دیوار‌ های تالین استونی | معرفی – تاریخچه – راهنمای سفر

دیوار‌ های تالین استونی | معرفی – تاریخچه – راهنمای سفر

دیوار‌ های تالین، یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور استونی، دیوار‌های دفاعیه ساخته شده در شهر تالین هستند که مربوط به قرون وسطی بوده و …

یکی از جاذبه‌های گردشگری کشور استونی، دیوار‌های دفاعیه ساخته شده در شهر تالین هستند که مربوط به قرون وسطی بوده و تا به امروز کاملاً استوار و محکم، به عنوان یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری که شهرت جهانی دارد، معرفی می‌شود.

دیوار‌ های تالین استونی | یوروپ تورز

معرفی دیوار‌ های تالین

شهر قدیمی تالین که Vanalinn نام دارد، ویژگی‌های معمول یک شهر قرون وسطایی را حفظ کرده است و از آنجایی که این شهر وسعت زیادی ندارد، می‌توان در مدت زمان کوتاهی به بررسی تمامی بخش‌های این شهر پرداخت و از تمام جزئیات قرون وسطایی که در هر گوشه آن قرار دارد، شگفت‌زده شد.

اگر علاقه به بازدید از ساختمان‌های بلند و قدیمی دارید، می‌توانید پس از ورود به شهر تالین، بیشتر زمان خود را برای بازدید از این دیوار‌ها صرف کنید. این دیوار‌ها تقریباً ۲ کیلومتر طول دارند و هدف اصلی آن‌ها درواقع محافظت از بخش جنوبی شهر بوده است. در این سازه، ۲۶ برج از ۴۶ برجی که به عنوان برج دیدبانی معرفی می‌شوند، دیده شده که در آن زمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بودند.

از بین همه آن‌ها، توره مارگاریتا لا گوردا واقع در ضلع کناری پوئرتا دل مار مشهورترین سازه مورد بازدید گردشگران است، زیرا این برج اولین بنای تاریخی است که شما هنگام ورود به شهر از طریق کشتی‌های کروز یا کشتی‌هایی که در لنگرگاه لنگر انداخته‌اند، آن را مشاهده می‌کنید. از بندری که در نزدیکی آن قرار دارد نیز می‌توان سقف باشکوه برج ناقوس کلیسای سنت اولاف را دید.

تاریخچه ساخت دیوار‌ های تالین

در واقع ساخت دیوار‌ های تالین برای اولین بار به دستور مارگارت سامبیریا همسر کریستوفر اول دانمارک، ساخته شد. آغاز ساخت آن در سال ۱۲۶۵ میلادی بود. در آن زمان این دیوار‌ها دارای طول پنج متری و ضخامت ۱. ۵ متری بود که در گذر زمان این اعداد افزایش پیدا کردند.

تاریخچه ساخت دیوار‌ های تالین | یوروپ تورز

این دیوار‌ها همان طور که در بخش قبل نیز به آن اشاره شد، دارای دروازه‌های مختلف و برج‌های متعددی بود که در حال حاضر نیز بسیاری از آن‌ها، همواره پابرجا. دیوار‌ های تالین یکی از دلایل محکمی بود که باعث شد شهر تالین در سازمان میراث جهانی یونسکو به ثبت برسد.

مهم‌ ترین برج دیوار‌ های تالین کدام است؟

جنوب شهر، در دامنه تپه‌ای که محله تومپیا روی آن قرار دارد و بسیار نزدیک به کلیسای سنت نیکلاس است، برج باشکوه دیگری به ارتفاع ۳۸ متر و قطر ۱۸ متر قرار دارد که در بین ساکنین شهر تالین، به عنوان یکی از مهم‌ترین برج‌های این دیوار معرفی می‌شود.

این برج به نام Kiek in de Kök ثبت شده و اگر بخواهیم به بررسی همه جانبه آن بپردازیم، باید بگوییم که به عنوان یک برج توپخانه قرن پانزدهمی شناخته می‌شود که در حال حاضر می‌توانید در آن از نمایشگاه دائمی تاریخ تالین و سیستم دفاعی شهر دیدن کنید. گشت‌های راهنما از تونل‌های دفاعی ساخته شده در قرن شانزدهم، در زیر محله تومپیا نیز از این برج خارج می‌شوند.

چگونه به دیوار‌ های تالین در کشور استونی برسیم؟

برای رسیدن به دیوار‌ های تالین و مشاهده این جاذبه گردشگری بکر از نزدیک، ابتدا می‌بایست به کشور استونی سفر کرده و اگر شهر دیگری را برای مقصد انتخاب می‌کنید، با استفاده از قطار‌ها یا اتوبوس‌ها به شهر تالین برسید. پس از آن به خیابان Suur-Kloostri ۹، بروید و سپس وارد بخش ۱۰۱۳۳ شوید.

شما می‌توانید از تور‌های بازدید از این منطقه تاریخی نیز کمک بگیرید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با تور‌های بازدید این منطقه، اگر به زبان استونی مسلط هستید، می‌توانید از شماره تلفن ۰۰۳۷۲۶۴۴۹۸۶۷ استفاده کرده یا از کارشناسان یوروپ تورز در این زمینه کمک بگیرید. ناگفته نماند که اگر به زبان انگلیسی نیز تسلط دارید، می‌توانید از شماره تلفن ارائه شده برای کسب اطلاعات بیشتر، استفاده کنید.

چطوری به دیوار‌ های تالین در کشور استونی برسیم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

در این مطلب به هر آنچه که باید در رابطه با دیوار‌های تالین بدانید، پرداختیم. اگر برنامه سفر برای شهر استونی دارید، می‌توانید با قرار دادن بازدید از دیوار‌های شهر تالین، سفر خود را به یاد ماندنی‌تر کنید.


سوالات متداول دیوار‌ های تالین استونی

دیوار های تالین استونی به دستور چه کسی ساخته شد؟

در واقع ساخت دیوار‌های تالین برای اولین بار به دستور مارگارت سامبیریا همسر کریستوفر اول دانمارک، ساخته شد.

این دیوار در چه سالی شروع به ساخته شدن کرد؟

آغاز ساخت آن در سال ۱۲۶۵ میلادی بود. در آن زمان این دیوار‌ها دارای طول پنج متری و ضخامت ۱. ۵ متری بود که در گذر زمان این اعداد افزایش پیدا کردند.

آدرس دیوار های تالین استونی چیست؟

ابتدا باید به کشور استونی رفته و سپس به شهر تالین رفتهو پس از آن به خیابان Suur-Kloostri ۹، بروید و سپس وارد بخش ۱۰۱۳۳ شوید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!