سوگنه فیورد نروژ | یکی از بهترین چشم انداز های نروژ

سوگنه فیورد نروژ | یکی از بهترین چشم انداز های نروژ

سوگنه فیورد نروژ، کشور نروژ دارای طبیعتی زیبا و مکان‌های دیدنی زیادی است که باعث جذب توریست می‌شود. در این میان، چشم‌انداز منطقه سوگنه فیورد بسیار …

سوگنه فیورد نروژ: کشور نروژ دارای طبیعتی زیبا و مکان‌های دیدنی زیادی است که باعث جذب توریست می‌شود. در این میان، چشم‌انداز منطقه سوگنه فیورد نروژ بسیار دیدنی و پرتضاد بوده و در وسط یک آبدره واقع شده است. مسافران و توریست‌هایی که به دنبال ماجراجویی، هیجان و زیبایی حیرت‌آور به طور هم زمان هستند، می‌توانند از این طبیعت زیبا لذت ببرند. این آبدره زیبا، دومین دره طولانی جهان است.

سوگنه فیورد نروژ | یوروپ تورز

ویژگی‌ های سوگنه فیورد که آن را دیدنی می‌کند

طولانی‌ترین آبدره نروژ با نام سوگنه فیورد (Sognefjord) در قلب کشور نروژ قرار دارد. منطقه‌ای که آبدره در آن واقع شده، با همین نام شناخته می‌شود. این آبدره در بخش جنوبی شهر سوگنه و فیورد واقع شده است. سوگنه مرکز منطقه بوده و 7500 نفر جمعیت دارد. این آبدره، طولانی‌ترین آبدره در نروژ بوده و بیش از 200 کیلومتر به سمت داخل کشور تا دامنه کوه‌های Jotunheimen و Jostedalsbreen امتداد دارد. این دو کوه دارای بزرگ‌ترین یخچال‌های طبیعی جهان هستند.

از طرف دیگر آبدره سوگنه فیورد نروژ با نام «پادشاه آبدره ها» نیز شناخته می‌شود. این آبدره دارای حداکثر عمق 1308 متری است. باید گفت یخچال‌های طبیعی که بالای کوه‌ها قرار دارند و در عین حال سر سبزی زمین‌های کشاورزی در دامنه‌های شیب‌دار کوه‌ها و آبدره‌های عمیق، قطعا تأثیر ماندگاری بیشتری در چشم توریست‌ها خواهد داشت. بیشتر افراد در فصل‌های گرم به این منطقه سفر می‌کنند. این در حالی است که زمستان‌های این منطقه بسیار لذت بخش و دیدنی خواهد بود.

در ادامه این قسمت به دیگر مکان‌های دیدنی واقع در منطقه و آبدره سوگنه فیورد نروژ می‌پردازیم:

1- ناریفورد ثبت شده در یونسکو یکی از شاخه‌های داخلی سوگنه فیورد

ناریفورد یکی از شاخه‌های اصلی و باریک سوگنه فیورد نروژ بوده که در یونسکو ( unesco ) به عنوان میراث جهانی ثبت شده است. این شاخه باریک آبدره دارای 17 کیلومتر طول بوده که در باریک‌ترین قسمتش تنها 250 متر عرض دارد. دامنه‌های کوه در این قسمت دارای شیب زیاد بوده و به جاده دسترسی ندارد. قایق، راحت‌ترین راه برای دسترسی به این منطقه است. در یک سفر شگفت انگیز با قایق، می‌توانید از مناظر فوق العاده‌ای که دامنه کوه‌ها به طور شگفت انگیزی به مزارع کوچک سرسبز چسبیده‌اند، لذت ببرید.

2- دهکده‌های زیبا در آبدره

در امتداد آبدره سوگنه فیورد که بسیار باشکوه بوده، چندین روستای زیبا واقع شده است. روستای بالسترند (Balestrand) در استقبال از گردشگران خارجی دارای قدمت زیادی است. از طرف دیگر هتل تاریخی کویکنس (Kviknes) در اوایل قرن بیستم در میان بازدیدکنندگان مخصوصا بازدیدکنندگان اروپایی محبوبیت زیادی پیدا کرد. این محبوبیت را به اقامت تابستانی قیصر ویلهلم دوم نسبت داده‌اند. هتل هنوز دارای میز و صندلی‌های قدیمی آن زمان است. این مکان مشهور دارای مجموعه‌ای چشمگیر از آثار هنری و تاریخی بوده که از ویژگی‌های اصلی فضای داخلی آن و همچنین مناطق مشترک هتل است.

ویژگی‌ های سوگنه فیورد که آن را دیدنی می‌کند | یوروپ تورز

سوگنه فیورد نروژ در چهار فصل دیدنی است

آبدره سوگنه فیورد کشور نروژ دارای تجربه‌های کلاسیک در تابستان است. منطقه سرسبز، قایق سواری و پیاده روی عصرانه و صبحگاهی از تجربه‌های سفر در این فصل می‌تواند باشد.

در هوای صاف پاییزی این آبدره زیبا با رنگ‌های زیبای پاییزی پوشیده می‌شوند. این فصل برای پیاده روی و دوچرخه سواری، بهترین زمان از سال محسوب می‌شود.

از آبدره زمستانی نگویم برایتان که شیفته آن می‌شوید مخصوصا اگر به سورتمه سواری، اسکی، کایاک سواری و کشتی‌های دریایی یخ شکن علاقه‌مند باشید. نور و روشنایی روزانه آبدره در این فصل دیدنی است.

برخی نیز معتقد هستند بهترین زمان برای سفر به این آبدره و منطقه، فصل بهار با غارهای یخی آبی جادویی در زیر یخچال‌های طبیعی است. این فصل با قله‌های پر گل کوه‌ها و پودر برف آغاز شده و زیبایی طبیعت را دو چندان می‌کند. در آخر فصل بهار، زیبایی این منطقه با مزرعه‌های سر سبز کوچک ادغام می‌شود و هر بیننده‌ای، مسخ سرسبزی منطقه و آبی آبدره می‌شود.

سوگنه فیورد نروژ در چهار فصل دیدنی است | یوروپ تورز

سوالات متداول سوگنه فیورد نروژ

این آبدره در کجا واقع شده است؟

طولانی‌ترین آبدره نروژ با نام سوگنه فیورد (Sognefjord) در قلب کشور نروژ قرار دارد. منطقه‌ای که آبدره در آن واقع شده، با همین نام شناخته می‌شود.

نام دیگر این آبدره چیست؟

از طرف دیگر آبدره سوگنه فیورد نروژ با نام «پادشاه آبدره ها» نیز شناخته می‌شود.

آبدره سوگنه فیورد در چه فصلی دیدنی تر است؟

آبدره سوگنه فیورد در تمام فصول دیدنی است اما در فصل زمستان بسیار دیدنی و زیبا میشود و میتوانید تفریحاتی مانند سورتمه سواری، اسکی، کایاک سواری و کشتی های دریایی را تجربه کنید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!