بازدید از برج دیدبانی سور مونامی استونی

بازدید از برج دیدبانی سور مونامی استونی

برج دیدبانی سور مونامی، بر روی قله‌ای که به همین نام معرفی می‌شود و ارتفاعی ۳۱۸ متری دارد، قرار گرفته است. شما می‌توانید از طریق این برج دیدبانی فوق‌العاده …

برج دیدبانی سور مونامی بر روی قله‌ای که به همین نام معرفی می‌شود و ارتفاعی ۳۱۸ متری دارد، قرار گرفته است. شما می‌توانید از طریق این برج دیدبانی فوق‌العاده، چشم اندازه‌های بی‌نظیر طبیعت کشور استونی را تا شعاع ۵۰ کیلومتری به راحتی تماشا کنید. با ارتفاع بیش از ۲۹ متری که این برج با خود به همراه دارد، دارای یک آسانسور بوده همین موضوع آن را تبدیل به یکی از نمونه‌های سازه‌های برتر جهان کرده است.

برج دیدبانی سور مونامی استونی | یوروپ تورز

معرفی اختصاصی برج دیدبانی سور مونامی

سوور مونامی مرتفع‌ترین نقطه بالتیک است و ۳۱۸ متر از سطح دریا ارتفاع دارد. برج دیدبانی در سوور مونامی، منظره‌ای عالی از طبیعت استونی را در محدوده ۵۰ کیلومتری ارائه می‌دهد. در واقع باید گفت که برج دیدبانی سور مونامی، به عنوان ششمین برج موجود در این تپه معرفی می‌شود.

این برج در سال ۱۹۳۹ ساخته شد و همچنین مقداری بازسازی نیز در سال ۱۹۶۹ بر روی آن شد. ارتفاع فعلی آن ۲۹. ۱ متر است. این برج همچنین برای بار دوم در سال ۲۰۰۵ بازسازی شد و یک آسانسور به قسمت پشتی آن اضافه شد. جالب است بدانید که هنگامی که در بالای برج بایستید، ۳۴۶. ۷ متر از سطح دریا ارتفاع خواهید داشت که می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده برای افرادی باشد که عاشق طبیعت هستند. برج دیدبانی سور مونامی، اولین برج دیدبانی در سال ۱۸۱۲ بود که توسط سربازان و تحت نظارت یک افسر روسی ساخته شد.

چگونه به برج دیدبانی سور مونامی برسیم؟

منطقه Haanja که برج دیدبانی سور مونامی در آن قرار دارد، حدود ۱۲ کیلومتر از مرز Võru فاصله دارد. شما می‌بایست برای رسیدن به این برج، از مرکز روستای هاانجا، حدود ۱ کیلومتر بیشتر رانندگی کنید. در همین حین می‌توانید پارکینگ برج دیدبانی را در سمت چپ خود مشاهده کنید. در این پارکینگ ماشین خود را پارک کرده و سپس از آنجا می‌توانید از مسیری با پله‌ها به سمت تپه و تا برج دیدبانی بروید.

چگونه به برج دیدبانی سور مونامی برسیم؟ | یوروپ تورز

شایان ذکر است که تور‌های بسیاری نیز در این بین وجود دارند که شما می‌توانید از طریق آن‌ها به این برج بی‌نظیر برسید. در رابطه با این موضوع می‌توانید از کارشناسان مطرح یوروپ تورز کمک بگیرید. آدرس کامل این مسیر Haanja kula، Haanja ۶۵۱۰۱، Estonia می‌باشد.

بررسی تاریخچه برج دیدبانی سور مونامی

اولین برج دیدبانی در قله مونامی در سال ۱۸۱۶ توسط فردریش گئورگ ویلهلم استرووه به عنوان یک برج مثلثی برای بررسی منطقه لیوونیا ساخته شد. پس از آن، در سال ۱۹۳۹ یک کلبه کوهستانی با یک برج دیدبانی تازه ساخته به ارتفاع ۲۶ متر بر روی قله ساخته شد.

این برج دیدبانی در سال ۱۹۶۹ بازسازی شدو یک طبقه به طبقات آن اضافه شد (ارتفاع امروزی سکوی دیدبانی از سطح زمین ۲۹ متر است) و یک آسانسور نیز به آن اضافه شد و به عنوان یکی از بهترین برج‌ها از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی تا سال ۲۰۰۵ معرفی شد.

در سال ۲۰۰۵ اما این آسانسور برای مدتی از کار افتادت که در این مدت می‌بایست افراد از پله‌ها برای رسیدن به طبقه آخر برج استفاده می‌کردند. از سال ۲۰۰۵، به لطف آسانسوری که به تازگی نصب شده است، صعود راحت و آسان، دوباره امکان‌پذیر شده است. در برج دیدبانی سور مونامی نمایشگاهی در مورد طبیعت منطقه Võrumaa وجود دارد. به راحتی می‌توان با پای پیاده به قله رسید.

مسیر پیاده روی رسیدن به این قله نیز به بسیار راحت است. شما ابتدا از پارکینگ (که علامت‌گذاری شده به Suur Munamägi) می‌گذریدو سپس به راحتی به قله می‌رسید. از Võru می‌توان با اتوبوس نیز به پارکینگ این برج دیدبانی رسید. زمان پیاده روی از آنجا تا نقطه دیدبانی در قله حدود ۲۰ دقیقه است.

بررسی تاریخچه برج دیدبانی سور مونامی | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به معرفی همه جانبه برج دیدبانی سور مونامی پرداختیم. شما می‌توانید در این برج، منظره‌ای بسیار جذاب از طبیعت را مشاهده کرده و تجربه یک سفر به یاد ماندنی را برای خود رقم بزنید.


سوالات متداول برج دیدبانی سور مونامی استونی

برج دیدبانی سور مونامی استونی در کجا قرار گرفته است؟

برج دیدبانی سور مونامی بر روی قله‌ای که به همین نام معرفی می‌شود و ارتفاعی ۳۱۸ متری دارد، قرار گرفته است.

این برج در چه سالی ساخته شده است؟

این برج در سال ۱۹۳۹ ساخته شد و همچنین مقداری بازسازی نیز در سال ۱۹۶۹ بر روی آن شد.

ویژگی های این برج چیست؟

ارتفاع فعلی آن ۲۹. ۱ متر است. این برج همچنین برای بار دوم در سال ۲۰۰۵ بازسازی شد و یک آسانسور به قسمت پشتی آن اضافه شد. جالب است بدانید که هنگامی که در بالای برج بایستید، ۳۴۶. ۷ متر از سطح دریا ارتفاع خواهید داشت که می‌تواند تجربه‌ای فوق‌العاده برای افرادی باشد که عاشق طبیعت هستند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!