آبدره گیرانگر نروژ | معرفی – جاذبه ها – تصاویر

آبدره گیرانگر نروژ | معرفی – جاذبه ها – تصاویر

آبدره گیرانگر نروژ، در غرب این کشور واقع شده که درونی‌ترین شاخه از شبکه‌های عظیم از آبدره‌های پر پیچ و خم این کشور است. این آبدره با قایق به طور کامل قابل …

آبدره گیرانگر نروژ: کشور نروژ به خاطر وجود آبدره هایش معروف بوده و آن جا را به مکانی دیدنی برای گردشگران تبدیل کرده است. دره‌های پرشیب سیل زده از درختان سبز پوشیده شده که این درختان سرسبز در جاده‌ها و بر روی آبدره خمیده شده‌اند و در تابستان سایه بان جاده و اطراف آبدره می‌شوند. آبدره گیرانگر نروژ در غرب این کشور واقع شده که درونی‌ترین شاخه از شبکه‌های عظیم از آبدره‌های پر پیچ و خم این کشور است. این آبدره با قایق به طور کامل قابل تردد است. آبدره زیبا با صخره‌های بی‌نظیر، آبشارهای چشمگیر، دهکده‌های زیبا و عجیب با خورشید که پشت قله‌های کوه می‌لغزد، بسیار دیدنی است.

آبدره گیرانگر نروژ | معرفی - جاذبه ها - تصاویر | یوروپ تورز

جاذبه‌ های گردشگری آبدره گیرانگر نروژ و ویژگی‌ های آن

آبدره گیرانگر (Geirangerfjord) یکی از پربازدیدترین مکان‌های توریستی نروژ بوده که از سال 2005 در میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. عمق این آبدره 260 متر بوده و ارتفاع کوه‌های اطراف آن نیز 1600 تا 1700 متر است. گیرانگر 15 کیلومتر طول دارد که چندین مزرعه متروکه معروف را در خود جای داده است. طبیعت شگفت انگیز و کوه‌های دراماتیک، با صخره‌های شیب‌دار 800 متری، هر بیننده‌ای را در گیرانگر تحت تأثیر قرار می‌دهد. اغلب این آبدره را با نام «جواهر نروژ» می‌شناسند.

در ادامه این بخش، به برخی از جاذبه‌های اصلی این آبدره زیبا و جذاب می‌پردازیم:

مجموعه‌ ای دیدنی از آبشار هفت خواهر و خواستگار تنها

در حالیکه در حال گشت و گذار در گیرانگر فورد نروژ هستید، مطمئنا آبشاری بسیار دیدنی توجه شما را جلب خواهد کرد. این آبشار از هفت نهر جدا تشکیل شده که متوسط ارتفاع آن در فصل پاییز 250 متر است. در واقع این سطح آب است که تعیین می‌کند شما از چه فاصله‌ای می‌توانید این آبشارهای زیبا را ببینید. بهترین زمان بازدید این آبگیر، زمانی است که برف‌ها در حال آب شدن هستند، منطقه بسیار باشکوه خواهد بود. وقتی که از دور به آبشارها نگاه می‌کنید، شبیه به موهای هفت زن هستند؛ به همین جهت نام این آبشارها را در آبدره گیرانگر نروژ «هفت خواهر» نامیده‌اند.


در طرف مقابل این هفت آبشار، آبشاری تنها به شکل بطری روان است. طبق افسانه‌های منطقه نام این آبشار تنها، «خواستگار» است. این آبشار تنها، بارها از هفت خواهر خواستگاری کرد و جواب رد شنید. این هفت خواهر ازدواج نکردند و خواستگار در همان نزدیکی به تماشای آنها اکتفا کرد.

دیدن آبشار «تور عروس» را از دست ندهید

آبشار دیگری که روی آبدره گیرانگر نروژ واقع شده، آبشار «تور عروس» یا «پرده عروس» است. دلیل نامگذاری آن، به دلیل ظرافت روان بودن آبشار بر روی صخره‌ها است و هنگامی که با نور پس زمینه خورشید دیده می‌شود مانند پرده‌ای نازک بر روی صخره‌ها به نظر می‌رسد. دیدن این آبشار هنگام طلوع و غروب خورشید، لذت بخش‌تر است.

دیدن آبشار «تور عروس» را از دست ندهید | یوروپ تورز

دیدن مناظر پانوراما در اسکای واک

در فاصله 1500 متر بالاتر از سطح دریا و در بالای جاده کوهستانی پر پیچ و خم و زیبا، اسکای واک (Geiranger Skywalk) گیرانگر قرار دارد. این سکو منظره‌ای پانوراما از آبدره گیرانگر و کوه‌های پوشیده شده از برف را به نمایش می‌گذارد. این قسمت از گیرانگر، بلندترین منظره یک آبدره از یک جاده اروپایی بوده که بسیار دیدنی است. بدون اینکه متوجه شوید ساعت‌ها در آنجا وقت می‌گذرانید و می‌توانید از هوای ناب کوهستانی نیز لذت ببرید.

فرهنگ محلی و کسب و کار در گیرانگر

در امتداد آبدره گیرانگر نروژ بسیاری از شهرهای کوچک و روستاهای پر جنب و جوش وجود دارند. مردم این روستاها علاوه بر کسب درآمد با ارائه خدمات به توریست‌ها، در صنعت مبلمان‌سازی نیز بسیار توانمند هستند.

بازدید از آبدره گیرانگر نروژ

بازدید از آبدره گیرانگر هم با قایق و هم با کشتی امکان‌پذیر است. انتخاب نوع رسیدن به این مکان زیبا، به علاقه‌مندی و حس هیجانی شما بر می‌گردد. استفاده از جاده و ماشین نیز امکان‌پذیر است اما از سال‌ها پیش به دلیل ریزش بهمن و خطرناک بودن جاده، سفرهای دریایی به این منطقه مرسوم شده و البته ایمن‌تر هستند.

بازدید از آبدره گیرانگر نروژ | یوروپ تورز

سوالات متداول آبدره گیرانگر نروژ

ویژگی های آبدره گیرانگر نروژ چیست؟

عمق این آبدره 260 متر بوده و ارتفاع کوه‌های اطراف آن نیز 1600 تا 1700 متر است. گیرانگر 15 کیلومتر طول دارد که چندین مزرعه متروکه معروف را در خود جای داده است.

چرا آبدره گیرانگر را «هفت خواهر» نامیده اند؟

وقتی که از دور به آبشارها نگاه می‌کنید، شبیه به موهای هفت زن هستند؛ به همین جهت نام این آبشارها را در آبدره گیرانگر «هفت خواهر» نامیده‌اند.

بهترین زمان بازدید از این آبدره چه زمانی است؟

بهترین زمان بازدید این آبگیر، زمانی است که برف‌ها در حال آب شدن هستند، منطقه بسیار باشکوه خواهد بود.

چرا اغلب مردم از این آبدره با عنوان «جواهر نروژ» یاد می کنند؟

طبیعت شگفت انگیز و کوه‌های دراماتیک، با صخره‌های شیب‌دار 800 متری، هر بیننده‌ای را در گیرانگر تحت تأثیر قرار می‌دهد. اغلب این آبدره را با نام «جواهر نروژ» می‌شناسند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!