موزه هانستیک نروژ | معرفی – تاریخچه – تصاویر

موزه هانستیک نروژ | معرفی – تاریخچه – تصاویر

موزه هانستیک نروژ، یکی از موزه‌های مهم در کشور نروژ است که بخش اصلی آن در Finnegården، یکی از ساختمان‌های چوبی حفاظت شده در Bryggen در برگن، نروژ واقع شده است.

موزه هانستیک نروژ به دوران پیمان هانزا در شهری از این کشور به نام برگن باز می‌گردد. این پیمان در واقع نوعی از همبستگی اقتصادی را نشان می‌دهد که بین سده‌های 13 الی 17 میلادی ادامه داشته است. این مدل پیمان‌ها معمولا بین شهرهای بازرگانی و صنف‌های نجاری شهرهای ساحلی شمال اروپا انجام برقرار می‌شود. بنای چوبی این موزه و همچنین وسایلی که مربوط به قرن شانزدهم است، حس و حال خوبی را به بازدید کنندگان ارائه می‌دهد.

موزه هانستیک نروژ | معرفی - تاریخچه - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی موزه هانستیک در کشور نروژ

موزه هانستیک نروژ (hanseatic museum bergen norway) یکی از موزه‌های مهم در کشور نروژ است که بخش اصلی آن در Finnegården، یکی از ساختمان‌های چوبی حفاظت شده در Bryggen در برگن، نروژ واقع شده است. این موزه دوره زمانی لیگ هانسی در برگن را پوشش می‌دهد. اتحادیه بازرگانان آلمان تا سال 1360 (میلادی) دفتری در خارج از کشور در بریگن ایجاد کرده بودند. در طول چهار قرن بعد، این مکان شامل سالن ‌های اجتماع برای بازرگانان هانسی بود. استفاده از آتش در ساختمان ‌های دیگر بریگن ممنوع بود، از این رو تمام پخت و پز غذا در Schøtstuene انجام شد، که در حال حاضر به ساختمان این موزه متصل است.

ساختمان کنونی پس از آتش ‌سوزی در سال 1702، زمانی که بیشتر مرکز شهر برگن در آتش سوخت، ساخته شد. این موزه در ساختمانی متعلق به تاجر یوهان ویلهلم اولسن در سال 1872 شروع به کار کرد. با افزایش مجموعه، ساختمان دیگری به نام مورتاسکن از روی نقاشی معمار کنراد فردریک فون در لیپ (1833-1901) ساخته شد. یک اتاق تجاری معتبر در موزه وجود دارد که شامل یک دفتر بازرگان، محل خواب آن‌ها و یک اتاق مهمان است.

تمام اقلام موجود در موزه اصلی هستند و در ابتدا توسط یوهان ویلهلم ویبرگ (1829-1898) از بریگن یا از مزارع مختلف اطراف جمع آوری شدند. پسرش کریستین کورن ویبرگ (1870-1945) بعدا‌ها موزه را ساخت که در سال 1916 به مسئولیت شهرداری برگن واگذار شد.

معرفی موزه هانستیک در کشور نروژ | یوروپ تورز

معرفی بخش Schøtstuene از موزه هانستیک نروژ

Schøtstuene زیبا و در زمینه جهانی منحصر به فرد است که یادآور دوران گذشته می‌باشد. بازرگانان هانسی در این مکان‌ها برای تقسیم وعده‌های غذایی و برگزاری جلسات و بحث‌های مهم گرد هم می‌آمدند. می‌توانید در این بخش از موزه از نمایشگاه‌های جدید، ساختمان‌های چشمگیر دیدن کنید و نقاشی‌های 300 ساله انگور بازدید کنید. اینستالیشن‌های صدا و جعبه‌های عطر شما را به برگن قرون وسطی می‌برد و حسی از حال و هوای دوران هانسی را به شما می‌دهد.

محیط تاریخی بینشی از زندگی روزمره بازرگانان در Schøtstuene، شبکه تجاری چشمگیر آنها و تاریخچه خود ساختمان‌ها ارائه می‌دهد. همچنین احتمالا بهترین راز برگن را در زیر یک کف شیشه‌ای خواهید یافت، خرابه‌ای قرون وسطایی مربوط به حدود سال 1280، که در زمان تاسیس موزه حدود 148 سال پیش کشف شد.
اتاق ‌های مجمع Schøtstuene درست در کنار کلیسای اصلی بازرگانان هانسی، کلیسای سنت ماری، واقع شده ‌اند و در باغی جذاب قرار دارند. این موزه دارای طراحی جهانی است.

مرمت بزرگترین شی موزه – ساختمان موزه فینگاردن:

پس از تقریبا 150 سال فعالیت به عنوان موزه، Finnegården 1a اکنون تحت بازسازی گسترده‌ای قرار دارد تا ساختمان را برای آینده حفظ کند. Finnegården یکی از قدیمی‌ترین و بهترین ساختمان‌های Bryggen است که تا به امروز حفظ شده است، و نمایشگاه “Bevar meg vel” در Schøtstuene بینشی از کار گسترده‌ای را ارائه می‌دهد که در طول بازسازی یک موزه در فهرست میراث جهانی یونسکو رخ می‌دهد. می‌توانید اطلاعاتی در مورد دوران هانسی و روند بازسازی گسترده در حصار روبروی Finnegården پیدا کنید.

مرمت بزرگترین شی موزه - ساختمان موزه فینگاردن: | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا اطلاعات مفیدی در رابطه با موزه هانستیک نروژ را در اختیار شما قرار دهیم. از این که تا این قسمت از مطلب همراه ما بودید بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم که اطلاعات خوبی از این مکان تاریخی کشور نروژ در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. می‌توانید برای کسب اطلاعاتی در رابطه با هزینه بلیط بازدید از این موزه، به وبسایت آن مراجعه کنید.


سوالات متداول موزه هانستیک نروژ

موزه هانستیک در کجا واقع شده است؟

موزه هانستیک یکی از موزه‌های مهم در کشور نروژ است که بخش اصلی آن در Finnegården، یکی از ساختمان‌های چوبی حفاظت شده در Bryggen در برگن، نروژ واقع شده است.

موزه هانستیک چه سالی شروع به کار کرد؟

این موزه در ساختمانی متعلق به تاجر یوهان ویلهلم اولسن در سال 1872 شروع به کار کرد.

بخش زیبا و منحصر به فرد این موزه چه نام دارد؟

Schøtstuene زیبا و در زمینه جهانی منحصر به فرد است که یادآور دوران گذشته می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!