موزه میکروسکوپی مجارستان | معرفی – آثار – تصاویر

موزه میکروسکوپی مجارستان | معرفی – آثار – تصاویر

موزه میکروسکوپی مجارستان، این موزه همانطور که از نامش هم پیداست، محل نمایش آثاریست که تنها از طریق میکروسکوپ قادر به دیدن‌شان خواهید بود. در این موزه از …

کشور مجارستان از نظر جاذبه‌های تاریخی و هنری حرف‌های زیادی برای زدن دارد. در همین زمینه شهر کوچک “سنت آندره” محلی معروف جهت گردهمایی‌های هنرمندان به شمار می‌رود که تنها ۳۰ دقیقه با شهر معروف بوداپست فاصله دارد. در این منطقه دیدنی‌های زیادی وجود که یکی از خاص‌ترین و جذاب‌ترین آن‌ها موزه میکروسکوپی مجارستان (Hungarian Microscopic Museum) و آثار کوچکش است که تنها از طریق میکروسکوپ قابل مشاهده‌اند.

شاید این موضوع در ابتدا چندان جذاب به نظر نرسد، اما باید بگوییم زمانی که از پشت میکروسکوپ به آثار این موزه نگاه کنید، شاهد شگفت انگیزترین صحنه‌های عمرتان خواهید بود! پس اگر شما هم درباره این موزه و مجسمه‌های حاضر در آن کنجکاو شده‌اید، در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با موزه میکروسکوپی مجارستان آشنا کنیم.

موزه میکروسکوپی مجارستان | معرفی - آثار - تصاویر | یوروپ تورز

موزه میکروسکوپی مجارستان و آثار آن

این موزه همانطور که از نامش هم پیداست، محل نمایش آثاریست که تنها از طریق میکروسکوپ قادر به دیدن‌شان خواهید بود. در این موزه از شطرنج طراحی شده روی سر سوزن گرفته تا مجسمه پرندگان روی یک دانه خشخاش و کتابی ۱۲ صفحه‌ای که تنها نیم میلی متر قطر دارد به نمایش گذاشته است که از همان ابتدا موجب شگفتی و حیرت شما خواهد شد. باید بگوییم که تمامی این آثار با چنان دقت و ظرافتی خلق شده‌اند که در ابتدا باورتان نمی‌شود چنین ابعادی دارند.

برای درک عجیب بودن این موزه بهتر است بدانید که در میان آثار آن مجموعه‌ای شامل اهرام مصر، درختان خرما و شترها قرار دارد که همه آن‌ها روی سر یک سوزن طراحی شده‌اند! در کنار این موارد نمادهای جذاب دیگری همچون پرتره آبراهام لینکن، بطری کوکاکولا از جنس طلا، مجموعه گلدان‌های طراحی شده روی دانه شکر و.. نیز وجود دارند که دیدن‌شان حسی وصف ناپذیر برای‌تان ایجاد خواهد کرد.

موزه میکروسکوپی مجارستان و آثار آن | یوروپ تورز

جزئیات هنری و میزان دقت و ظرافت در ساخت این آثار زمانی بیشتر خودش را نشان می‌دهد که بدون میکروسکوپ و با چشم غیر مسلح به آن‌ها نگاه کنید تا متوجه شوید که چه زمان و انرژی بالایی برای خلق هرکدام از آن‌ها صرف شده است.

از جمله هنرمندانی که آثار آن‌ها در موزه میکروسکوپی مجارستان به نمایش گذاشته شده است می‌توانیم به یک هنرمند روسی به نام میکولا سیادرستی(Mykola syadristy) اشاره کنیم که باقی آثار خیره‌کننده او در دو موزه دیگر در کشور روسیه نیز قابل مشاهده‌اند. به عنوان یک نکته شگفت انگیز بد نیست به شما بگوییم برای خلق این مجسمه‌های مینیاتوری، موتور الکتریکی به اندازه ۵۰ میکرون ساخته شده که با عنوان کوچک‌ترین موتور جهان، اندازه‌ای ۲۰ برابر کوچک‌تر از یک دانه خشخاش دارد!

همچنین جالب است بدانید که سیادرستی در هنگام ساخت و خلق این مجسمه‌ها حتی ضربان قلب و نحوه تنفسش را نیز کنترل می‌کرده و درباره آن گفته است: “من هنگام کار روی یک ریتم داخلی مشخص تمرکز می‌کنم و ساخت هر مرحله را بین دو تپش قلبم انجام می‌دهم. بنابراین در زمان ساخت این آثار نبض من تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند که نتیجه آن ایجاد یک اثر هنری شگفت انگیز و خارق العاده است که حتی اگر آن را در دست‌تان بگیرید هم متوجهش نخواهید شد.”

موزه میکروسکوپی مجارستان و آثار آن | یوروپ تورز

سخن پایانی

همانطور که خودتان هم متوجه شده‌اید، موزه میکروسکوپی مجارستان از دسته خاص‌ترین جاذبه‌های دیدنی دنیا در شهر سنت آندره به شمار می‌رود که هیچ کجای جهان مشابه آثارش را پیدا نخواهید کرد. بدون شک خلق چنین مجموعه دیدنی در ابعاد میکروسکوپی و مینیاتوری به چنان دقت، ظرافت و هنری نیاز دارد که هر کسی را برای بازدید از آن‌ها ترغیب می‌کند. بنابراین اگر شما هم روزی به کشور مجارستان سفر کردید، پیشنهاد می‌کنیم که حتما به این موزه جذاب و شگفت انگیز سری بزنید. شهر کوچک سنت آندره علاوه بر موزه میکروسکوپی و جذابش، دارای جاذبه‌هایی بکر و فضایی دیدنی نیز هست که بهتر است فرصت گشت و گذار و ماجراجویی در آن را اصلا از دست ندهید!


سوالات متداول موزه میکروسکوپی مجارستان

در این موزه چه چیزهایی به نمایش گذاشته شده است؟

در این موزه از شطرنج طراحی شده روی سر سوزن گرفته تا مجسمه پرندگان روی یک دانه خشخاش و کتابی ۱۲ صفحه‌ای که تنها نیم میلی متر قطر دارد به نمایش گذاشته است که از همان ابتدا موجب شگفتی و حیرت شما خواهد شد.

یکی از هنرمندانی که آثارش را در این موزه میتوان مشاهده کرد، کیست؟

می توانیم به یک هنرمند روسی به نام میکولا سیادرستی (Mykola syadristy) اشاره کنیم که باقی آثار خیره‌کننده او در دو موزه دیگر در کشور روسیه نیز قابل مشاهده‌اند.

در این موزه چه نماد هایی وجود دارد؟

نمادهای جذابی همچون پرتره آبراهام لینکن، بطری کوکاکولا از جنس طلا، مجموعه گلدان‌های طراحی شده روی دانه شکر و.. نیز وجود دارند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!