با بیمارستان صخره ای بوداپست آشنا شویم

با بیمارستان صخره ای بوداپست آشنا شویم

بیمارستان صخره ای بوداپست، یکی از دیدنی‌هایی که در شهر بوداپست بسیار مورد توجه قرار گرفته، بیمارستان صخره‌ای بوداپست است. گردشگران مختلفی در زمان سفر به این …

بیمارستان صخره ای بوداپست: کشور مجارستان یکی از کشورهای اروپایی بوده که جاذبه‌ها و دیدنی‌های زیادی دارد. شهر بوداپست یکی از قدیمی‌ترین شهرهای این کشور و به عنوان پایتخت آن شناخته شده است. این دارای آثار تاریخی و هنری زیادی بوده که موجب جذب گردشگران زیادی در سراسر دنیا شده است.

یکی از دیدنی‌هایی که در شهر بوداپست بسیار مورد توجه قرار گرفته، بیمارستان صخره‌ای بوداپست است. گردشگران مختلفی در زمان سفر به این کشور به شهر بوداپست رفته و از این بیمارستان دیدن می‌کنند. ما در این مقاله این بیمارستان را به شما معرفی می‌کنیم.

با بیمارستان صخره ای بوداپست آشنا شویم | یوروپ تورز

معرفی بیمارستان صخره‌ ای بوداپست

این بیمارستان در زیر قلعه ی‌ بودا واقع شده و در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان محلی برای درمان مجروحان حمله‌های هوایی از آن استفاده می‌کردند. در سال 1956 در جریان انقلاب مجارستان دوباره این بیمارستان را برای درمان مجروحان و سربازان زخمی بازگشایی کرده و در پایان همان سال مجددا بسته شد تا بتوانند آن را به یک پناهگاه هسته‌ای در زمان جنگ سرد تبدیل کنند.

زمانی که حمله‌های هسته‌ای و شیمیایی صورت گرفت بخشی از این پناهگاه را به شکل یک بیمارستان مجهز تکمیل کردند. حال امروزه با گذشت سال‌های زیادی این مکان به یک موزه برای بازدیدکنندگان تبدیل شده و افراد از سراسر نقاط دنیا می‌توانند از ساعت 10 صبح الی 7 عصر از این مکان دیدن کنند.

تاریخچه بیمارستان صخره‌ ای بوداپست

در سال 1944 تا 1945 که شهر بوداپست در محاصره بود این بیمارستان به محلی برای درمان مجروحان تبدیل شده بود. در آن زمان اجساد سربازان و کشته شدگان را در شب به خارج از بیمارستان برده و دفن می‌کردند. در بخشی از قسمت‌های محاصره این بیمارستان بدون هیچ گونه دارو و غذایی به بیماران رسیدگی می‌شد.

در سال 1946 تا 1957 و پس از این محاصره این شهر به پایان رسید بیمارستان صخره‌ای بوداپست (Hospital in the Rock) در سال 1956 مجددا مورد استفاده قرار گرفت و در زمان پاسخ به قیام علیه شوروی برای مدتی آن را به یک زندان تبدیل کردند. امروزه موزه بیمارستان شامل تعداد زیادی کیت‌های ضد تشعشع و برخی تجهیزات جاسوسی بوده که مربوط به شوروی است.

تاریخچه بیمارستان صخره‌ ای بوداپست | یوروپ تورز

این بیمارستان در طی سال‌های متعدد برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. در سال‌های 2004 تا 2006 یک گروه تئاتر به نام کرتاکور گاهی از این بیمارستان استفاده می‌کردند. در نهایت بازسازی و تعمیر این بیمارستان از سال 2007 شروع شد و در همان سال توانستند آن را به عنوان یک موزه راه اندازی کنند.

تجهیزاتی که در این موزه به نمایش گذاشته شده، برای گردشگران بسیار جذاب و شگفت انگیز است. همان طور که اشاره کردیم در هر دوره‌ای برخی از تجهیزات به جا مانده که امروزه در این موزه در معرض دید عموم قرار گرفته است. زیبایی و آثار موجود در بیمارستان صخره‌ای بوداپست موجب شده تا اکثر افرادی که به کشور مجارستان سفر می‌کنند برای بازدید از آن به شهر بوداپست بروند.

بازدید از بیمارستان صخره‌ ای بوداپست

در مطالب بالا نیز عنوان کردیم برای بازدید از این بیمارستان که امروزه به یک موزه تبدیل شده می‌توان از 10 صبح الی 7 عصر به آن مراجعه کرد. نکته‌ای قابل توجه در خصوص بازدید از این موزه این است که دسترسی و بازدید از آن باید در قالب تورهای راهنما باشد. به علاوه جالب است بدانید برخی از تجهیزات عملیاتی آن مانند ماسک ضدگاز، یونیفرم حفاظت مدنی و غیره برای فروش موجود هستند.

بازدید از بیمارستان صخره‌ ای بوداپست | یوروپ تورز

جمع بندی

همان طور که در مطالب بالا اشاره کردیم بیمارستان بوداپست در طول جنگ‌ها و محاصره‌های مختلف به عنوان محلی برای درمان مجروحان جنگی در نظر گرفته شده بود. این روزها بیمارستان صخره‌ای بوداپست به یک موزه تبدیل شده و مورد بازسازی قرار گرفته است. در این موزه می‌توانید تجهیزات به جا مانده از جنگ‌های مختلف را ببینید.

وجود تجهیزات مختلف در بیمارستان صخره‌ای بوداپست و زیبایی موزه آن باعث شده تا گردشگران زیادی برای بازدید از آن به شهربوداپست سفر کنند. به علاوه شما در این شهر می‌توانید از آثار تاریخی و قدیمی زیادی مانند کلیساهای مختلف، محله‌های قدیمی یهودی نشین و غیره دیدن کنید. بنابراین اگر قصد سفر به مجارستان را دارید حتما از این بیمارستان دیدن کنید.


سوالات متداول بیمارستان صخره ای بوداپست

بیمارستان صخره ای بوداپست در کجا واقع شده است؟

این بیمارستان در زیر قلعه ی‌بودا واقع شده و در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان محلی برای درمان مجروحان حمله‌های هوایی از آن استفاده می‌کردند.

تاریخچه مختصر این بیمارستان چیست؟

این بیمارستان در طی سال‌های متعدد برای اهداف زیادی مورد استفاده قرار گرفته است. در سال‌های 2004 تا 2006 یک گروه تئاتر به نام کرتاکور گاهی از این بیمارستان استفاده می‌کردند. در نهایت بازسازی و تعمیر این بیمارستان از سال 2007 شروع شد و در همان سال توانستند آن را به عنوان یک موزه راه اندازی کنند.

کدام ویژگی بیمارستان صخره ای بوداپست باعث جذب گردشگران به آنجا شده است؟

زیبایی و آثار موجود در بیمارستان صخره‌ای بوداپست موجب شده تا اکثر افرادی که به کشور مجارستان سفر می‌کنند برای بازدید از آن به شهر بوداپست بروند.

ساعات بازدید موزه (بیمارستان صخره ای بوداپست) چگونه است؟

حال امروزه با گذشت سال‌های زیادی این مکان به یک موزه برای بازدیدکنندگان تبدیل شده و افراد از سراسر نقاط دنیا می‌توانند از ساعت 10 صبح الی 7 عصر از این مکان دیدن کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!