پارک فروگنر اسلو | جاذبه ها – تصاویر – تاریخچه

پارک فروگنر اسلو | جاذبه ها – تصاویر – تاریخچه

پارک فروگنر اسلو (Frogner Park) که امروزه با عنوان یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های دیدنی شهر اسلو شناخته می‌شود، در حقیقت نمایشگاه و مجموعه‌ای فوق العاده متشکل از ۲۱۲ عدد مجسمه گرانیتی و برنزی می‌باشد که وسعت آن در سطحی جهان مطرح است! تمامی این مجسمه‌ها آثار یکی از برجسته‌ترین مجسمه سازان نروژی به نام “گوستاو ویگلند” می‌باشند که در‌ این پارک دیدنی با مساحتی بالغ بر ۳۲ هکتار در معرض نمایش گذاشته شده‌اند.

پارک فروگنر اسلو | یوروپ تورز

آشنایی با پارک فروگنر اسلو و تاریخچه آن

پارک زیبا و دیدنی فروگنر بیش از هر چیز دیگری با مجسمه‌های خاصش شناخته می‌شود که به وجود آمدن آن داستان خاص خودش را دارد. این داستان به زمانی باز می‌گردد که مقامات شهر اسلو در ازای تخریب خانه گوستاو ویگلند، مکان جدیدی برایش فراهم کردند تا همچنان به حرفه‌اش ادامه دهد و در نتیجه این کار، گوستاو اعلام کرد که از این به بعد مابقی آثارش اعم از مجسمه‌ها، حکاکی‌ها، طراحی‌ها و.. را به شهر اسلو تقدیم می‌کند.

در سال ۱۹۲۴ این هنرمند برجسته به نوبلز گیت فروگنر و استودیوی جدیدش نقل مکان کرد و بعدها با شرکت در پروژه طراحی نمایشگاهی روباز، آثارش را به نمایش گذاشت. این مکان امروزه با عنوان “پارک مجسمه ویگلند” شناخته می‌شود که در قلب پارک فروگنر قرار گرفته و با عنوان بزرگ‌ترین پارک مجسمه در جهان، ۲۱۲ مجسمه از جنس گرانیت و برنز را در خودش جای داده است.

آشنایی با پارک فروگنر اسلو و تاریخچه آن | یوروپ تورز

مجسمه‌ های جذاب پارک فروگنر اسلو

در این مجموعه صدها مجسمه از کودکان، زنان و مردان مختلف وجود دارد که هر کدام از آن‌ها در دوره‌ای خاص از زندگی (نوزادی، کودکی، جوانی، میانسالی، پیری و..) به تصویر کشیده شده اند‌. در حقیقت این مجسمه‌ها و نحوه طراحی آن‌ها به روابط بین انسان‌ها و مراحل مختلف رشدشان اشاره دارد که در میان آن‌ها فعالیت‌های مختلفی مانند دویدن، گرفتن دست‌ها و حتی کشتی گرفتن نیز به چشم می‌خورد‌.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که پارک فروگنر اسلو را به محلی هنری و خاص تبدیل کرده آن است که تمامی مجموعه آثار آن توسط گوستاو ویگلند و بدون کمک هیچ فرد دیگری به تنهایی ساخته شده که همین موضوع به خوبی ارزش هنری این پارک را مشخص می‌کند. علاوه بر آن فضای بی‌نظیر پارک و محیط سر سبز و خیره‌کننده آن نیز از دیگر مواردی هستند که نمی‌توان تاثیرشان را نادیده گرفت. بنابراین اگر شما هم به حضور در مکان‌های هنری، زنده و رویایی علاقه دارید حتما به پارک فروگنر سری بزنید.

جاذبه‌ های پارک فروگنر اسلو

هر چند که این پارک خودش یک جاذبه دیدنی در اسلو به شمار می‌رود، اما در قلب آن شگفتی‌های دیگری نیز وجود دارد که یکی از جذاب ترین‌های آن‌ها سازه‌ای گرانیتی با ارتفاع ۱۴ متر، با عنوان منولیت (El Monolito) می‌باشد که تلاش ۱۲۱ پیکر مختلف برای بالا رفتن از آن را به زیبایی هر چه تمام‌تر به تصویر کشیده است.

ساخت این سازه به سال ۱۹۲۴، یعنی همزمان با بازگشایی استودیوی جدید گوستاو ویگلند ( Gustav Vigeland ) باز می‌گردد که مدل‌سازی اولیه آن توسط این هنرمند و با استفاده از گِل ساخته شد. بد نیست بدانید که ساخت نهایی سازه منولیت ۱۴ سال به طول انجامید! همچنین از دیگر جذابیت‌های این پارک می‌توانیم به اثر “چرخ زندگی”، موزه جذاب ویگلند و.. اشاره کنیم که تمامی آن‌ها بر جذابیت‌های پارک افزوده‌اند.

جاذبه‌ های پارک فروگنر اسلو | یوروپ تورز

سخن پایانی

پیش از این گفتیم که پارک فروگنر اسلو علاوه بر طبیعت فوق العاده و چشم اندازهای خاصش، محلی هنری و خاص به شمار می‌رود و تعداد زیادی از آثار هنرمند مشهور، گوستاو ویگلند را در دل خودش جای داده که هر کدام‌شان طرح و مفهومی ویژه دارند. اگر شما هم روزی به کشور زیبای نروژ سفر کردید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این پارک زیبا سری زده و از آثارش بازدید کنید. به خاطر داشته باشید که پارک فروگنر اسلو به صورت ۲۴ ساعته و رایگان برای بازدید عموم باز است.


سوالات متداول پارک فروگنر اسلو

پارک فروگنر اسلو بیشتر با چه چیزی شناخته می شود؟

پارک زیبا و دیدنی فروگنر بیش از هر چیز دیگری با مجسمه‌های خاصش شناخته می‌شود که به وجود آمدن آن داستان خاص خودش را دارد. این داستان به زمانی باز می‌گردد که مقامات شهر اسلو در ازای تخریب خانه گوستاو ویگلند، مکان جدیدی برایش فراهم کردند تا همچنان به حرفه‌اش ادامه دهد و در نتیجه این کار، گوستاو اعلام کرد که از این به بعد مابقی آثارش اعم از مجسمه‌ها، حکاکی‌ها، طراحی‌ها و.. را به شهر اسلو تقدیم می‌کند.

یکی از مهم ترین دلایلی که این پارک را به محلی هنری و خاص تبدیل کرده است، چیست؟

یکی از مهم‌ترین دلایلی که پارک فروگنر را به محلی هنری و خاص تبدیل کرده آن است که تمامی مجموعه آثار آن توسط گوستاو ویگلند و بدون کمک هیچ فرد دیگری به تنهایی ساخته شده که همین موضوع به خوبی ارزش هنری این پارک را مشخص می‌کند.

یکی از جاذبه های شگفت آور این پارک چیست؟

یکی از جذاب ترین‌های آن‌ها سازه‌ای گرانیتی با ارتفاع ۱۴ متر، با عنوان منولیت(The Monolith) می‌باشد که تلاش ۱۲۱ پیکر مختلف برای بالا رفتن از آن را به زیبایی هر چه تمام‌تر به تصویر کشیده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!