قلعه کاشتیس اسلواکی | معرفی – تصاویر – تاریخچه

قلعه کاشتیس اسلواکی | معرفی – تصاویر – تاریخچه

قلعه کاشتیس اسلواکی، محلی برای نگهداری از کنتس الیزابت باتوری یکی از شناخته شده‌ترین قاتل‌های سریال زن در جهان بوده که در حال حاضر به یکی از جاذبه‌های …

یکی از مکان‌های اسرار‌آمیز در کشور اسواکی، قلعه کاشتیس اسلواکی نام دارد. این قلعه محلی برای نگهداری از کنتس الیزابت باتوری یکی از شناخته شده‌ترین قاتل‌های سریال زن در جهان بوده که در حال حاضر به یکی از جاذبه‌های گردشگری اسلواکی تبدیل شده است. این قلعه چند بار مورد بازسازی قرار گرفته و در قرن شانزدهم نیز وسعت آن افزایش یافت.

قلعه کاشتیس اسلواکی | یوروپ تورز

معرفی قلعه کاشتیس اسلواکی

قلعه کاشتیس اسلواکی یکی از قلعه‌های سلطنتی مرزی بود که از مرزهای غربی پادشاهی مجارستان دفاع می‌کرد. در نیمه اول قرن سیزدهم ساخته شد و در قرن پانزدهم گسترش یافت. همان طور که اشاره داشتیم، الیزابت باتوری نیز در اواخر قرن 16 و 17 در اینجا زندگی می‌کرد. به دلیل عادات سادیستی‌اش، او را “کنتس خونین” نامیدند. گفته می‌شود که او 600 دختر جوان را برای این که در خون آنها غسل داده شود کشت تا برای همیشه جوان و زیبا بماند.

ابزاری که کنتس برای به دست آوردن خون استفاده می‌کرد، نوعی دوشیزه آهنی بود که چاقوهایی در درب آن تعبیه شده بود. پس از خواباندن قربانی نگون بخت و بسته شدن درب، چاقوها سینه او را سوراخ کردند و خون در وان آماده جمع آوری می‌شد. کنتس در سال 1611 توسط Paladin Thurzo در Bytça به زندان مادام العمر محکوم شد و در سال 1614 درگذشت. داستان کنتس خونین موضوع آثار ادبی یا تئاتری متعددی شد.

این قلعه در جریان شورش املاک توسط سربازان فرانسیس دوم راکوچی سوزانده شد و در حال فروپاشی بود. امروزه ویرانه‌های زیبای آن منظره پانورامایی خوبی ارائه می‌دهند. قلعه کاشتیس اسلواکی در حال حاضر، خانه عمارت رنسانس چاچتیچه متعلق به پایان قرن هفدهم، محل نمایشگاه موزه ترنچین با محوریت تاریخ و قوم نگاری منطقه است.

معرفی قلعه کاشتیس اسلواکی | یوروپ تورز

چگونه می‌توان به قلعه کاشتیس دسترسی داشت؟

برای این که بتوانید به قلعه کاشتیس اسلواکی برسید، می‌بایست با پای پیاده از Čachtice به دنبال علائم پیاده‌ روی زرد رنگ که تقریبا 45 دقیقه طول می‌کشد، بروید. همچنین می‌توانید یا پیاده روی از روستای Višňové به دنبال علائم پیاده‌ روی زرد یا سبز رنگ رفته یا تا علفزارهای زیر قلعه رانندگی کنید. شما می‌توانید برای بازدید از این قلعه از تورهای مخصوص نیز استفاده کنید. استفاده از تورهای بازدید قلعه کاشتیس اسلواکی باعث می‌شود تا هزینه کمتری را بابت بازدید آن پرداخت کنید.

قلعه کاشتیس در امروز

این قلعه امروزه که ویران است، اما در شرایط ایمن بازسازی شد و در سال 2014 دوباره بازدید آن به روی عموم باز شد. بازدید کنندگان امروزی می‌‌توانند یک پیاده ‌روی 45 دقیقه ‌ای در امتداد مسیر مشخص ‌شده ‌ای از شهر Čachtice داشته باشند و سپس در اطراف محله ‌های قدیمی زندگی باتوری قدم بزنند. محل احتمالی که او در آن زندانی شد و درگذشت. شما می‌توانید از چشم‌انداز زیبای کوه‌های کارپات و شهر از قلعه لذت ببرید.


در زیر شهر، می‌ توانید از کلیسایی دیدن کنید که جسد باتوری در ابتدا در آنجا دفن شده بود، قبل از اینکه به دلیل اعتراض محلی به زادگاهش در مجارستان بازگردانده شود. شهر چاچتیچه علاوه بر این موزه چاچتیچه را با اطلاعاتی درباره منطقه در دوره قرون وسطی و تاریخ قلعه ارائه می‌دهد.

مجسمه بزرگ و چوبی الیزابت باتوری در میدان اصلی قرار دارد.
چندین کتاب، فیلم و برنامه تلویزیونی، جنبه‌‌هایی از داستان الیزابت باتوری را به نمایش گذاشته‌‌اند، و در حالی که نمی‌‌توان دانست کدام بخش از داستان او حقیقت دارد و کدام یک افسانه است، مسلم است که قلعه چاچتیکه لانه یکی از شیطانی ‌ترین زنان در آن دوره بوده است.

قلعه کاشتیس در امروز | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب سعی بر این داشتم تا اطلاعاتی کامل را درمورد قلعه کاشتیس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. شما می‌توانید با بازدید از این جاذبه گردشگری و مشاهده محل زندگی یکی از ترسناک‌ترین زنان قرن شانزدهم، از تاریخ شهر اسلواکی اطلاعاتی بسیار عالی را کسب کرده و با عکس برداری از این قلعه، لحاظ خوشی را برای خود به ثبت برسانید. برای سفر به اسلواکی و رسیدن ب قلعه کاشتیس می‌توانید از کارشناسان مطرح یوروپ تورز کمک بگیرید.


سوالات متداول قلعه کاشتیس اسلواکی

کاربرد قلعه کاشتیس اسلواکی چه بود؟

قلعه کاشتیس یکی از قلعه‌های سلطنتی مرزی بود که از مرزهای غربی پادشاهی مجارستان دفاع می‌کرد.

این قلعه در چه سالی مجدد به روی عموم بازشد؟

این قلعه امروزه که ویران است، اما در شرایط ایمن بازسازی شد و در سال 2014 دوباره بازدید آن به روی عموم باز شد.

این قلعه در قرن چندم ساخته شد؟

در نیمه اول قرن سیزدهم ساخته شد و در قرن پانزدهم گسترش یافت.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!