کاخ تاریخی Kadriorg استونی | تاریخچه – جاذبه ها – تصاویر

کاخ تاریخی Kadriorg استونی | تاریخچه – جاذبه ها – تصاویر

کاخ تاریخی Kadriorg، در حومه شهر تالین قرار گرفته است. اگر می‌خواهید بازدیدی از این منطقه جذاب داشته باشید، می‌توانید به وسیله تراموا به آنجا بروید. در این …

شهر فوق العاده زیبای تالین، پایتخت استونی با جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی خود، مانند کاخ تاریخی Kadriorg مقصدی بکر برای سفر خواهد بود.‌گر چه هنوز در بین گردشگران منطقه‌ای شناخته شده نیست اما در سال‌های اخیر توسعه جاذبه‌های آن با با موفقیت‌های روز افزونی بوده است.
کاخ تاریخی کادریورگ، یک مجموعه پارک و کاخ تاریخی است که اوایل ساخت به افتخار همسر پیتر اول، اکاتریننتال، نام داشت و امروزه با نام کادریورگ شناخته می‌شود.

کاخ تاریخی Kadriorg استونی | یوروپ تورز

تاریخچه کاخ تاریخی Kadriorg

کاخ تاریخی Kadriorg در حومه شهر تالین قرار گرفته است. اگر می‌خواهید بازدیدی از این منطقه جذاب داشته باشید، می‌توانید به وسیله تراموا به آنجا بروید. در این پارک با صفا که در دل پارک دیگری قرار دارد، انواع نمایشگاه‌های فرهنگی و هنری برگزار می‌گردد و فضای سبز آن مکانی مناسب و آرامش بخش برای قدم زدن و گشت و گذار است.

کاخ تاریخی کادریورگ در شهرک تالین به درخواست پیتر اول (مشهورترین و بزرگ‌ترین تزار روسیه)، در سال ۱۷۱۸ میلادی شروع به ساخت شده و در سال ۱۷۲۵ به پایان رسید. طراحی و ساخت آن توسط معماران نیکولا میچتی، گائتانو چیاوری و میخائیل زمتسوف صورت گرفته است.

در واقع پبتر اول به کمک این معماران ساخت و ساز این کاخ را برنامه‌ریزی و طراحی نمود. در پاییز ۱۷۱۹ طراحی غرفه‌های جانبی با کاشی صورت گرفت. در سال ۱۷۲۰ ساخت دیوارهای ساختمان اصلی آغاز شد و تا بهار ۱۷۲۱، تزئینات داخلی آن تکمیل گردید.

تاریخچه کاخ تاریخی Kadriorg | یوروپ تورز

کنسول‌ها، سرستون‌های نما از سنگ تراشیده شده و سایر تزئینات سنگی کاخ تاریخی Kadriorg توسط مجسمه‌سازی به نام ریگا هاینریش ساخته شد. طبق افسانه‌ای نقل شده هنگام ساخت این کاخ، پیتر اول، شخصاً سه آجر را در دیوار آن قرار داد. مدت‌ها بعد وقتی که معماران سطح بیرونی دیوارها را با گچ پوشاندند، این آجرهای سلطنتی چیده شده توسط پیتر را بدون گچ رها کردند و اکنون این سه آجر در ستون شمالی کاخ بدون گچ باقی مانده است.

متأسفانه پیتر اول و همسرش کاترین، نتوانستند کاخ تاریخی کادریورگ را کامل ببینند، به همین علت ایده‌های پیتر برای ساخت این کاخ، کاملاً محقق نشد. اما امپراتورهای بعد از آن دو و همچنین امپراتورهای روسیه در طول سفر خود از تالین و بازدید از برخی مناطق آن، مدتی در این کاخ اقامت داشتند.

جاذبه‌ ها و ساختمان‌ های کاخ تاریخی Kadriorg

چنانچه قصد سفر به تالین را دارید، پیشنهاد می‌شود بازدید از کاخ تاریخی Kadriorg را در لیست مکان‌های دیدنی خود قرار دهید چرا که این مکان تنها فضای سبزی در گوشه‌ای از شهر نیست. افزون بر باغ، چندین موزه در آنجا قرار دارد.

صدای فواره‌ها، به شما حسی آرامش بخش القا می‌کند. چمنزارها و بیشه‌های این پارک، حوض قو که بخشی از آبشار برکه هاست، گل‌های شکوفا شده، مسیر پیاده روی از کاخ سلطنتی به دریا و حتی کوچه‌های مجاور کاخ کادریورگ با ساختمان‌ها و موزه‌های آن، همه و همه به جذابیت این منطقه افزوده‌اند.

از دلایل محبوبیت پارک کادریورگ، این است که یک قلمرو بسته نبوده و ساکنان تالین بی‌هیچ محدودیتی می‌توانند در این کاخ قدم زده و زیبایی‌های آن را تحسین نمایند. در کاخ تاریخی Kadriorg، به جز کاخ امپراتوری، املاک خانوادگی و قدیمی پیتر بزرگ نیز وجود دارد که بعد مرگ پادشاه و همسرش متروکه شد، اما بعدها توسط اسکندر بازسازی و به موزه بدل شد.

در کنار کاخ امپراتوری، ساختمان‌های دیگری از جمله آشپزخانه، سرداب، نگهبانی و غیره بود که امروزه توسط کافه یا موزه میکل در این کاخ اشغال شده است. در مرز کاخ تاریخی کادریورگ، ساختمان مدرن موزه کومو و در مجاورت فضای سبز آن یک کارخانه تولید پنبه بود که در حال حاضر به جای آن، موزه روسیه استونی ساخته شده است.

جاذبه‌ ها و ساختمان‌ های کاخ تاریخی Kadriorg | یوروپ تورز

جمع بندی

کاخ تاریخی Kadriorg، با مساحت بسیار بالای خود، از چشم نواز‌ترین جاذبه‌های پایتخت کشور استونی بوده که شما می‌توانید حداقل یک ساعت از وقت خود را صرف قدم زدن در طبیعت آن و عکسبرداری از مجسمه‌های متعدد در آنجا کنید.

ورود به این پارک کاملاً رایگان بوده و شما فقط برای بازدید از موزه‌ها و کاخ‌های آن بر حسب سلیقه خود، باید بلیط تهیه نمایید. از غنی‌ترین مجموعه‌ها در کاخ تاریخی کادریورگ، وجود اتاق‌هایی دارای نقاشی و مجسمه‌های استادان خارجی بوده و همچنین موزه زیبای هنر، توجه افراد بسیاری از جمله علاقه مندان به تاریخ را به خود جلب کرده است. بازدید کنندگان در این موزه شاهد گچبری‌های غنی و تزئینات زیبایی خواهند بود.


سوالات متداول کاخ تاریخی Kadriorg استونی

کاخ تاریخی Kadriorg استونی در کجا قرار گرفته است؟

کاخ تاریخی Kadriorg در حومه شهر تالین قرار گرفته است. اگر می‌خواهید بازدیدی از این منطقه جذاب داشته باشید، می‌توانید به وسیله تراموا به آنجا بروید.

این کاخ به دستور چه کسی ساخته شد؟

کاخ تاریخی کادریورگ در شهرک تالین به درخواست پیتر اول (مشهورترین و بزرگ‌ترین تزار روسیه)، در سال ۱۷۱۸ میلادی شروع به ساخت شده و در سال ۱۷۲۵ به پایان رسید.

اطراف این کاخ چه چیزهایی وجود دارد؟

در کنار کاخ امپراتوری، ساختمان‌های دیگری از جمله آشپزخانه، سرداب، نگهبانی و غیره بود که امروزه توسط کافه یا موزه میکل در این کاخ اشغال شده است.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!