موزه کان تیکی اسلو | معرفی – تصاویر – آدرس

موزه کان تیکی اسلو | معرفی – تصاویر – آدرس

موزه کان تیکی اسلو، که در بین افراد به موزه کون تیکی اسلو نیز شناخته می‌شود، یکی از موزه‌های تاریخی با ارزش در کشور نروژ است. این موزه تنها دو دقیقه …

موزه کان تیکی اسلو که در بین افراد به موزه کون تیکی اسلو نیز شناخته می‌شود، یکی از موزه‌های تاریخی با ارزش در کشور نروژ است. این موزه تنها دو دقیقه پیاده روی از موزه فرام فاصله دارد. این موزه آثار سفرهای “ثورهای هیردال” تاریخنگار و کاشف نروژی را به نمایش می‌گذارد.

موزه کان تیکی اسلو | معرفی - تصاویر - آدرس | یوروپ تورز

معرفی موزه کان تیکی اسلو

موزه کان- تیکی (به نروژی: Kon-Tiki Museum) موزه‌ای در شبه جزیره بیگدوی در اسلو، کشور نروژ است. کشتی‌‌ها و نقشه ‌های اکتشاف کان تیکی و همچنین کتابخانه‌‌ای با حدود 8000 کتاب در این موزه قرار دارد. این موزه ابتدا در سال 1949 در یک ساختمان موقت افتتاح شد. پس از آن در سال 1957، ساختمان فعلی طراحی شده توسط معماران F. S. Platou و Otto Torgersen افتتاح شد. در سال 1978، موزه توسط تورگرسن طراحی متفاوتی را به خود گرفت و گسترش یافت.

این موزه در ابتدا برای نگهداری از Kon-Tiki ساخته شد. کون تیکی یک قایق از چوب بالسا از مدل ماقبل کلمبیایی است که ثور هیردال، ماجراجوی نروژی از پرو به پلی ‌نزی در سال 1947 به همراه آن سفر کرد. قایق دیگری در موزه Ra II وجود دارد که به شکل کشتی ساخته شده است. این قایق بر اساس تصور هیردال از یک قایق دریایی مصر باستان ساخته شده است. Heyerdahl کشتی Ra II را از شمال آفریقا به دریای کارائیب هدایت کرده و در زیر قایق طرحی از کوسه‌ای است که خدمه در سفر، با آن مواجه شدند.

معرفی موزه کان تیکی اسلو | یوروپ تورز

موزه کان تیکی اسلودر نزدیکی چندین موزه دیگر از جمله موزه فرام، موزه تاریخ فرهنگی نروژ، موزه کشتی وایکینگ و موزه دریایی نروژ واقع شده است.

در موزه کان تیکی اسلو چه میگذرد؟

ثور هیردال (2002-1914) با عبور از اقیانوس آرام به همراه قایق بالساوود Kon-Tiki در سال 1947 به شهرت جهانی دست یافت. در موزه کان تیکی اسلو، مهمانان می‌توانند کشتی‌های اصلی و نمایشگاه‌های به روز را در سفرهای هیردال تجربه کنند، از جمله Kon-Tiki، Ra، Tigris، جزیره ایستر، Fatu-Hiva، Tùcume، گالاپاگوس، تور غار 30 متری، یک نمایشگاه زیر آب با مدل 10 متری کوسه نهنگ، کتابخانه ثور هیردال، شخص ثور هیردال و فرهنگ پاپ تیکی. مستند Kon-Tiki برنده اسکار 1950 هر روز ساعت 12 ظهر در سینمای این موزه نمایش داده می‌شود.

حقایقی در مورد موزه کان تیکی اسلو

برای این که با این موزه بیشتر از قبل آشنا شوید، در این بخش به معرفی حقایقی در رابطه با این موزه می‌پردازیم.

  • این موزه در یک ساختار موقت در سال 1949 توسط خود هیردال (Heyerdahl) و شریکش اکسپدیشن کنوت هاگلند افتتاح شد و برای 40 سال آینده آن را مدیریت کرد.
  • در سال 1957 ساختار فعلی با طراحی معماران F.S. پلاتو و اتو تورگرسن روی این موزه اجرا شد.
  • در سال 1978 تورگرسن باقی آن را طراحی کرد.
  • در میان این موارد، یک منطقه جداگانه برای نمایشگاه‌های موقت وجود دارد. یک غار 30 متری قابل پیاده روی؛ یک نمایشگاه زیر آب و مواردی که در بخش قبلی به آن اشاره کردیم.
  • موزه Kon-Tiki همچنین دارای یک سینما است که فیلم اصلی “Kon-Tiki” که در سال 1951 برنده جایزه اسکار بهترین مستند شد، هر روز ساعت 12 ظهر در آن نمایش داده می‌شود.
  • بخشی جدایی ناپذیر از موزه همچنین مؤسسه تحقیقات باستان‌شناسی “بنیاد تحقیقات ثور هیردال” است که کتابخانه آن بیش از 8000 کتاب را که توسط یونسکو در سال 2011 به دلیل مجموعه‌های گرانبهای عکس‌ها، مطالب فیلم شناسی حیردال و به عنوان “حافظه جهان” اعلام شد را در خود جای داده است.
  • هر ساله حدود 200000 نفر از سراسر جهان از این موزه بازدید می‌کنند و از زمان افتتاح تا کنون بیش از 16 میلیون بازدید‌کننده داشته است.
حقایقی در مورد موزه کان تیکی اسلو | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا شما عزیزان را با موزه کان تیکی اسلو، یکی از موزه‌های پرطرفدار کشور نروژ آشنا کنیم. با توجه به نکاتی که در رابطه با این موزه در اختیار شما قرار دادیم، می‌توانید بازدیدی هیجان انگیز از این موزه داشته باشید و یک سفر عالی را برای خود و همراهانتان رقم بزنید.


سوالات متداول موزه کان تیکی اسلو

در این موزه چه چیز هایی وجود دارد؟

کشتی‌‌ها و نقشه ‌های اکتشاف کان تیکی و همچنین کتابخانه‌‌ای با حدود 8000 کتاب در این موزه قرار دارد.

این موزه توسط چه کسی افتتاح شد؟

این موزه در یک ساختار موقت در سال 1949 توسط خود هیردال (Heyerdahl) و شریک اکسپدیشن کنوت هاگلند افتتاح شد و برای 40 سال آینده آن را مدیریت کرد.

در سینمای این موزه چه چیز هایی نمایش داده می شود؟

در موزه کان تیکی اسلو، مهمانان می‌توانند کشتی‌های اصلی و نمایشگاه‌های به روز را در سفرهای هیردال تجربه کنند، از جمله Kon-Tiki، Ra، Tigris، جزیره ایستر، Fatu-Hiva، Tùcume، گالاپاگوس، تور غار 30 متری، یک نمایشگاه زیر آب با مدل 10 متری کوسه نهنگ، کتابخانه ثور هیردال، شخص ثور هیردال و فرهنگ پاپ تیکی. مستند Kon-Tiki برنده اسکار 1950 هر روز ساعت 12 ظهر در سینمای این موزه نمایش داده می‌شود.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!