌کند، ساختمان رادیو این کشور می‌باشد. این ساختمان شبیه به هرمی وارونه ساخته شده و طول دوره ساخت آن آنقدر طولانی مدت بوده که به آن ساختمان قرن گفته می‌شود. با تمام این تفاسیر و معماری خاصی که این سازه برای خود دارد، ساختمان رادیو اسلواکی در فهرست 30 تا از زشت‌ترین ساختمان‌های جهان قرار گرفته است!

ساختمان رادیو اسلواکی | یوروپ تورز

معرفی اختصاصی ساختمان رادیو اسلواکی

ساختمان رادیو اسلواکی متعلق به یکی از نشانه‌های معماری براتیسلاوا است. این بنا در زمانی ساخته شد که رئالیسم سوسیالیستی سبک رسمی معماری در چکسلواکی بود. با این وجود، معماران برای آزمایش طراحی ساختمان، عرض جغرافیایی قابل توجهی داشتند. یکی از معماران، اشتفان سوتکو، بعدا‌ها در یک بیانیه ارائه داد که “در آن سال‌ها، معماری شروع به فرار از ایدئولوژی، حماقت بلوک‌های پیش ساخته شد و زمانی که ساختمان‌های خوب را با پیشرفت‌های سایر نقاط جهان قابل مقایسه ساختیم، سنت قبل از جنگ را ادامه داد.”

معماران ساختمان رادیو اسلواکی از طریق مسابقه‌ای که در سال 1963 برگزار شد انتخاب شدند. اگرچه برنده مسابقه شخصی به نام میلوش چوروت بود، اما سرمایه گذار این ساختمان افرادی که در رتبه دوم قرار داشتند به نام‌های اشتفان سوتکو، اشتفان چرکوویچ و بارناباش کیسلینگ را برای ساخت این ساختمان انتخاب کرد. معماران آگاهانه به دنبال اجتناب از تکرار سبک حاکم بر ساختمان‌‌های بلند در آن زمان بودند که یک بلوک کم ارتفاع را با یک برج اداری بلند ترکیب می‌ کرد. در عوض، بنا بود که ساختمان گویاتر و از نظر سبک متمایزتر باشد. Svetko شخصی بود که در آن زمان از این طرح به عنوان “معبد سخنرانی و موسیقی” یاد می‌کرد.

ساختمان رادیو اسلواکی یکی از اولین ساختمان‌های بزرگ در اسلواکی بود که به جای پانل‌های بتنی پیش ساخته که در آن زمان در همه جا وجود داشت، از اسکلت فولادی برای ساخت آن استفاده شد. با این حال، عدم تجربه در مورد فولاد بر ساخت ساختمان تأثیر منفی گذاشت. امروزه این ساختمان در مرکز وسیع ‌تر براتیسلاوا واقع شده است.

امروزه ساختمان رادیو اسلواکی چگونه معرفی می‌شود؟

ساختمان رادیو اسلواکی از زمان افتتاح افکار عمومی را دچار اختلاف کرده است. در حالی که برخی از معماران، آن را یکی از مهم‌ترین بناهای کشور آشنا با سبک‌های معماری معاصر در جهان می‌دانند، برخی دیگر آن را زشت و مترادف با سازه‌های کمونیستی معرفی می‌کنند.

امروزه ساختمان رادیو اسلواکی چگونه معرفی می‌شود؟ | یوروپ تورز

تلگراف این ساختمان را در فهرست 30 از زشت‌ترین ساختمان جهان قرار داد، اما این انتخاب توسط چندین معمار مورد انتقاد قرار گرفت. در سال 2017 این ساختمان به عنوان یک بنای میراث فرهنگی در اسلواکی معرفی شد. نمای بیرونی ساختمان همچنین محل فیلمبرداری فیلم مهیج جاسوسی گنجشک سرخ در سال 2018 بود. ساخت ایستگاه رادیویی که در بازی ویدئویی کارگران و منابع، کاری جمهوری شوروی وجود دارد، از ساختمان رادیو اسلواکی الگوبرداری شده است.

ساختمان رادیو اسلواکی دیگر در چه زمینه‌ هایی فعالیت داشت؟

ساختمان رادیو اسلواکی به طور کلی یک سرویس رادیویی عمومی در کشور اسلواکی بود. دفتر مرکزی این سرویس عمومی نیز در براتیسلاوا، پایتخت کشور اسلواکی، در این ساختمانی که شبیه یک هرم وارونه است واقع شده بود. پخش منظم رادیو این کشور در 2 اکتبر 1926 آغاز شد، زمانی که اسلواکی متعلق به چکسلواکی آن زمان بود.

این ساختمان رادیویی همچنین مسئول گروه کر کودکان رادیو اسلواکی نیز هست که در سال 1953 تاسیس شده و ارکستر سمفونیک رادیویی اسلواکی که در سال 1929 به عنوان ارکستر سمفونیک رادیو چکسلواکی نیز در این سازه حضور دارد.
از 1 ژانویه 2011، رادیو و تلویزیون عمومی اسلواکی در گروه Rozhlas a televizia Slovenska فعالیت می‌کند.

ساختمان رادیو اسلواکی دیگر در چه زمینه‌هایی فعالیت داشت؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به هر آنچه که باید در رابطه با ساختمام رادیو اسلواکی می‌دانستید، پرداختیم. شما می‌توانید به راحتی با سفر به کشور اسلواکی و رسیدن به شهر راتیسلاوا، از نزدیک این ساختمان را مشاهده کرده و از معماری بی‌نظیر آن لذت ببرید. شما همچنین می‌توانید در کنسرت‌هایی که در این ساختمان برگزار می‌شود نیز شرکت کنید.


سوالات متداول ساختمان رادیو اسلواکی

معماران ساختمان رادیو اسلواکی از چه طریقی انتخاب شدند؟

معماران ساختمان رادیو اسلواکی از طریق مسابقه‌ای که در سال 1963 برگزار شد انتخاب شدند. اگرچه برنده مسابقه شخصی به نام میلوش چوروت بود، اما سرمایه گذار این ساختمان افرادی که در رتبه دوم قرار داشتند به نام‌های اشتفان سوتکو، اشتفان چرکوویچ و بارناباش کیسلینگ را برای ساخت این ساختمان انتخاب کرد.

نظر بازدید کنندگان نسبت به این ساختمان چگونه است؟

در حالی که برخی از معماران، آن را یکی از مهم‌ترین بناهای کشور آشنا با سبک‌های معماری معاصر در جهان می‌دانند، برخی دیگر آن را زشت و مترادف با سازه‌های کمونیستی معرفی می‌کنند.

یکی از فعالیت های این ساختمان در چه زمینه ای است؟

این ساختمان رادیویی همچنین مسئول گروه کر کودکان رادیو اسلواکی نیز هست که در سال 1953 تاسیس شده و ارکستر سمفونیک رادیویی اسلواکی که در سال 1929 به عنوان ارکستر سمفونیک رادیو چکسلواکی نیز در این سازه حضور دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!