کوه سکالا نروژ | اطلاعات – پیاده روی – تصاویر

کوه سکالا نروژ | اطلاعات – پیاده روی – تصاویر

کوه سکالا نروژ، که در کلانشهر استرین واقع شده است، شامل دو قله با ارتفاع 1843 و 1848 متری از سطح دریا می‌باشد. از قعالیت‌های محبوبی که هم نروژی‌ها و هم …

کوه سکالا نروژ که در کلانشهر استرین واقع شده است، شامل دو قله با ارتفاع 1843 و 1848 متری از سطح دریا می‌باشد. از قعالیت‌های محبوبی که هم نروژی‌ها و هم گردشگران در این کوه به همراه دارند، اسکی و راهپیمایی‌های متعدد است. هر ساله همچنین مسابقه از روستاهای مجاور کوه تا بالای آن نیز برگزار می‌شود.

کوه سکالا نروژ | اطلاعات - پیاده روی - تصاویر | یوروپ تورز

اطلاعات کوتاه در مورد کوه سکالا نروژ

برای این که در یک چشم به هم زدن با این کوه آشنا شوید، ما اطلاعات زیر را برای شما آماده کردیم:

  • طول: 8 کیلومتر (در هر جهت)، 6-8 ساعت رفت و برگشت.
  • شروع و پایان: پارکینگ کوه ساکالا 200 متر از محل کمپینگ فاصله دارد.
  • سختی: مسیر دشوار در نظر گرفته می‌شود. برای رسیدن به قله باید از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشید. تقریبا 4-5 ساعت طول می‌کشد تا به بالای قله برسید.
  • بلندترین نقطه 1848 متر است.
  • ماه‌های مناسب برای صعود: ژوئیه تا اواسط سپتامبر
  • آب و هوا می‌تواند بسیار غیرقابل پیش‌بینی باشد، بنابراین مهم است که همه چیزهایی را که برای شرایط بد نیاز دارید به همراه داشته باشید.

نکاتی که در مورد پیاده روی در کوه سکالا در نروژ باید بدانید

کشور نروژ به دلیل موقعیت شمالی و زمین‌ شناسی منحصر به ‌فرد خود، ترکیبی از مناظر فوق ‌العاده از یخچال‌‌های طبیعی عظیم، آبشارهای بی‌ پایان و آبدره ‌هایی را ارائه می‌‌کند که به همه جا می‌‌رسند. پیاده روی برای نروژی‌ها یک سرگرمی ملی است، بنابراین، شبکه گسترده‌ای از مسیرها و کلبه‌های کوهستانی در بیشتر نقاط کشور با تاکید بر پارک ملی وجود دارد.

نکاتی که در مورد پیاده روی در کوه سکالا در نروژ باید بدانید | یوروپ تورز

با وجود تعداد زیاد کوهنوردانی که در مسیرها قدم می‌زنند، به دلیل تعداد کم سکونتگاه‌ها و روستاها در مناطق کوهستانی، احساس انزوای وحشی نادری در مسیرها وجود دارد. تابستان نروژ بسیار کوتاه است و فصل رسمی پیاده روی کوه سکالا (Mount Skåla) از ابتدای جولای تا اواسط آگوست آغاز می‌شود، اما این بیشتر به دلیل تعطیلات مدارس در این کشور است. در عمل، می‌‌توانید از اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر،کوهنوردی را آغاز کنید.

حتی در تابستان نیز باید به این نکته توجه داشت که ممکن است با بارش باران رو به رو شوید؛ از سوی دیگر، باران تابستانی عمدتا بارانی خفیف است که مانعی برای کوهنوردی شما ایجاد نمی‌کند؛ اما بهتر است از بارانی‌های مخصوص کوهنوردی در این طور مواقع استفاده کنید.

نکات مهم برای پیاده روی در کوه سکالا

نکاتی که بهتر است برای کوهنوردی در این جاذبه طبیعی نروژ رعایت کنید:

  • یک روز قبل از برنامه‌ریزی برای پیاده روی در برنامه YR وضعیت آب و هوا را بررسی کنید و توصیه می‌شود در یک روز صاف به پیاده روی بروید! شما قطعا نمی‌خواهید تمام مسیر را تا قله صعود کنید بدون اینکه بخاطره وجود ابرهای بسیار نتوانید منظره‌ای را از بالا مشاهده کنید.
  • یک بطری آب بردارید. یک ژاکت گرم برای قله، غذا، و مقداری شکلات برای که ممکن است در حین راه به علت فشاری که به دلیل کاهش اکسیژن به بدن وارد می‌شود، کاهش قند خود را تجربه کنید.
  • در ماه ژوئن و اواسط سپتامبر، به خاطر داشته باشید که قسمت‌های زیادی از مسیر ممکن است با لایه ضخیمی از برف پوشیده شود. بنابراین توصیه می‌شود از عصا استفاده کنید که بالا رفتن و سقوط در برف را برای شما آسان‌تر می‌کند. البته ممکن است همراه با برف، آفتاب را نیز به همراه داشته باشید، پس بهتر است حتما از عینک آفتابی و کرم ضد آفتاب نیز استفاده کنید.
نکات مهم برای پیاده روی در کوه سکالا | یوروپ تورز

سخن پایانی

ما در این مطلب سعی بر این داشتیم تا یکی از بی‌نظیر‌ترین جاذبه‌های طبیعی کشور نروژ را به شما معرفی کنیم. از این که تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، بسیار سپاس گزاریم. در نظر داشته باشید که اگر قصد سفر به کشور نروژ را داشته و می‌خواهید به کوهنوری در کوه سکالا بپردازید، حتما از لوازم اولیه مناسب استفاده کرده و اگر در فصل زمستان این کار را انجام می‌دهید، حتما از لباس‌های گرم استفاده کنید.


سوالات متداول کوه سکالا نروژ

کوه سکالا نروژ در کدام شهر واقع شده است؟

کوه سکالا نروژ در کلانشهر استرین واقع شده است.

ارتفاع این کوه از سطح دریا چقدر است؟

این کوه شامل دو قله با ارتفاع 1843 و 1848 متری از سطح دریا می‌باشد.

چقدر طول می کشد تا به قله کوه سکالا نروژ برسیم؟

مسیر دشوار در نظر گرفته می‌شود. برای رسیدن به قله باید از آمادگی جسمانی خوبی برخوردار باشید. تقریبا 4-5 ساعت طول می‌کشد تا به بالای قله برسید.

چه ماه هایی برای صعود به این کوه مناسب است؟

ژوئیه تا اواسط سپتامبر بهترین ماه برای صعود به این کوه میباشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!