گشت و گذار در موزه فضای باز استونیان استونی

گشت و گذار در موزه فضای باز استونیان استونی

موزه فضای باز استونیان، نزدیک به شهر تالین و در ساحل خلیج کوپلی قرار دارد. این موزه بازسازی شده در ابعاد دهکده روستایی، در قرن هجدهم میلادی ساخته شد که …

آشنایی کامل با موزه فضای باز استونیان

جمهوری استونی، کشوری با سبک شرقی در شمال اروپا و در منطقه بالتیک قرار دارد. از سمت غربی با دریای بالتیک و از سمت شمال به خلیج فنلاند راه داشته و دارای مرز مشترک شرقی با روسیه و مرز جنوبی با کشور لتونی است.
استونی از جاذبه‌های دیدنی بسیاری برخوردار بوده، به طوری که مجله برترین جاذبه‌های گردشگری، فهرستی از ۱۵ مکان جذاب در استونی را همچون موزه فضای باز استونیان در اختیار گردشگران قرار داده است.

در میان مناطق دیدنی استونی، موزه‌ها در مرکز توجه بازدید کنندگان قرار گرفته است؛ چرا که آنها حامل فرهنگ گذشته بوده و در توسعه فرهنگی سهم بسزایی دارد.
در ادامه مقاله، موزه فضای باز استونی، معروف‌ترین موزه موجود در استونی را به شما معرفی خواهیم کرد.

گشت و گذار در موزه فضای باز استونیان استونی | یوروپ تورز

جاذبه‌ های گردشگری استونی

همان طور که اشاره کردیم، سبک کاملاً شرقی استونی، موجب شده تا نقطه به نقطه این کشور دارای مناطق گردشگری متفاوت باشد. مهم‌ترین بخش از جاذبه‌های گردشگری استونی را موزه‌ها تشکیل می‌دهد. چرا که آثار نگهداری شده در این موزه‌ها نشانگر تاریخ و فرهنگ غنی و سنتی استونی است.
موزه هنر استونی، موزه میکل، موزه آدامسون، نوزه ملی، موزه کالالا و موزه فضای باز استونیان از معروف‌ترین موزه‌های موجود در کشور استونی محسوب می‌شوند.

موزه فضای باز استونیان

موزه فضای باز استونیان، نزدیک به شهر تالین و در ساحل خلیج کوپلی قرار دارد. این موزه بازسازی شده در ابعاد دهکده روستایی، در قرن هجدهم میلادی ساخته شد که شامل اماکنی مانند کلیسا، مدرسه، مهمانسرا، ایستگاه آتش نشانی، آسیاب‌های متعدد، دوازدا بهاربند و سوله در نزدیکی شهر تالین است.

مساحت موزه فضای باز استونیان استونی، ۷۲ هکتار بوده که در ۸ کیلومتری غرب مرکز تالین، در روک آلماره قرار دارد. در واقع روک آلماره یکی از زیر بخش‌های شهر تالین بوده که فاقد جمعیت است، اما به علت وجود موزه فضای باز استونی، شناخته می‌شود.
ناگفته نماند که این موزه حدود ۸۰ ساختمان مجزا را در دل خود جای داده است. همچنین برنامه‌های تأسیس موزه در سال ۱۹۱۳ مورد بررسی واقع شد. زیرا در آن زمان اهالی ادب و فرهنگ، با الهام از موزه‌های فضای باز اسکاندیناوی، قصد راه اندازی چنین موزه‌ای را داشتند.

موزه فضای باز استونیان | یوروپ تورز

نقش و تأثیر موزه‌ ها در هویت بخشی یک ملت

موزه‌ها نقش مهمی در استحکام ریشه‌های ملی و تاریخی یک جامعه دارند. در استونی، موزه‌های متعددی جهت دستیابی به اهداف فرهنگی توسعه و گسترش می‌یابند. حفظ این موزه‌ها به عنوان میراث فرهنگی، موجب تقویت و پایداری هویت فرهنگی شده و عامل موثری در مقابله با معضل از خود بیگانگی به شمار می‌رود.

همچنین مرمت و نگهداری آثار فرهنگی به جا مانده از تمدن‌ها با سیاست گذاری و برنامه‌ریزی‌های صحیح، شرایط جذب گردشگران داخلی و خارجی را فراهم آورده و این یک عامل مؤثر در توسعه فرهنگی و اقتصادی یک کشور است. از این رو موزه‌های موجود در مناطق مختلف استونی و همکاری همه جانبه علمی و فرهنگی و صنعتی، توسعه یافته و به نگین جاذبه‌های گردشگری کشور تبدیل شده‌اند.

موزه فضای باز استونیان مانند سایر موزه‌های قدیمی، یک مکان بسته و کوچک برای نمایش چند آثار هنری نیست، بلکه تمام حوزه‌های میراث فرهنگی و حفاظت از آنها، آرشیوهای ملی، کتابخانه‌های ملی، بناهایی همچون کلیسا، مدارس و مهمانسراهای قدیمی و… در بر می‌گیرد، که این مجموعه‌های متفاوت بیشترین نقش را در جذب گردشگران فرهنگی به خود اختصاص داده است.

نقش و تأثیر موزه‌ ها در هویت بخشی یک ملت | یوروپ تورز

جمع بندی

امروزه موزه‌ها نقش مؤثری در توسعه یک جامعه ایفا می‌کند، بنابراین از آن‌ها جهت توسعه گردشگری استفاده می‌شود. اما این بدان معنا نیست که تمامی موزه‌ها خدمات گردشگری را به بازدید کنندگان ارائه دهند. بسیاری از آن‌ها با هدف پژوهش و تحقیق تاسیس شده‌اند و گاهی دارای کارکردهای اقتصادی هم هستند. به این معنی که با ایجاد برنامه‌های جذاب، می‌توان از موزه‌ها درآمد کسب کرد.

این مقاله با هدف آشنایی شما با موزه‌های موجود در کشور استونی، به ویژه موزه فضای باز استونیان، موقعیت جغرافیایی آن، نقش عملکردی آن در جذب گردشگر و تقویت اقتصاد جامعه بود. موزه‌ای که اشیاء، آثار، اسناد و اماکن تاریخی انبوهی را در خود گنجانده که همگی باقی مانده از دوران‌های کهن هستند و در گستره یک منطقه قرار گرفته‌اند و این موضوع مورد توجه تاریخ دوستان قرار گرفته است.


سوالات متداول موزه فضای باز استونیان

موزه فضای باز استونیان در کجا قرار دارد؟

موزه فضای باز استونیان، نزدیک به شهر تالین و در ساحل خلیج کوپلی قرار دارد.

مشخصات اصلی این موزه چیست؟

مساحت موزه فضای باز استونیان استونی، ۷۲ هکتار بوده که در ۸ کیلومتری غرب مرکز تالین، در روک آلماره قرار دارد.

در این موزه چند ساختمان مجزا قرار دارد؟

این موزه حدود ۸۰ ساختمان مجزا را در دل خود جای داده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!