جاده ترول استیجن نروژ | معرفی – تصاویر – راهنمای مسیر

جاده ترول استیجن نروژ | معرفی – تصاویر – راهنمای مسیر

جاده ترول استیجن نروژ، (trollstigen road, norway) یکی از خارق العاده‌ترین جاده‌های کوهستانی در جهان است. این مسیر مارپیچ امروزه بخشی از مسیرهای ملی گردشگری …

جاده ترول استیجن نروژ (trollstigen road, norway) یکی از خارق العاده‌ترین جاده‌های کوهستانی در جهان است. این مسیر مارپیچ امروزه بخشی از مسیرهای ملی گردشگری را به خود اختصاص داده است. معماری این پروژه توسط فردی به نام Reiulf Ramstad انجام شده است که سطحی به اندازه 150 هزار متر را پوشش می‌دهد.

جاده ترول استیجن نروژ | معرفی - تصاویر - راهنمای مسیر | یوروپ تورز

معرفی جاده پر پیچ و خم ترول استیجن نروژ

جاده ترول استیجن نروژ، تجربه یکی از جذاب‌ترین رانندگی‌هایی که تا به امروز نظیرش را انجام نداده‌اید را برایتان به وجود می‌آورد. جاده ترول استیجن توسط کوه‌های بسیار عظیم احاطه شده است. در غرب: Bispen (1450 متر)، Kongen (1614 متر) و Dronninga (1701 متر). در شرق: Stigbottshornet (1583 متر) و Storgrovfjellet (1629 متر).

گذر کوه نقطه شروع (یا پایان!) مسیر ملی منظره گیرانگر-ترولستیگن است، یکی از 18 جاده نروژی که سرمایه گذاری قابل توجهی از سوی دولت دریافت کرده است. همراه با Trollstigen، مسیر شامل پیچ‌‌های Ørnesvingen و چشم ‌انداز تماشایی بر فراز Geirangerfjord است. همچنین تنگه جذاب Gudbrandsjuvet و مناظر کوهستانی مختلف در اطراف هر پیچ وجود دارد. به علاوه، شما می‌توانید در این جاده یک سفر کوتاه با کشتی در سراسر Norddalsfjord نیز برای خود به همراه داشته باشید.

شما باید زمان زیادی را برای سفر در مسیری که به عنوان “مسیر طلایی نروژ” شناخته می‌شود، اختصاص دهید. از نظر فنی، کمتر از دو ساعت طول می‌کشد، اما قطعا شما نمی‌توانید در مناظر خارق العاده این جاده توقفی نداشته باشید؛ پس قطعا حظور در این جاده بیش از دو ساعت زمان می‌برد.

معرفی جاده پر پیچ و خم ترول استیجن نروژ | یوروپ تورز

معرفی ترول استیجن نروژ (Trollstigen of Norway)

همانطور که از Åndalsnes به سمت گذر کوه ترول استیجن و همچنین به سمت جنوب شرقی رانندگی می‌کنید، به صخره‌ای بسیار بزرگ، نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شوید. قطعا شما اولین کسی نخواهید بود که در این لحظه فکر می‌کنید که، “مطمئنا این نقطه پایان راه است.”

اما بعد ماشینی را می‌بینید که از روی کوه به مسیر ادامه می‌دهد. “یه لحظه صبر کن، اونجا جاده‌ای هست؟” در واقع بله! راه‌سازی این جاده به گونه‌ای است که شما نیمی از مسیر را دقیقا بر روی کوه استیجن در حرکت هستید.

ترولستیگن به انگلیسی «مسیر ترول» ترجمه می‌‌شود. این جاده، Åndalsnes را به دره Valldal و Geiranger متصل می‌‌کند و جایگزین مسیر پیاده‌ گردی تاریخی و در عین حال بسیار چالش ‌برانگیز می‌‌شود. مسیر پیاده ‌روی همچنان بین کوهنوردان مشتاق محبوب است و اخیرا نیز بازسازی‌هایی هم روی آن انجام شده است که شرایط را در صعود بهبود می‌‌بخشد. با این حال، بیشتر مردم رانندگی را انتخاب می‌کنند، بنابراین ما به صحبت خود را در مورد جاده ترول استیجن نروژ ادامه می‌دهیم!

شیب کوه به حدی است که ترولستیگن در صعود به فلات 700 متری به 11 خم سنجاق سر با شیب 10 درصد نیاز دارد. جاده عمدتا یک مسیره است و اگرچه چندین نقطه عبور وجود دارد، اما اغلب با اتومبیل‌های پارک شده مسدود می‌شوند. رانندگان کجا هستند؟ در حال عکس از گرفتن از زیبایی‌هایی که نظیر آنها را تا به حال ندیده‌اند.
تقریبا در نیمه راه، یک پل سنگی قدیمی از روی آبشار Stigfossen وجود دارد. آب بیش از 300 متر به پایین سقوط می‌کند و بسته به ذوب برف و سایر شرایط، جریان می‌تواند در واقع بسیار چشمگیر باشد.

سکو های ایست و بازدید از مناظر بکر

جاده ترول استیجن نروژ که در درجه اول به عنوان یک جاذبه گردشگری بکر برای رانندگان شناخته می‌شود، بسیاری را با پیشنهادات عجیب خود در قله شگفت زده می‌کند. مسیرهای چوبی اطراف قله شما را با منظره کوهستانی ناهموار متصل می‌کند.
سه سکوی تماشای چشمگیر به شما امکان می‌دهد تا از منظره جاده و دره لذت ببرید. شخصا توصیه می‌ کنیم هر سه را پیاده روی کنید، زیرا تجربه بازدید از منطقه‌ای بکر و دست نخورده در انتظار شما است.

سکو های ایست و بازدید از مناظر بکر | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب ما سعی بر این داشتیم تا اطلاعاتی کامل در رابطه با جاده ترول استیجن نروژ به شما عزیزان بدهیم. امیدواریم که توانسته باشیم در این زمینه مفید واقع شویم.


سوالات متداول جاده ترول استیجن نروژ

معمار جاده ترول استیجن نروژ چه کسی است؟

معماری این پروژه توسط فردی به نام Reiulf Ramstad انجام شده است.

جاده ترول استیجن از غرب و شرق توسط چه کوه هایی احاطه شده است؟

در غرب: Bispen (1450 متر)، Kongen (1614 متر) و Dronninga (1701 متر). در شرق: Stigbottshornet (1583 متر) و Storgrovfjellet (1629 متر).

یکی از ویژگی هایی که این جاده را نسبت به جاده های دیگر لذت بخش تر میکند، چیست؟

جاده ترول استیجن نروژ، تجربه یکی از جذاب‌ترین رانندگی‌هایی که تا به امروز نظیرش را انجام نداده‌اید را برایتان به وجود می‌آورد. جاده ترول استیجن توسط کوه‌های بسیار عظیم احاطه شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!