ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست

ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست

ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست، یکی از عمیق‌ترین ایستگاه‌های خط چهارم متروی بوداپست را ایستگاه متروی سنت گلرت می‌نامند. نام این استگاه، نام قدیسی است که حامی …

یکی از عمیق‌ترین ایستگاه‌های خط چهارم متروی بوداپست را ایستگاه متروی سنت گلرت می‌نامند. نام این استگاه، نام قدیسی است که حامی بوداپست بود. با افتتاح این ایستگاه در سال 2014، طراحی‌ها و تزئینات موزاییک کاری سکوی‌های این مکان شهرت جهانی به خود گرفت.

ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست | معرفی - آدرس - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست

ایستگاه متروی سنت گلرت (Szent Gellért tér – Műegyetem) (قبلا Szent Gellért tér نوشته می‌شد) ایستگاهی از خط 4 متروی بوداپست است. این میدان در زیر میدان همنام، به نام سنت جرارد (Szent Gellért)، قدیس حامی بوداپست، قرار دارد.

این ایستگاه در 28 مارس 2014 به عنوان بخشی از بخش افتتاحیه خط، از Keleti pályaudvar تا Kelenföld vasútállomás افتتاح شد. هنرمند Tamás Komoróczky مأمور طراحی دکوراسیون داخلی موزاییکی سکوی داخلی زیر دانشگاه صنعت و اقتصاد شدو توانست طراحی‌های بی‌نقصی را در این ایستگاه مترو به وجود آورد. ناگفته نماند که این ایستگاه به عنوان عمیق‌ترین ایستگاه در خط 4 نامیده می‌شود.

معرفی ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست | یوروپ تورز

سخن پایانی

ایستگاه متروی سنت گلرت یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بوداپست بوده که از معماری فوق العاده‌ای برخوردار است. این ایستگاه در حال حاضر به یکی از محبوب ترین‌ها در جهان معرفی می‌شود.

معرفی ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست | یوروپ تورز

سوالات متداول ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست

ایستگاه متروی سنت گلرت بودا پست در چه سالی افتتاح شد؟

با افتتاح این ایستگاه در سال 2014، طراحی‌ها و تزئینات موزاییک کاری سکوی‌های این مکان شهرت جهانی به خود گرفت.

ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست در کجا قرار دارد؟

این میدان در زیر میدان همنام، به نام سنت جرارد (Szent Gellért)، قدیس حامی بوداپست، قرار دارد.

طراح ایستگاه متروی سنت گلرت بوداپست چه کسی بوده؟

هنرمند Tamás Komoróczky مأمور طراحی دکوراسیون داخلی موزاییکی سکوی داخلی زیر دانشگاه صنعت و اقتصاد شدو توانست طراحی‌های بی‌نقصی را در این ایستگاه مترو به وجود آورد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!