تالار هنر بوداپست | معرفی – بررسی – تصاویر

تالار هنر بوداپست | معرفی – بررسی – تصاویر

تالار هنر بوداپست، یک ساختمان نمایشگاهی در میدان قهرمانان بوداپست است که به طرح معماران آلبرت شیکدانز و فولوپ هرکزوگ ساخته شد و در دسامبر 1896 افتتاح شد.

تالار هنر بوداپست که به نام کاخ هنر نیز معرفی می‌شود، یک موزه از هنرهای معاصر مجارستانی است که در ساختمانی تاریخی، واقع در میدان قهرمانان بوداپست قرار دارد. این تالار در سال 1896 به سبک معماری نئوکلاسیک ساخته شده است. ساخت این تالار توسط معماران بسیار بزرگی نظیر آلبرت شیکدانز و فولاپ هرکزوگ انجام شده است. نماشگاه‌های مهم در کشور مجارستان، تماما در این تالار برگزار شده و از طرفی دیگر، به این موضوع آکادمی هنر مجارستان نیز گفته می‌شود.

تالار هنر بوداپست | معرفی - بررسی - تصاویر | یوروپ تورز

معرفی تالار هنر بوداپست

تالار هنر بوداپست یک ساختمان نمایشگاهی در میدان قهرمانان بوداپست است که به طرح معماران آلبرت شیکدانز و فولوپ هرکزوگ ساخته شد و در دسامبر 1896 افتتاح شد. روبروی Kunsthalle موزه هنرهای زیبا (Szépművészeti Múzeti) قرار دارد. موزه هنر میزبان نمایشگاه ‌های موقت هنر معاصر است. این برنامه بر اساس برنامه Kunsthalles آلمانی، به عنوان موسسه‌ای که توسط هنرمندانی اداره می‌شود که مجموعه خود را حفظ می‌کند، عمل می‌کند.این موسسه آکادمی هنر مجارستان بوده و شریک دولتی آن وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ است. تالار هنر بوداپست (Kunsthalle budapest) به طور کلی دارای یک کتابفروشی، کتابخانه، و کافه Műcsarnok است که همگی مشرف به میدان هستند.

بررسی سازه تالار هنر بوداپست

ساختار بزرگ سبک نئوکلاسیک، توسط معماران آلبرت شیکدانز و فولوپ هرکزوگ طراحی شده و در سال 1896 تکمیل شده است. در اصل این تالار برای جشن‌های هزاره ساخته شد اما در حال حاضر به عنوان یک موزه معرفی شده و از آن نگهداری می‌شود.
رواق آن به سبک احیای یونانی است. این اپسی سه طرفه و نیم دایره یک سالن نمایشگاهی مسقف با نورگیر را در خود جای داده است. این ساختمان در سال 1995 بازسازی شد تا بتواند در برابر اتفاقات طبیعی مانند طوفان یا انواع بارش‌ها مقاومت لازم را از خود نشان دهد.

بررسی سازه تالار هنر بوداپست | یوروپ تورز

معرفی محل برپایی تالار هنر بوداپست، میدان قهرمانان

میدان قهرمانان، یکی از میدان‌‌های مهم در بوداپست مجارستان است که به خاطر بنای یادبود هزاره ‌اش با مجسمه‌‌هایی که هفت رؤسای مجارستان و دیگر رهبران مهم ملی مجارستان را نشان می‌‌دهند و همچنین سنگ یادبود قهرمانان، که اغلب به اشتباه به آن اشاره می‌‌شود، مشهور است.

مقبره سرباز گمنام این میدان در انتهای خیابان آندراسی در کنار پارک شهر (Városliget) قرار دارد. این میدان، میزبان موزه هنرهای زیبا و کاخ هنر بوداپست (Műcsarnok) است. میدان قهرمانان نقش مهمی در تاریخ معاصر مجارستان ایفا کرده است و میزبان بسیاری از رویدادهای سیاسی مانند تدفین مجدد ایمره ناگی در سال 1989 بوده است. بیشتر مجسمه‌ها توسط مجسمه ساز گیورگی زالا از لنداوا ساخته شده‌اند و دیگری نیز توسط گیورگی واستاگ ساخته شده است.

در بوداپست همچنین سه میدان دیگر به نام‌‌های Hősök tere، “میدان قهرمانان” در نواحی یا محله‌‌های Soroksár، Békásmegyer و Rákosliget وجود دارد.

در تالار هنر بوداپست چه می‌بینیم؟

هنر معاصر، هنر امروزی است که در نیمه دوم قرن بیستم یا در قرن بیست و یکم تولید شده و بخش عظیمی از تابلوهای موجود در تالار هنر بوداپست را از آن خود کرده است. هنرمندان معاصر در دنیایی تحت تأثیر جهانی، از نظر فرهنگی متنوع و در حال پیشرفت تکنولوژی کار می‌کنند.

هنر آنها ترکیبی پویا از مواد، روش‌ها، مفاهیم و موضوعاتی است که به چالش کشیدن مرزها که قبلا در قرن بیستم به خوبی انجام شده بود، ادامه می‌دهد. متنوع و التقاطی، هنر معاصر به عنوان یک کل با فقدان اصل، ایدئولوژی یا “-یسم” یکنواخت، سازمان دهنده متمایز می‌شود. هنر معاصر بخشی از یک گفتگوی فرهنگی است که به چارچوب‌‌های زمینه‌‌ای بزرگ ‌تر مانند هویت شخصی و فرهنگی، خانواده، جامعه و ملیت مربوط می‌ شود.

در زبان انگلیسی عامیانه، مدرن و معاصر مترادف هستند، که در نتیجه برخی از اصطلاحات هنر مدرن و هنر معاصر توسط افراد غیرمتخصص درهم آمیخته و اشتباه می‌شود.

در تالار هنر بوداپست چه می‌بینیم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

تالار هنر بوداپست یکی از مهم‌ترین سازه‌ها در میدان قهرمانان این شهر است که تا به امروز، انواع هنرهای مختلفی را به بازدید کنندگان ارائه می‌دهد. همان طور که مطالعه کردید، عمده کارهایی که در این تالار به چشم می‌خورد، هنرهای معاصر هستند که قدمتی نه چندان دور دارند.


سوالات متداول تالار هنر بوداپست

تالار هنر بوداپست در کجا قرار دارد؟

تالار هنر بوداپست که به نام کاخ هنر نیز معرفی می‌شود، یک موزه از هنرهای معاصر مجارستانی است که در ساختمانی تاریخی، واقع در میدان قهرمانان بوداپست قرار دارد.

در تالار هنر بوداپست چه هنرهایی دیده می شود؟

هنر معاصر، هنر امروزی است که در نیمه دوم قرن بیستم یا در قرن بیست و یکم تولید شده و بخش عظیمی از تابلوهای موجود در تالار هنر بوداپست را از آن خود کرده است.

تالار هنر بوداپست توسط کدام معمار ساخته شد؟

تالار هنر بوداپست یک ساختمان نمایشگاهی در میدان قهرمانان بوداپست است که به طرح معماران آلبرت شیکدانز و فولوپ هرکزوگ ساخته شد و در دسامبر 1896 افتتاح شد.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!