موزه فرام اسلو | معرفی – تصاویر – قسمت های مختلف

موزه فرام اسلو | معرفی – تصاویر – قسمت های مختلف

موزه فرام اسلو، (Fram Museum) در واقع آخرین کشتی چوبی و یخ شکن جهان به شمار می‌رود که نشان دهنده تاریخ و فرهنگ نروژه است. بین سال‌های ۱۸۹۳ تا ۱۹۱۲ سفرهای …

موزه فرام اسلو: (Fram Museum) در واقع آخرین کشتی چوبی و یخ شکن جهان به شمار می‌رود که نشان دهنده تاریخ و فرهنگ نروژه است. بین سال‌های ۱۸۹۳ تا ۱۹۱۲ سفرهای زیادی به قطب شمال و جنوب با این کشتی انجام می‌شد. در کشتی فرام به عنوان یک موزه می‌توان عکس ‌ها، ابزارها و اشیای باستانی با جزئیات تاریخی را مشاهده کرد.

هر ساله مراسم یاد بود Roald Amundsen در طول اولین تعطیلات آخر هفته ماه دسامبر در موزه فرام برگزار می‌شود. همچنین در این مراسم نمایشگاه موقتی شامل کتاب‌های تازه چاپ و مقاله‌های معتبر از نروژ و یگر کشورها در مورد قطب برپا می‌شود.

موزه فرام اسلو | یوروپ تورز

تاریخچه موزه فرام اسلو (Fram Museum)

کشتی فرام که امروزه از آن به عنوان موزه فرام اسلو یاد می‌شود توسط Colin Archer طراحی شده است. در سال 1914 کشتی فرام از بوینس آیرس برگشت و در باد و طوفان زیاد مجبور به لنگر انداختن در Horten شد. تلاش‌های فراوانی بعد از جنگ جهانی اول برای محافظت از کشتی فرام توسط افراد مختلف صورت گرفت؛ ولی تا سال 1929 تمام تلاش‌ها ناموفق بود تا اینکه شخصی به نام Otto Sverdrup موفق شد آن را به کارخانه کشتی‌سازی ببرد.

تعمیرات کشتی فرام در سال 190 میلادی پایان یافت. در سال 1934 مسابقه طراحی خانه‌ای برای این کشتی برگزار گردید و شخصی به نام Bjarne Tøien از بین 60 نفر برنده طراحی این خانه شد. در نهایت موزه فرام در ۲۰ مه سال ۱۹۳۶ افتتاح گردید.

قسمت‌ های مختلف موزه کشتی فرام (Fram) – کشتی قطب نورد نروژی

فرام (Fram) در لغت به معنی (Forward) پیش رفتن است و نام کشتی قطب نورد نروژی بوده که در حال حاضربه صورت موزه‌ای پذیرای عموم مردم می‌باشد. در موزه فرام قوی‌ترین کشتی چوبی که وظیفه رساندن افراد به قطب جنوب را برعهده داشت وجود دارد. از این رو بخش مهمی از موزه فرام اسلو بیان‌کننده خاطرات قطب جنوب است.

بازدیدکنندگان می‌توانند با استفاده از شبیه ساز موجود در موزه فرام نحوه زندگی در آن شرایط سرد را متوجه شوند. این موزه روایت‌گر قصه کشتی فرام (قطب نورد نروژی) بوده که به زبان‌های گوناگونی نظیر انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی، روسی، ژاپنی، چینی، کره‌ای و نروژی ترجمه شده است.

قسمت‌ های مختلف موزه کشتی فرام (Fram) - کشتی قطب نورد نروژی | یوروپ تورز

بازدیدکنندگان می‌توانند روی عرشه کشتی در موزه فرام گردش کنند و از اتاق‌های استراحت مسافران در آن تاریخ بازدید نمایند. تماشای این آثار می‌تواند کمک کند تا بینندگان بتوانند از زندگی در دریا و میان یخ های قطبی تصویری ذهنی داشته باشند. در قسمت اصلی موزه فرام اسلو توضیحات هر قسمت موزه به 10 زبان دنیا وجود دارد و توضیحات مربوط به 3 تا از مهیج‌ترین سفرهای کشتی فرام برای مطالعه قرار دارد. روی عرشه اصلی کشتی هر 20 دقیقه نورهای شمالی (شفق قطبی) قابل دیدن هستند که برای بازدیدکنندگان بسیار لذت بخش است.

در بخشی از موزه فرام شهر اسلو می‌توان مشکلات موجود در قطب شمال مثل خرس‌های قطبی، آب شدن یخ‌ها، نفت و گاز را مشاهده کرد. در این محل 116 صندلی قرار دارد که هر 15 دقیقه فیلمی مربوط به معرفی قطب شمال به تماشاکنندگان نمایش می‌دهد.

شکل کشتی موزه فرام

قسمت اصلی موزه فرام مربوط به کشتی فرام است و عموم افراد و کودکان می‌توانند از آن بازدید کنند. آن‌ها می‌توانند بدون محدودیت از کابین کشتی، سالن، اتاق‌های استراحت و اتاق موتور، محموله نگهداری دیدن کنند و روی عرشه کشتی قدم بزنند.

ساعات کار موزه فرام اسلو

ساعت کار موزه فرام همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر است و هزینه بازدید از موزه برای هر کودک ۵۰ کرون و هر نفر بزرگ سال ۱۲۰  کرون دریافت می‌شود. شرایطی فراهم شده افراد سالمند و ناتوان و کودکان نیز می‌توانند به راحتی از موزه فرام دیدن نمایند.

ساعات کار موزه فرام اسلو | یوروپ تورز

جمع بندی

موزه فرام اسلو در واقع یک کشتی چوبی و یخ شکن است که طی سال‌های ۱۸۹۳ تا ۱۹۱۲ میلادی استفاده می‌شد و امروزه به شکل موزه‌ای تاریخی در آمده است.


سوالات متداول موزه فرام اسلو

طراح موزه (کشتی) فرام اسلو چه کسی بود؟

در سال 1934 مسابقه طراحی خانه‌ای برای این کشتی برگزار گردید و شخصی به نام Bjarne Tøien   از بین 60 نفر برنده طراحی این خانه شد.

این موزه در چه سالی افتتاح شد؟

موزه فرام در ۲۰ مه سال ۱۹۳۶ افتتاح گردید.

ساعات بازدید از این موزه چگونه است؟

ساعت کار موزه فرام همه روزه از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!