بازدید از موزه کشتی وایکینگ اسلو از جذاب ترین موزه ها

بازدید از موزه کشتی وایکینگ اسلو از جذاب ترین موزه ها

موزه کشتی وایکینگ اسلو، که در جزیره بیگ دوری واقع شده است. این موزه برخی از بلندترین کشتی‌هایی که از زمان وایکینگ‌ها تا به امروز حفظ شده‌اند را …

موزه کشتی وایکینگ اسلو که در جزیره بیگ دوری واقع شده است. این موزه برخی از بلندترین کشتی‌هایی که از زمان وایکینگ‌ها تا به امروز حفظ شده‌اند را به نمایش می‌گذارد. این کشتی‌ها قدمت بسیاری دارند و اگر بخواهیم به شکلی دقیق به آن بپردازیم، به قرن نهم بر می‌گردد. در این مطلب همراه ما باشید تا در کنار یک دیگر به معرفی موزه کشتی وایکینگ اسلو بپردازیم.

بازدید از موزه کشتی وایکینگ اسلو از جذاب ترین موزه ها | یوروپ تورز

نگاهی به موزه بی نظیر و تاریخی کشتی وایکینگ

یکی از محبوب ‌ترین موزه ‌های نروژ که امروز درهای خود را به روی بازدید کنندگان تا سال 2025 می‌‌بندد تا بازسازی و توسعه بزرگی را آغاز کند، موزه کشتی وایکینگ اسلو ( Viking Ship Museum ) نام دارد. موزه کشتی وایکینگ دانشگاه اسلو به عنوان موزه عصر وایکینگ‌ها شناخته می‌شود، اما گمانه زنی‌ها حاکی از آن است که زودتر از سال 2025 این اتفاق میوفتد.

موزه کشتی وایکینگ که قبل از تعطیلی، سالانه حدود 500000 نفر را به خود جذب می‌ کرد، به طور هدفمند ساخته شد تا سه تا از قدیمی ‌ترین کشتی ‌های وایکینگ بازمانده جهان را در خود جای دهد. کشتی‌‌های Oseberg، Gokstad و Tune همگی در تپه ‌های بزرگ در امتداد Oslofjord کشف شدند. این کشتی‌ها در قرن نهم ساخته شده‌اند و به طور کامل مورد مطالعه قرار گرفته‌اند و حقایق جدیدی را در مورد عصر وایکینگ‌ها آشکار می‌کنند.

موزه کشتی وایکینگ اسلو، یک جاذبه جدید همه کاره

علیرغم ارتباط نروژ با عصر وایکینگ‌ها، این کشور فاقد موزه واحدی است که به آن دوران اختصاص دارد. موزه جدید عصر وایکینگ‌‌ها که در سال 2019 توسط دولت نروژ تایید شد، سه برابر ساختمان موجود خواهد بود و نه تنها کشتی‌‌ها، بلکه بسیاری دیگر از اقلام دوران وایکینگ ‌ها را در خود جای می‌‌دهد که در حال حاضر در انبار نگهداری می‌ شوند و هنوز در حال کشف هستند.

بسیاری از اکتشافات جدید در سال‌های اخیر به لطف پیشرفت‌های فناوری، از جمله قبر Gjellestad در نزدیکی Halden در جنوب شرقی نروژ، انجام شده است. فناوری دیجیتال همچنین دانش جدیدی را در مورد مصنوعات موجود مانند کشتی Tune آشکار کرده است.

موزه کشتی وایکینگ اسلو، یک جاذبه جدید همه کاره | یوروپ تورز

تاسیسات جدید دارای مقررات آب و هوایی بهبود یافته است که برای حفظ الوار ظریف کشتی‌ها بسیار ضروری می‌باشد. همچنین موزه قرار است دارای یک رستوران، سالن سخنرانی، امکانات برای بازدید از گروه‌های مدرسه، یک آزمایشگاه عمومی، یک مرکز تحقیقاتی و یک پارک عمومی باشد.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، این موزه بسیار بیشتر از یک جاذبه گردشگری خواهد بود. در نظر گرفته شده است که به عنوان یک “نقطه کانونی فعال برای جوامع دانشگاهی”، به عنوان میزبان سمینارها و بازدید از محققان عمل کند.

تعطیلی بحث برانگیز موزه کشتی وایکینگ اسلو

طرح بسته نگه داشتن موزه در طول پروژه بحث برانگیز شده است. میلیون‌ها نفر در طول پروژه فرصت یادگیری را از دست خواهند داد، که ممکن است این مشکل تا دو سال آینده نیز به طول انجامد. در حالی که موزه جدید در محل فعلی ساخته خواهد شد، به جای بازسازی کامل، گسترش امکانات موجود است. این واقعیت باعث شده است که بسیاری از سیاستمداران برجسته شهر اسلو خواستار باز ماندن حداقل بخشی از موزه شوند.

هاکون گلورستاد، مدیر موزه به NRK گفت که رها کردن کشتی‌‌ها در حیاط موزه «ایده‌آل» است، اما مشکلات مربوط به لجستیک و فضا به این معنی است که آنها هیچ گزینه ‌ای جز بسته شدن کامل موزه را ندارند. او گفت که هر کشتی باید در حین کار به شکل کاملا ایمن محافظت شود و این موضوع باعث می‌شود تا هیچ جایی برای بازدیدکنندگان، در حال حاضر در موزه وجود نداشته باشد.

تعطیلی بحث برانگیز موزه کشتی وایکینگ اسلو | یوروپ تورز

سخن پایانی

همان طور که در این مطلب نیز مطالعه کردید، موزه کشتی وایکینگ اسلو یکی از موزه‌های بسیار پربازدید نروژ بوده که متاسفانه تا پایان سال 2025 امکان بازدید افراد از این موزه امکان‌پذیر نمی‌باشد. امیدواریم که در این مطلب اطلاعاتی کامل را در رابطه با این موزه و وضعیت کنونی آن در اختیار شما عزیزان مشتاق به تاریخ جهان، قرار داده باشیم.


سوالات متداول موزه کشتی وایکینگ اسلو

موزه کشتی وایکینگ اسلو در کجا قرار دارد و چه چیزهایی را به نمایش میگذارد؟

موزه کشتی وایکینگ اسلو که در جزیره بیگ دوری واقع شده است. این موزه برخی از بلندترین کشتی‌هایی که از زمان وایکینگ‌ها تا به امروز حفظ شده‌اند را به نمایش می‌گذارد.

سالانه حدود چند نفر از این موزه دیدن میکنند؟

موزه کشتی وایکینگ که قبل از تعطیلی، سالانه حدود 500000 نفر را به خود جذب می‌ کرد، به طور هدفمند ساخته شد تا سه تا از قدیمی ‌ترین کشتی ‌های وایکینگ بازمانده جهان را در خود جای دهد.

این موزه تا کی تعطیل میباشد؟

متاسفانه این موزه به علت بازسازی تا سال 2025 تعطیل میباشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!