مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ | معرفی – تفریحات – تصاویر

مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ | معرفی – تفریحات – تصاویر

مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ، در بخش شمالی نروژ واقع شده‌اند که به علت مناظر سرسبز، چشم اندازهای بی‌نظیر و رویدادهای جذاب شهرتی جهانی کسب کرده‌اند و هر ساله …

مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ: (Lofoten) در بخش شمالی نروژ واقع شده‌اند که به علت مناظر سرسبز، چشم اندازهای بی‌نظیر و رویدادهای جذاب شهرتی جهانی کسب کرده‌اند و هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن‌ها به نروژ سفر می‌کنند. از مهم‌ترین جذابیت‌هایی که مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ را محبوب کرده است می‌توانیم به ماهیگیری، پدیده خاص شفق قطبی، خورشید نیمه شب و همچنین روستاهای کوچک و دنج اشاره کنیم. چنانچه شما هم علاقه دارید تا اطلاعات بیشتری درباره این جزایر شگفت انگیز کسب کنید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ | معرفی - تفریحات - تصاویر | یوروپ تورز

آشنایی با مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ

همانطور که پیش از این گفتیم، لوفوتن مجمع الجزایری جذاب است که خود به تعدادی جزیره کوچک‌تر تقسیم شده و با سواحل بکر و دست و نخورده‌اش شناخته می‌شود. از آنجایی که لوفوتن در حلقه و مدار قطبی واقع شده، به علت بالا بودن عرض جغرافیایی در اوقات مختلف سال تفاوت دمایی بسیار بالایی را تجربه می‌کند. در این زمینه جالب است بدانید که اولین شهر شمالی نروژ با عنوان واگان، قدمتی متعلق به دوران وایکینگ‌ها دارد و با قرارگیری در ساحل جنوبی لوفوتن شرقی، بر جذابیت‌های این جزایر افزوده است.

مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ از نظر اقتصادی نیز وضعیت خوبی دارد، به طوری که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آن به نام برگن، برای سال‌های طولانی به عنوان مرکز صادرات کالا به کشورهای اروپایی فعالیت داشته است. علاوه بر آن وجود زمین‌های حاصل خیز و فراخ از دلایلی است که باعث شده کشاورزی نیز در این منطقه رونق داشته باشد.
یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های لوفوتن که به خاطر موقیعت قرار گیری‌اش ایجاد شده، تفاوت در میزان روشنایی روزهاست، به طوری که گاهی خورشید اصلا طلوع نمی‌کند و یا برعکس برخی روزهایش اصلا به شب نمی‌رسند!

دلیل نامگذاری مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ

اگر درباره علت نامگذاری جزایر لوفوتن کنجکاو شده‌اید، پیش از هر چیز باید بدانید که واژه لوفوتن در لغت از دو بخش “لو” و “فوتن” تشکیل شده که “لو” به معنای “گربه” و “فوتن” به معنای “پا” می‌باشد. دلیل این نام خاص زمانی مشخص می‌شود که از داخل سرزمین نروژ به این جزایر نگاهی بیندازید، زیرا در اینصورت قله‌های تیز جزایر لوفوتن به صورت پای گربه دیده می‌شوند.

دلیل نامگذاری مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ | یوروپ تورز

مجمع الجزایر لوتوفن نروژ (Lofoten Islands Norway) نزد برخی از مردمان با عنوان دیوار لوفوتن نیز شناخته می‌شود، زیرا زمانی که از زاویه‌های خاص یا از درون دریا به این قله‌ها نگاه کنید، شبیه دیوارهایی حائل به نظر می‌رسند که تا حدود ۱۰۰ کیلومتر ادامه دارند. ارتفاع این قله‌ها به ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ کیلومتر می‌رسد که همین موضوع باعث شده تا چشم‌انداز جزایر لوفوتن حسابی رویایی و شگفت انگیز به نظر برسد.

تفریحات جذاب مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ

بدون شک هرجایی که سواحل زیبا داشته باشد، از نظر تفریح نیز گزینه‌های بیشماری پیش روی‌تان می‌گذارد که مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ نیز از این قاعده مستثنی نیستند! از همین جهت از سرگرم کننده‌ترین تفریحاتش می‌توانیم به موج سواری و انواع مختلف تفریحات آبی اشاره کنیم. علاوه بر آن اسکی، طبیعت گردی، ماهی‌گیری، کوهنوردی، سر زدن به موزه وایکینگ‌ها و… نیز از دیگر فعالیت‌های جذابی هستند که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید.

بهترین فصل سفر به لوفوتن

اگرچه موقعیت جغرافیایی این جزایر باعث سرد بودن آب و هوا شده، اما جریان‌های گرم اقیانوسی آن را ملایم‌تر کرده‌اند. به طور کلی بهترین زمان سفر به علاقه شما بستگی دارد، اگر می‌خواهید شاهد پدیده خورشید نیمه شب باشید از اوایل خرداد تا اواخر تیر و اگر به دیدن شفق قطبی علاقه دارید، شهریور تا فروردین بهترین زمان سفر خواهد بود.

بهترین فصل سفر به لوفوتن | یوروپ تورز

سخن پایانی

همانطور که گفته شد، مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ از زیباترین مکان‌های دیدنی در دنیا به شمار می‌روند که جاذبه‌های زیادی برای شگفت زده کردن‌تان خواهند داشت. بنابراین اگر شما هم روزی به این منطقه سفر کردید، از عکاسی در طبیعت خیره‌کننده و چشم اندازه‌های بی‌نظیر آن غافل نشوید.


سوالات متداول مجمع الجزایر لوفوتن نروژ

دلیل شهرت جهانی مجمع الجزایر لوفوتن نروژ چیست؟

جزایر لوفوتن (Lofoten) در بخش شمالی نروژ واقع شده‌اند که به علت مناظر سرسبز، چشم اندازهای بی‌نظیر و رویدادهای جذاب شهرتی جهانی کسب کرده‌اند و هر ساله گردشگران زیادی برای بازدید از آن‌ها به نروژ سفر می‌کنند.

چرا مجمع الجزایر لوفوتن نروژ تفاوت دمایی بسیار بالایی را تجربه می کند؟

از آنجایی که لوفوتن در حلقه و مدار قطبی واقع شده، به علت بالا بودن عرض جغرافیایی در اوقات مختلف سال تفاوت دمایی بسیار بالایی را تجربه می‌کند.

مجمع الجزایر لوفوتن نروژ از نظر اقتصادی چگونه می باشد؟

مجمع‌ الجزایر لوفوتن نروژ از نظر اقتصادی نیز وضعیت خوبی دارد، به طوری که یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آن به نام برگن، برای سال‌های طولانی به عنوان مرکز صادرات کالا به کشورهای اروپایی فعالیت داشته است.

تفریحات مجمع الجزایر لوفوتن نروژ چیست؟

از سرگرم کننده‌ترین تفریحاتش می‌توانیم به موج سواری و انواع مختلف تفریحات آبی اشاره کنیم. علاوه بر آن اسکی، طبیعت گردی، ماهی‌گیری، کوهنوردی، سر زدن به موزه وایتینگ‌ها و… نیز از دیگر فعالیت‌های جذابی هستند که می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید.

دلیل نام گذاری مجمع الجزایر لوفوتن چیست؟

واژه لوفوتن در لغت از دو بخش “لو” و “فوتن” تشکیل شده که “لو” به معنای “گربه” و “فوتن” به معنای “پا” می‌باشد. دلیل این نام خاص زمانی مشخص می‌شود که از داخل سرزمین نروژ به این جزایر نگاهی بیندازید، زیرا در اینصورت قله‌های تیز جزایر لوفوتن به صورت پای گربه دیده می‌شوند.

مجمع الجزایر لوفوتن با کدام ویژگی هایش شناخته می شود؟

لوفوتن مجمع الجزایری جذاب است که خود به تعدادی جزیره کوچک‌تر تقسیم شده و با سواحل بکر و دست و نخورده‌اش شناخته می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!