غار های ترول کیرکا نروژ | معرفی – تصاویر – آدرس

غار های ترول کیرکا نروژ | معرفی – تصاویر – آدرس

غارهای ترول کیرکا نروژ، که در برخی مواقع با نام غارهای کلیسای ترول نیز شناخته می‌شود، یک پدیده طبیعی از جنس مرمر و آهک است که گردشگران پس از کوهنوردی …

غار های ترول کیرکا نروژ که در برخی مواقع با نام غارهای کلیسای ترول نیز شناخته می‌شود، یک پدیده طبیعی از جنس مرمر و آهک است که گردشگران پس از کوهنوردی می‌توانند از آن دیدن کنند. جاذبه اصلی این مکان، غاری 70 متری است که دارای یک آبشار نیز می‌باشد. گردشگران معمولا در این غارها به استفاده از استخرچه‌های آب‌های طبیعی می‌پردازند.

غار های ترول کیرکا نروژ | معرفی - تصاویر - آدرس | یوروپ تورز

معرفی غار های ترول کیرکا نروژ

غار های ترول کیرکا نروژ (Trollkyrkja norway) یا همان کلیسای ترول‌ها، آنطور که بسیاری فکر می‌کنند، یک کلیسای معمولی نیست، بلکه غار مرمری و آهکی هیجان انگیز می‌باشد که در کوه‌ها با رودخانه‌های زیرزمینی در کنار آبشارها ایجاد شده است. این غارها در کوه‌های شمال جاده اصلی بین موئن در فرنا و عید قرار دارند.

این غارها در شمال آبدره نروژ واقع شده‌اند که شاید آنطور که باید شناخته شده نباشند، اما بسیار دیدنی هستند. تنها با حدود 4 کیلومتر پیاده روی از پارکینگ رایگان این محل، به اولین غار از 3 غار می‌‌رسید که در آن آبشارهای زیرزمینی از دیواره‌‌های صخره‌ای بسیار زیبایی وجود دارد. دقیقا این غار و منظره غار که می‌توانید با چراغ جلوی خود راحت‌تر آن را بررسی کنید، هدف این پیاده روی بزرگ است.

وقتی به تنهایی از تنگه‌ها عبور می‌کنید، تقریبا احساس خواهید کرد که یک کاوشگر غار هستید. در دیگر کشورهای اروپایی مانند آلمان، چنین غاری بدون رعایت احتیاطات ایمنی، احتمالاًهرگز برای همه قابل دسترس نخواهد بود، اما نروژ متفاوت است.

چگونه به غار های ترول کیرکا نروژ برویم؟

مسیر پیاده روی به غار های ترول کیرکا نروژ (Trollkyrkja norway) در نزدیکی Molde قرار دارد. از اینجا حدود 30 دقیقه رانندگی می‌کنید تا به پارکینگ Trollkirka برسید. پارکینگ در Rv64 واقع شده است و به عنوان نقطه شروع پیاده روی عمل می‌کند. بسته به زمان سال و ساعتی که وارد می‌‌شوید، ممکن است کمی شلوغ شود.

چگونه به غار های ترول کیرکا نروژ برویم؟ | یوروپ تورز

حقایقی در مورد این غار‌های شگفت انگیر

برای این که با این غارها بیشتر آشنا شوید، حقایقی را در این رابطه در اختیار شما قرار می‌دهیم:

  • طول مسیر: حدودا 8 کیلومتر (رفت و برگشت)
  • مسیر‌های پر پیچ و خم: ندارد
  • مدت زمان: حدود 3 ساعت (رفت و برگشت)
  • سختی: متوسط
  • ماه مناسب برای بازدید: جولای – آگوست

هتل‌ های نزدیک غار های ترول کیرکا نروژ

می ‌توانید از منظره ‌ای تماشایی که هتل Håholmen Havstuer در نزدیکی جاده اقیانوس اطلس برای شما ارائه می‌دهد، بهره برده و لذت ببرید. این هتل در جزیره کوچکی قرار دارد که فقط با قایق شخصی می‌توانید به آن بروید. شما باید ماشین خود را در جزیره اصلی پارک کنید و باقی راه را از قایق استفاده کنید. اتاق‌ها از نظر معماری به شکل روستایی هستند و فضایی مانند نروژ 100 سال پیش را ارائه می‌دهند، اما به شیوه‌ای مجلل.

پیاده روی در غار های ترول کیرکا

قبل از شروع پیاده روی باید تجهیزات خود را بررسی کنید. کفش‌های کوهنوردی خوب، ضد لغزش و ترجیحا ضد آب به همراه داشته باشید و همچنین چراغ جلو یا چراغ قوه برای این پیاده روی الزامی است. غارهای آهکی که در انتهای مسیر یافت می‌شوند تا حدی سیاه و سنگ‌ها خیس و لغزنده هستند.

غارهای کلیسای ترول در حدود 4 کیلومتری پارکینگ قرار دارند. مسیر کاملا مسطح روی یک جاده خاکی شروع می‌شود و به نهری می‌رسد که از روی یک پل چوبی می‌گذرد. پس از آن صعود مسیر به آرامی آغاز می‌شود. در مجموع، 450 متر ارتفاع برای غلبه بر Trollkyrkja وجود دارد.

در یک نقطه اطلاعاتی کوچک، مسیر انشعاب پیدا کرده و کمی آسان‌تر می‌شود. اکنون پیش از شروع مسیر شیب‌دار و تا حدی صعب العبور از میان زمین‌های لغزنده و باتلاقی، از جنگل کوچکی می‌گذرد. همچنین باید بر صخره ‌ها غلبه کرد تا زمانی که از روی برآمدگی ‌های مسطح عبور کنید، که در صورت خیس شدن می‌‌توانند بسیار لغزنده باشند.

پیاده روی در غار های ترول کیرکا | یوروپ تورز

سخن پایانی

ما در این مطلب به هر آنچه که شما عزیزان می‌بایست از غار های ترول کیرکا نروژ بدانید، پرداختیم. امیدواریم که اطلاعات مفیدی را برای شما ارائه داده باشیم.


سوالات متداول غار های ترول کیرکا نروژ

غار های ترول کیرکا نروژ در کجا قرار دارد؟

این غارها در کوه‌های شمال جاده اصلی بین موئن در فرنا و عید قرار دارند.

برای پیاده روی در این غارها از چه تجهیزاتی باید استفاده نمود؟

قبل از شروع پیاده روی باید تجهیزات خود را بررسی کنید. کفش‌های کوهنوردی خوب، ضد لغزش و ترجیحا ضد آب به همراه داشته باشید و همچنین چراغ جلو یا چراغ قوه برای این پیاده روی الزامی است. غارهای آهکی که در انتهای مسیر یافت می‌شوند تا حدی سیاه و سنگ‌ها خیس و لغزنده هستند.

آیا در نزدیکی این غارها هتل هم وجود دارد؟

می ‌توانید از منظره ‌ای تماشایی که هتلHåholmen Havstuer در نزدیکی جاده اقیانوس اطلس برای شما ارائه می‌دهد، بهره برده و لذت ببرید. این هتل در جزیره کوچکی قرار دارد که فقط با قایق شخصی می‌توانید به آن بروید. شما باید ماشین خود را در جزیره اصلی پارک کنید و باقی راه را از قایق استفاده کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!