پارک تندیس کیستفوس نروژ | معرفی – آدرس – تصاویر

پارک تندیس کیستفوس نروژ | معرفی – آدرس – تصاویر

پارک تندیس کیستفوس نروژ، (Kistefos Sculpture Park) دارای 50 اثر هنری بی‌نظیر است که به عنوان بخشی از موزه کیستفوس معرفی می‌شود. این پارک در فاصله یک …

پارک تندیس کیستفوس نروژ (Kistefos Sculpture Park) دارای 50 اثر هنری بی‌نظیر است که به عنوان بخشی از موزه کیستفوس معرفی می‌شود. این پارک در فاصله یک ساعتی اسلو یعنی پایتخت کشور نروژ قرار دارد. این پارک در کنار رود راندسلوا قرار دارد و افراد با مراجعه به این پارک می‌توانند مجسمه‌ها و آثار هنری فوق العاده‌ای را مشاهده کنند.

پارک تندیس کیستفوس نروژ | یوروپ تورز

معرفی پارک تندیس کیستفوس نروژ

موزه کیستفوس (به نروژی: Kistefos Museum) یک موزه هنر معاصر و پارک تندیس کیستفوس به عنوان یک پارک مجسمه‌ای است که در Jevnaker واقع شده است. این پارک اولین بار در سال 1996 با نمایشگاهی از 25 مجسمه به روی عموم باز شد. این موزه که توسط کریستن سوئاس، بزرگترین سهامدار Kistefos، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی، تاسیس شده است، در محل یک آسیاب خمیر چوب استفاده نشده قرار دارد و شامل آبشار Kistefossen است.

پارک هنری 17.6 هکتاری در اطراف رودخانه راندسلوا و مناطق اطراف آن قرار دارد، از جمله ساختمان‌های کارخانه قدیمی مانند آسیاب خمیر کاغذ و ساختمان‌های دیگری که توسط گروه کیستفوس اجاره شده‌اند. با کمک‌های مالی شهرداری Jevnaker و Christen Sveaas، کیستفوس دارای دو گالری هنری، یک موزه، و پارک تندیس کیستفوس نروژ است که در حال حاضر شامل 50 مجسمه از هنرمندان نروژی و بین‌المللی است.

موزه کیستفوس به عنوان یکی از ده سایت میراث فرهنگی فنی و صنعتی توسط اداره میراث فرهنگی نروژ به ثبت رسیده است که به عنوان یک بنای تاریخی مدرن و صنعتی ارزش حفظ و به عنوان بخشی از فرهنگ نروژی و اسکاندیناوی معرفی می‌شود.

نگاهی کلی به کیستفوس

کیستفوس یک مقصد فرهنگی منحصر به‌ فرد است با ساختمان خاص خود به نام «توئیست»، یکی از مهم‌‌ترین پارک ‌های مجسمه‌‌سازی و تندیسی اروپا، نمایشگاه‌‌های در حال تغییر و تاریخ صنعتی غنی.

پارک تندیس کیستفوس نروژ تا به امروز شامل بیش از 50 مجسمه از هنرمندان برجسته معاصر، از جمله Yayoi Kusama، Fernando Botero، Claes Olenburg، Tony Cragg، Olafur Eliasson و Anish Kapoor می‌باشد. Kistefos هر سال نمایشگاه‌های جدیدی را در دو گالری خود The Twist و Nybruket را نیز برپا می‌کن که می‌تواند مقصدی عالی برای گردشگران خارجی باشد.

نگاهی کلی به کیستفوس | یوروپ تورز

Twist یک گالری، یک پل و یک مجسمه است. این ساختمان برای طراحی دیدنی خود جوایز و نامزدهای مختلفی را دریافت کرده است. کیستفوس بر روی زمین یک آسیاب خمیر کاغذ قدیمی ساخته شده است. تاریخچه صنعتی آن هنوز در پارک وجود دارد. یعنی شما می‌توانید هر زمان که از پارک تندیس کیستفوس نروژ دیدن کردید، به سراغ بررسی بخش‌های مختلف این کارخانه و آسیاب نیز بپردازید.

کیستفوس همچنین دارای یک کافه، یک فروشگاه موزه و یک پارک کوهنوردی برای کودکان است.در این موزه فوق العاده نروژی در محیطی زیبا در رودخانه Randselva در شهرداری Jevnaker، با فاصله یک ساعت رانندگی از اسلو قرار دارد. اگر برای سفر خود نیاز به اجاره ماشین دارید، باید به شما بگوییم که هزینه اجاره ماشین در کشور نروژ بسیار مناسب است. از طرفی دیگر، FjordTours تورهایی را برای بازدید از موزه و پارک تندیس کیستفوس ارائه می‌دهد که بسیار هیجان انگیز و مقرون به صرفه هستند.

پارک تندیس کیستفوس نروژ با الهام از چه چیزی ساخته شد؟

کریستن اسوئاس یک تاجر و مجموعه‌دار آثار هنری بود که بیشتر وقت خود را صرف سرپرستی یک مجموعه شخصی از آثار هنری معاصر می‌کرده است. هدف Sveaas از ایجاد موزه و همچنین پارک کیستفوس، ایجاد یک موزه مدرن و در عین حال حفظ میراث فرهنگی اطراف آن بود. Sveaas در مصاحبه‌ای با جورجینا آدام از فایننشال تایمز لندن اظهار داشت: «هر ثروتمندی می‌تواند در هر کجای دنیا یک پارک مجسمه بسازد، اما هیچ کس جز من نمی‌تواند اطراف یک کارخانه دست نخورده مربوط به سال 1889 آن را راه اندازی کند».

در مصاحبه دیگری توسط Jonathan Bastable از کریستیز، Sveaas گفت: “هر چیزی که من سفارش می‌کنم باید مختص پارک باشد. من می‌خواهم که هنرمندان با چشم اندازی زیبا در تاریخ جاودانه بمانند. این اظهارات، فلسفه ساخت موزه و پارک را ارائه می‌دهد.

پارک تندیس کیستفوس نروژ با الهام از چه چیزی ساخته شد؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا اطلاعاتی مفید در رابطه با پارک تندیس کیستفوس نروژ را به شما عزیزان ارائه دهیم. از این ما را تا انتهای این مطلب همراهی کردید، صمیمانه متشکریم.


سوالات متداول پارک تندیس کیستفوس نروژ

موزه (پارک تندیس کیستفوس نروژ) توسط چه کسی تاسیس شده است؟

این موزه توسط کریستن سوئاس، بزرگترین سهامدار Kistefos، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی، تاسیس شده است.

این موزه در کجا واقع شده است؟

موزه کیستفوس (به نروژی: Kistefos Museum) یک موزه هنر معاصر و پارک تندیس کیستفوس به عنوان یک پارک مجسمه‌ای است که در Jevnaker واقع شده است.

در این پارک (موزه) چه مکان های تفریحی وجود دارد؟

کیستفوس همچنین دارای یک کافه، یک فروشگاه موزه و یک پارک کوهنوردی برای کودکان است.در این موزه فوق العاده نروژی در محیطی زیبا در رودخانه Randselva در شهرداری Jevnaker، با فاصله یک ساعت رانندگی از اسلو قرار دارد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!