فانوس کوپو استونی | تاریخچه – تصاویر – معماری

فانوس کوپو استونی | تاریخچه – تصاویر – معماری

فانوس کوپو استونی، فانوس دریایی کوپو تلفیقی بی‌نظیر از تاریخ قرون وسطی و مدرنیته می‌باشد که پس از تکمیل شدنش در سال ۱۵۳۱، به طور مداوم مورد استفاده …

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که ساختمان باستانی و خیره‌کننده فانوس کوپو، یکی از مهم‌ترین نماد‌ها و جاذبه‌های دیدنی در جزیره هیوما استونی است که علاوه بر جذابیت‌های خود سازه، روستای اطراف آن نیز چیز‌های زیادی برای شگفت‌زده کردن‌تان دارد. در ادامه می‌خواهیم با تاریخچه این فانوس گران بها که از قدیمی‌ترین فانوس‌های شناخته شده در تمام دنیاست آشنا شویم، پس در ادامه همراه ما باشید.

فانوس کوپو استونی | یوروپ تورز

تاریخچه فانوس کوپو

فانوس دریایی کوپو تلفیقی بی‌نظیر از تاریخ قرون وسطی و مدرنیته می‌باشد که پس از تکمیل شدنش در سال ۱۵۳۱، به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته و ارتفاعی بالغ بر ۷. ۳۷ متر دارد. در حقیقت اولین‌ایده‌ها برای ساخت این فانوس جادویی که بر فراز بلندترین تپه‌های جزیره \”تورنیماگی\” واقع شده، پیش از سال ۱۴۹۰ مطرح شده بود. در این زمان اصلی‌ترین مسیر کشتیرانی دریای بالتیک از شرق به غرب، از ساحل هیو می‌گذشت و به همین دلیل بازرگانان هانسیایی خواستار این بودند که به کمک یک نماد خاص این جزیره را نشانه‌گذاری کنند.

به همین منظور آن‌ها در همان سال‌ها از اسقف اعظم درخواست کردند که اجازه ساخت چنین نمادی را به آن‌ها بدهد، اما متأسفانه این درخواست تا پایان سال ۱۴۹۹ نتیجه خاصی در بر نداشت و در نهایت ۲۰‌ آوریل ۱۵۰۰ بود که اسقف، یوهانس سوم اورگاس، طی جلسه اتحادیه هانسی در لوبک اجازه ساخت یک ستون سنگی و عظیم بدون هیچگونه منفذ را صادر کرد. در ادامه قرار بود که ساخت فانوس در همان سال انجام شود، اما به علت جنگی که توسط ولتر فون پلتنبرگ شروع شد، تا سال ۱۵۰۳ به تأخیر افتاد.

سرانجام ساخت این فانوس که هر بار به علت یک مشکل مشخص (از شیوع طاعون گرفته تا فوت قاضی مسئول ساختمان) عقب می‌افتاد، بالاخره در سال ۱۵۳۱ تکمیل شد. فانوس کوپو بیش از صد سال نوری نداشت و طبق گفته‌ها بنای آن در طی روز‌های صاف از فاصله ۱۲ مایلی ساحل قابل شناسایی بود.

تاریخچه فانوس کوپو | یوروپ تورز

ساختمان و معماری فانوس کوپو

جالب است بدانید که نور فانوس کوپو واقع در کشور استونی در ارتفاع ۶. ۱۰۳ متری از سطح دریا واقع شده و همین موضوع آن را به بلندترین نور ساحلی دریای بالتیک تبدیل کرده است. شکل این فانوس به صورت یک منشور عظیم مربعی بوده که تکیه گاه‌های آن در ۴ جهت از تقسیمات اصلی قطب نما بنا شده‌اند!

فانوس کوپو از زمان ساختش تاکنون بار‌ها مورد بازسازی قرار گرفته و امروزه همچنان به عنوان یک نماد مهم جهت‌یابی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله این بازسازی‌ها می‌توانیم به بازسازی اتاق فانوس در سال ۲۰۰۱ و رنگ‌آمیزی برج به رنگ سفید در سال ۲۰۱۲ اشاره کنیم. همچنین در سال ۲۰۲۰ بود که یکLED قدرتمند با یک سیستم کنترل پیشرفته الکترونیکی در فانوس نصب شد که با شدت ۲، ۱۰۰، ۰۰۰ کاندلا، قوی‌ترین چراغ فانوس LED در جهان محسوب می‌شود.

این برج تا ارتفاع ۲۴ متری‌اش تماماً از سنگ بوده و بدنه اصلی‌اش بدون ملات ساخته شده است، این درحالیست که لایه بیرونی متشکل از ملات آهک و مقادیری سیمان (که امروزه به آن اضافه شده) می‌باشد. مصالح اصلی ساخت این برج سنگ‌های آهک محلی و سنگ‌های سرگردان یخچالی هستند و طبق تخمین‌ها بدنه برج تقریباً از ۵۰۰۰ متر مکعب سنگ تشکیل شده که وزن کل آن‌ها به چیزی حدود ۱۲۰۰۰ تن می‌رسد.

فانوس کوپو با ظاهر باستانی و تاریخ فریبنده‌اش در سال ۱۹۹۹ به عنوان یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشگری جزیره هیوما به روی توریست‌ها باز شد و همچنین به علت معنی و مفهوم ویژه‌اش، در سال ۲۰۰۰ به صورت طرحی روی تمبر پستی به یادگار گذاشته شد.

ساختمان و معماری فانوس کوپو | یوروپ تورز

کلام پایانی

همانطور که گفتیم؛ فانوس کوپو یکی از قدیمی‌ترین فانوس‌ها در تمام دنیاست که بیش از هر چیز دیگری با بنای خیره‌کننده و تاریخ پرفراز و نشیبش شناخته می‌شود. بنابراین اگر روزی به این منطقه سفر کردید، حتماً به این جاذبه شگفت‌انگیز سری بزنید.


سوالات متداول فانوس کوپو استونی

تاریخچه مختصر این فانوس دریایی چیست؟

فانوس دریایی کوپو تلفیقی بی‌نظیر از تاریخ قرون وسطی و مدرنیته می‌باشد که پس از تکمیل شدنش در سال ۱۵۳۱، به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفته و ارتفاعی بالغ بر ۷. ۳۷ متر دارد.

یکی از نکات جالب این فانوس دریایی چیست؟

جالب است بدانید که نور فانوس کوپو واقع در کشور استونی در ارتفاع ۶. ۱۰۳ متری از سطح دریا واقع شده و همین موضوع آن را به بلندترین نور ساحلی دریای بالتیک تبدیل کرده است.

جنس ساخته شده این فانوس دریایی چیست؟

این برج تا ارتفاع ۲۴ متری‌اش تماماً از سنگ بوده و بدنه اصلی‌اش بدون ملات ساخته شده است، این درحالیست که لایه بیرونی متشکل از ملات آهک و مقادیری سیمان (که امروزه به آن اضافه شده) می‌باشد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!