جزیره هیوما استونی | آشنایی – تصاویر – دیدنی ها

جزیره هیوما استونی | آشنایی – تصاویر – دیدنی ها

جزیره هیوما استونی، دومین جزیره بزرگ در استونی به خاطر فانوس‌های دریایی تاریخی و طبیعت بکرش معروف است که در طول سال یک مکان عالی را برای گذران اوقات فراغت و …

دومین جزیره بزرگ در استونی به خاطر فانوس‌های دریایی تاریخی و طبیعت بکرش معروف است که در طول سال یک مکان عالی را برای گذران اوقات فراغت و تعطیلات به ارمغان می‌آورد. بازدیدکنندگان می‌توانند از بندر‌ها، ساحل، و لذت‌های زندگی ساحلی، از جمله غذا‌های خوشمزه‌ی محلی موجود در جزیره هیوما استونی لذت ببرند. جزیره‌هیوما که توسط موج سواران، ملوانان، شناگران و دوستداران طبیعت مورد تحسین قرار می‌گیرد، برای کسانی که به دنبال یک مکان ساحلی زیبا هستند عالی است.

در واقع، جزیره هیوما برای سال‌های طولانی مقصد تابستانی مورد علاقه استونیایی‌ها بوده است. هیوما دومین جزیره بزرگ کشور استونی با مساحت ۹۸۹ کیلومتر مربع (حدود ۱/۳ وسعت Saaremaa) است. به این ترتیب، این جزیره نسبت به Saaremaa جمعیت بسیار کمتری دارد، که همین امر آن را به مکانی محبوب برای استونیایی‌ها تبدیل می‌کند.

جزیره هیوما استونی | یوروپ تورز

آشنایی بیشتر با جزیره هیوما

همانطور که انتظار دارید، جزیره هیوما برای بازدیدکنندگانی که ساحل و طبیعت را دوست دارند، چیز‌های زیادی برای لذت بردن دارد. این جاذبه‌ها شامل بسیاری از مسیر‌های طبیعی برای لذت بردن از حیات وحش و فضای سبز است و البته، مناظر محلی شامل فانوس دریایی بسیار تحسین شده Kõpu است که یکی از قدیمی‌ترین فانوس‌های دریایی در جهان است که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می‌گردد.

در بالای محیط ساحلی این جزیره، فضای آرامی وجود دارد که توسط مردمانش ایجاد شده است. بخشی از فرهنگ جزیره لذت بردن از هنر آشپزی هیوما است. در واقع، این جزیره به دلیل داشتن ماهی و غذا‌های دریایی عالی در سال ۲۰۱۱ به عنوان یکی از بهترین مقصد‌های گردشگری غذایی نیز معرفی می‌شود.

یک نکته جالب در مورد این جزیره احیای موفقیت‌آمیز گویش جزیره هیوما است. تحت رهبری برخی از مردم جاه طلب محلی، کتاب راهنمای گویش هیوما و سایر آثار جالبی که در آن نوشته شده، منتشر شده است. علاوه بر این، نمایشنامه‌ای به گویش مارگوس تابوری به نام «قصه‌های مامان» هروزه در جزیره هیوما به روی صحنه می‌رود.

آشنایی بیشتر با جزیره هیوما | یوروپ تورز

بخش دیگری از فرهنگ محلی هیوما احترام و ارتباط با طبیعت است. جزیره هیوما یکی از ۱۰۰ مقصد برتر پایدار در سال ۲۰۲۰ است و هرساله مسافران و گردشگران بسیاری به این جزیره سفر می‌کنند. گونه‌ای از راسو به نام راسو اروپایی در حال انقراض هم در جزیره هیوما زندگی می‌کند که زیستگاه امنی برای این حیوان است. پس از موفقیت اولیه، این پروژه در جزیره Saaremaa نیز راه‌اندازی شد. در سال ۲۰۰۷، کمیسیون اروپا مسابقه مقاصد برتر اروپایی (EDEN) را راه‌اندازی کرد که جزیره هیوما در سال ۲۰۱۵ برنده شد.

دریا بر آب و هوای جزیره هیوما اثرگذار بوده است، بطوریکه آب و هوای آن با سرزمین اصلی استونی متفاوت است. در جزیره هیوما روز‌های آفتابی بیشتری وجود دارد، باران کمتر می‌بارد. مردم جزیره هیوما آرام و بردبار هستند و عاشق شوخی‌اند، بنابراین مهم است که شما در برخورد با آن‌ها شوخ طبعی داشته باشید.

مکان‌ های دیدنی در جزیره هیوما

فانوس دریایی کیپو معروف‌ترین بنای دیدنی هیومیا و نماد جزیره هیوما است. فانوس دریایی کیپو به عنوان سومین فانوس دریایی قدیمی در جهان است که هنوز هم فعال است. فانوس دریایی در فاصله ۳۵ مایلی دریایی قابل مشاهده است و فرصتی برای صعود به بالای فانوس دریایی و لذت بردن از منظره‌ی جزیره از آن بالا وجود دارد.

کلیسای ریگی یک کلیسای سنگی است که در سال ۱۸۰۲ توسط کنت آنگرن-استرنبرگ ساخته شد. صاحب این کلیسا Kõrgessaare است و او به یاد پسرش گوستاو این کلیسا را ساخت. اولین کشیش در ریگی پاول آندریاس لمپلیوس بود که نام او توسط نویسنده آینو کالاس در داستانش \”شبان ریگی\” جاودانه شد. کلیسا ریگی در جزیره هومیا یکی از جاذبه‌های تاریخی این منطقه است که گردشگران و توریست‌ها از آن دیدن می‌کنند.

یکی دیگر از جاذبه‌های جزیره هیوما مسیر طبیعت Rebastemäe است. این مسیر با شروع از بزرگراه کاپو در نزدیکی Unikivi آغاز می‌شود و یک مسیر پیاده روی ۱. ۵ کیلومتری بر روی تپه‌هایی پوشیده شده از انواع مختلف درختان و گونه‌های گیاهی است. تپه‌های شنی باستانی هم جز زیبایی‌های این مسیر است. مسیر از بالاترین نقطه جزیره هیوما عبور می‌کند و به کل مناظر استونی غربی و خلیج Mardihansu دید دارد.

مکان‌ های دیدنی در جزیره هیوما | یوروپ تورز

سوالات متداول جزیره هیوما استونی

مشخصات جزیره هیوما استونی چیست؟

هیوما دومین جزیره بزرگ کشور استونی با مساحت ۹۸۹ کیلومتر مربع (حدود ۱/۳ وسعت Saaremaa) است. به این ترتیب، این جزیره نسبت به Saaremaa جمعیت بسیار کمتری دارد، که همین امر آن را به مکانی محبوب برای استونیایی‌ها تبدیل می‌کند.

ویژگی های این جزیره چیست؟

این جاذبه‌ها شامل بسیاری از مسیر‌های طبیعی برای لذت بردن از حیات وحش و فضای سبز است و البته، مناظر محلی شامل فانوس دریایی بسیار تحسین شده Kõpu است که یکی از قدیمی‌ترین فانوس‌های دریایی در جهان است که قدمت آن به قرن شانزدهم باز می‌گردد.

افتخارات این جزیره چیست؟

جزیره هیوما یکی از ۱۰۰ مقصد برتر پایدار در سال ۲۰۲۰ است و هرساله مسافران و گردشگران بسیاری به این جزیره سفر می‌کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!