دریاچه کاویکسوس بوداپست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

دریاچه کاویکسوس بوداپست | معرفی – تصاویر – تاریخچه

دریاچه کاویکسوس بوداپست، این دریاچه به نام Pebble نیز معروف است. Pebble به معنای سنگ ریزه است و نام قدیم معدنی بوده که در این مکان حفاری می‌کرده است.

تعداد کثیری از گردشگران بوداپست، رودخانه دانوب را برای قایق سواری و استراحت خود انتخاب می‌کنند. اما بسیاری از آنها نمی‌دانند که تنها 30 دقیقه دورتر از این رودخانه، یک دریاچه فوق العاده زیبا به نام دریاچه کاویکسوس بوداپست وجود دارد. این دریاچه به نام Pebble نیز معروف است. Pebble به معنای سنگ ریزه است و نام قدیم معدنی بوده که در این مکان حفاری می‌کرده است. این دریاچه یکی از زیباترین و آرام‌ترین مناطق دیدنی بوداپست به شمار می‌رود که در جنوب این شهر واقع شده است.

علاوه بر هوای تازه و آب زلال این منطقه، جزایر کوچکی در سراسر این دریاچه پراکنده شده‌اند و حدود 500 خانه روی آنها بنا شده است. درحال حاضر، این جزایر اقامتگاه تابستانی ماهیگیران است و بیش از 70 خانواده به طور مداوم در این منطقه ساکن می‌باشند. دریاچه کاویکسوس یک محل دنج و آرام برای استراحت مسافران می‌باشد. در سال 1996، این دریاچه به یک سازمان خصوصی فروخته شد، اما هنوز برخی دعواهای حقوقی نامشخص بین طرفین معامله وجود دارد.
در ادامه به معرفی کامل این دریاچه، نحوه پیدایش آن و ویژگی‌های اجمالی این دریاچه زیبا می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

دریاچه کاویکسوس بوداپست - یوروپ تورز

دریاچه زیبا و آرام در مجارستان

شهر بوداپست در فصل تابستان گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند و بیشتر سواحل آن مملو از جمعیت است. اما اگر از شلوغی‌های این سواحل بیزارید و عاشق طبیعت هستید. می‌توانید از طبیعت زیبا و آب زلال دریاچه‌های اطراف بوداپست لذت ببرید.

مجارستان پر از دریاچه‌های کوچک و چشم نواز است و اگر در تابستان از زیبایی‌های این مناطق استفاده نکنید، نعمت بزرگی را از دست داده‌اید. در کنار دریاچه‌ای چون بالاتون، که یکی از بزرگترین دریاچه‌های مجارستان به شمار می‌رود، ما به شما استراحت در کنار دریاچه کاویکسوس را پیشنهاد می‌کنیم.

این دریاچه در کنار زیبایی‌هایی که دارد، یکی از عجایب طبیعت است. چراکه این دریاچه در 20 سال گذشته اصلا وجود نداشته و بر اثر تغییرات محیطی، امروزه به یکی از دیدنی‌های مجارستان تبدیل شده است. شما در کنار این دریاچه می‌توانید با خانواده خود چادر بزنید و چند روزی را از آب و هوای مطبوع کنار این دریاچه لذت ببرید.

دریاچه زیبا و آرام در مجارستان - یوروپ تورز

پیدایش دریاچه کاویکسوس بوداپست

دریاچه کاویکسوس یکی از زیباترین شگفتی‌های طبیعت است که در درون این منطقه متولد شده است. بیش از دو دهه پیش، یک معدن به نام Pebble در این منطقه وجود داشت که بعدها تعطیل شد. گودال‌های حفاری باقی مانده از این معدن در طی سال‌ها با آب باران پرشدند تا اینکه این دریاچه بزرگ را به طور طبیعی ایجاد کردند. تنها چند سال بعد، در این منطقه حیات وحش ظاهر شد و دریاچه پر از ماهی و پرندگان شد.

درحال حاضر، این دریاچه نه تنها خانه انسان‌ها، بلکه محل زندگی بسیاری پرندگان و ماهی‌ها نیز می‌باشد. افرادی که در این منطقه زندگی می‌کنند می‌توانند از هوای مطبوع و آب شفاف این دریاچه لذت ببرند و تنها 2 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارند.

پیدایش دریاچه کاویکسوس بوداپست - یوروپ تورز

حقایقی جالب در مورد دریاچه کاویکسوس بوداپست

در ادامه نگاهی نزدیک‌تر به حقایق جالب این دریاچه زیبا می‌پردازیم.
در نزدیکی مرکز شهر بوداپست قرار دارد.
این دریاچه در فاصله 2 کیلومتری جنوب بوداپست قرار دارد و تنها 30 دقیقه زمان می‌برد تا از مرکز شهر به این نقطه خوش آب و هوا بروید. دسترسی به این دریاچه از طریق جاده و راه آهن امکان‌پذیر است.
بیش از هزاران خانه روی آن بنا شده است.

جزایر کوچک و بزرگ زیادی روی این دریاچه ایجاد شده است که روی بعضی از آنها خانه‌های کوچکی ساخته شده است. بیش از 500 خانه کوچک روی جزایر این دریاچه بنا شده‌اند که محل اقامت ماهیگیران و بومیان این منطقه می‌باشند.
20 سال پیش در این منطقه دریاچه‌ای وجود نداشته است.

حفاری‌های یک معدن تعطیل شده، گودال‌هایی برای تجمع آب باران ایجاد کردند. این گودال‌ها کم کم با آب باران پر شدند و‌ترکیب زیبایی از جزایر و دریاچه پدید آوردند. کم کم این منطقه حیات طبیعی پیدا کرد و زیستگاه ماهی‌ها و پرندگان شد.

حقایقی جالب در مورد دریاچه کاویکسوس بوداپست - یوروپ تورز

راه‌ های دسترسی به دریاچه کاویکسوس

همانطور که قبلا گفتیم این دریاچه در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار سریع و راحت است. تنها کافیست از طریق جاده و یا راه آهن خود را به این منطقه برسانید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.
برای دسترسی به این دریاچه می‌توانید از حمل و نقل عمومی، تاکسی و یا کرایه ماشین استفاده کنید. در گرمای تابستان به شما پیشنهاد می‌شود که از تاکسی و یا ماشین کرایه‌ای برای رسیدن به این منطقه استفاده کنید تا سریع‌تر و راحت‌تر به مقصد برسید.

راه‌ های دسترسی به دریاچه کاویکسوس - یوروپ تورز

دریاچه کاویکسوس، طبیعتی در قلب بوداپست

دریاچه کاویکسوس بوداپست یا Pebble یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر بوداپست است که در 2 کیلومتری جنوب این شهر قرار گرفته است. بر روی این دریاچه، جزایر کوچکی پراکنده شده و روی بعضی از آنها نیز خانه‌های کوچکی بنا شده است. در این منازل ماهیگیرانی زندگی می‌کنند که موقتا در تابستان جهت ماهیگیری به این منطقه سفر می‌کنند. در کنار این ماهیگیران، افراد بومی‌نیز وجود دارند که کل سال را در این منطقه زندگی می‌کنند.

این دریاچه در اثر حفاری‌های یک معدن ایجاد شده است. به این صورت که، آب باران در طی سال‌ها این گودال‌ها را پر از آب کرده است و‌ترکیب زیبایی از دریاچه و جزیره به وجود آورده است. امروزه پرنده‌ها و ماهی‌های زیادی در این منطقه زندگی می‌کنند و طبیعت در این منطقه احیا شده است.

برای دسترسی به این دریاچه می‌توانید از قطار و یا ماشین استفاده کنید. فاصله این دریاچه با مرکز شهر بوداپست تنها 30 دقیقه می‌باشد و شما می‌توانید خیلی راحت و سریع خود را به این منطقه برسانید. در این منطقه چادر بزنید و از هوای مطبوع کنار دریاچه لذت ببرید.

در این مقاله به بررسی اجمالی دریاچه کاویکسوس و ویژگی‌های این ناحیه پرداختیم تا شما را با زیبایی‌های این منطقه آشنا کنیم.

دریاچه کاویکسوس، طبیعتی در قلب بوداپست - یوروپ تورز

سوالات متداول دریاچه کاویکسوس بوداپست

دریاچه کاویکسوس در کجا قرار دارد؟

این دریاچه یکی از زیباترین و آرام‌ترین مناطق دیدنی بوداپست به شمار می‌رود که در جنوب این شهر واقع شده است.

این دریاچه چگونه تشکیل شده است؟

این دریاچه در کنار زیبایی‌هایی که دارد، یکی از عجایب طبیعت است. چراکه این دریاچه در 20 سال گذشته اصلا وجود نداشته و بر اثر تغییرات محیطی، امروزه به یکی از دیدنی‌های مجارستان تبدیل شده است.

راه های دسترسی به این دریاچه چگونه است؟

همانطور که قبلا گفتیم این دریاچه در نزدیکی مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار سریع و راحت است. تنها کافیست از طریق جاده و یا راه آهن خود را به این منطقه برسانید و از زیبایی‌های آن لذت ببرید.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!