گالری ملی مجارستان | آدرس – ساعات بازدید – تصاویر

گالری ملی مجارستان | آدرس – ساعات بازدید – تصاویر

گالری ملی مجارستان، یکی از بزرگترین مجموعه‌های عمومی در کشور مجارستان است که ظهور و توسعه هنرهای زیبا در این کشور را مستند و در معرض نمایش عموم قرار داده است.

گالری ملی مجارستان یکی از اماکن گردشگری و بناهای تاریخی در این کشور است که هر ساله توریست و گردشگران زیادی از آن بازدید می‌کنند. اگر قصد سفر به مجارستان دارید و علاقمند به بازدید از آثار فاخر هنرمندان اروپایی در کنار مشاهده نورپردازی‌های زیبا در شب و گرفتن عکس‌های یادگاری هستید، در این مطلب با ما همراه باشید تا درباره این گالری و راهنمای گردشگری آن بیشتر بدانیم.

گالری ملی مجارستان | آدرس - ساعات بازدید - تصاویر | یوروپ تورز

با گالری ملی مجارستان بیشتر آشنا شویم

گالری ملی مجارستان یکی از بزرگترین مجموعه‌های عمومی در کشور مجارستان است که ظهور و توسعه هنرهای زیبا در این کشور را مستند و در معرض نمایش عموم قرار داده است. این گالری در سال ۱۹۵۷ به قلعه بودا در بوداپست منتقل و سپس افتتاح شد.

قلعه بودا در آن زمان به عنوان یک اقامتگاه سلطنتی باشکوه در اروپا شناخته می‌شد و به قرن چهاردم و دوران پادشاهی لویی کبیر باز می‌گشت. از این رو ساختمان گالری بسیار زیبا و حیرت انگیز است. این گالری شامل ۶۰۰۰ نقاشی، ۲۱۰۰ مجسمه، ۳۱۰۰ مدال، ۱۱۰۰۰عدد از طراحی‌های نفیس و ۵۰۰۰ عدد از آثار چاپی است.

از قرن یازدهم تا سال ۱۸۰۰ میلادی تمامی مجموعه هنر قدیمی مجارستان جمع آوری شده است که به طور دقیق به آن هنر پادشاهی مجارستان گفته می‌شود و البته چند ملیتی بودن این کشور را نیز نشان می‌دهد. نقاشی‌های قرن ۱۹ و ۲۰ هم توسط موسس گالری به آن جا آورده شده و یکی از مهم‌ترین و زیباترین مجموعه‌های گالری به حساب می‌آید‌.

هم چنین موزه قوم نگاری نیز در این گالری قرار گرفته است و شما توسط بازدید از آن می‌توانید تمامی این آثار فاخر را تماشا کنید. سبک معماری بنا نئو باروک است و همان طور که بیان شد در شب نورپردازی‌های بسیار زیبا در آن انجام می‌شود.‌

آیا برای بازدید از گالری ملی مجارستان نیاز به بلیط داریم؟

بعد از اینکه درباره گالری ملی مجارستان و آثار آن اطلاعات کسب کردیم نوبت به شرایط بازدید از آن می‌رسد. برای اینکه بتوانیم وارد این گالری شویم و آثار هنری آن را تماشا کنیم، باید بلیط خریداری کنیم. این بلیط برای یک بازدید با زمان یک تا سه ساعت خریداری می‌شود و به جز کودکان زیر ۶ سال همه بازدیدکنندگان باید بلیط داشته باشند. بلیط را می‌توان به صورت اینترنتی یا حضوری خریداری کرد.

البته در سایت این گالری نرم افزاری نیز وجود دارد که برای افراد ساکن اتحادیه اروپا طراحی شده و می‌توانند از طریق پرداخت با آن و بدون خرید بلیط وارد گالری شوند. هم چنین بلیط‌های گروهی برای تور‌ها نیز وجود دارند که لیدر می‌تواند آن را خریداری کند.
گالری همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها درب هایش را از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ به روی عموم باز می‌کند. افراد می‌توانند چه از طریق اینترنت و چه حضوری بلیط خود را تا ساعت 5 بعد از ظهر خریداری کنند. بعد از این ساعت بلیط فروشی متوقف خواهد شد.

آیا برای بازدید از گالری ملی مجارستان نیاز به بلیط داریم؟ | یوروپ تورز

چطور میتوان به گالری ملی رفت؟

گالری ملی مجارستان (Hungarian National Gallery) در خیابان Szent Gyorgy در بوداپست در کنار رودخانه دانوب، کتابخانه ملی و موزه تاریخ بوداپست قرار گرفته است. این بدان معناست که شما از هتل خود در هر قسمت از شهر به راحتی می‌توانید به این گالری برسید.
خطوط اتوبوس و مترو هم برای حمل و نقل عمومی به این گالری فراهم شده‌اند. اما برای ورود باید از ورودی کتابخانه ملی مجارستان استفاده کنید. اگر شما به همراه تور به بوداپست سفر کرده باشید، از طریق اتوبوس‌های هتل یا تور در صورتی که بازدید از گالری در برنامه شما باشد، می‌توانید به آن جا بروید.‌

امکانات رفاهی گالری ملی مجارستان

برای بازدیدکنندگان از گالری ملی مجارستان امکانات رفاهی نیز در نظر گرفته شده است. امکان عکاسی در مجموعه وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید از زیبایی‌های بنا و آثار این مجموعه استفاده کرده و عکس‌های عالی بگیرید. هم چنین بیرون گالری نیز کافه و رستوران‌هایی برای صرف لحظات خوش برای شما فراهم شده‌اند.‌

برای بازدید کنندگان معلول و آن‌هایی که توانایی راه رفتن ندارند رمپ ویژه به همراه نیروی کمکی در نظر گرفته شده است. هم چنین اگر بدون تور به گالری بروید راهنمای صوتی به چند زبان برای توضیح آثار وجود دارند که البته بلیط مخصوص برای آن‌ها باید خریداری شود.

امکانات رفاهی گالری ملی مجارستان | یوروپ تورز

سخن پایانی

گالری ملی مجارستان یکی از بهترین مکان‌های تاریخی و هنری در بوداست است که توسط بازدید از آن می‌توان از تاریخ و فرهنگ مردم این کشور باخبر شد. بنای زیبای این ساختمان به همراه آثار فاخر می‌تواند تجربه بسیار لذت بخش و شیرینی از سفر به مجارستان بسازد.


سوالات متداول گالری ملی مجارستان

گالری ملی مجارستان در کجا واقع شده است؟

گالری ملی مجارستان در خیابان Szent Gyorgy در بوداپست در کنار رودخانه دانوب، کتابخانه ملی و موزه تاریخ بوداپست قرار گرفته است.

ساعات بازدید از گالری ملی مجارستان چگونه است؟

گالری همه روزه به غیر از دوشنبه‌ها درب هایش را از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ به روی عموم باز می‌کند.

چطور میتوان به گالری ملی مجارستان رفت؟

خطوط اتوبوس و مترو هم برای حمل و نقل عمومی به این گالری فراهم شده‌اند.

سبک معماری گالری ملی مجارستان چیست؟

سبک معماری بنا نئوباروک است و همان طور که بیان شد در شب نورپردازی‌های بسیار زیبا در آن انجام می‌شود.‌

آیا برای بازدید از گالری ملی مجارستان نیاز به تهیه بلیط داریم؟

بله، فراد می‌توانند چه از طریق اینترنت و چه حضوری بلیط خود را تا ساعت 5 بعد از ظهر خریداری کنند. بعد از این ساعت بلیط فروشی متوقف خواهد شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!