آب گرم سیچینی بوداپست | بزرگ ترین حمام درمانی دنیا

آب گرم سیچینی بوداپست | بزرگ ترین حمام درمانی دنیا

آب گرم سیچینی بوداپست، بزرگ‌ترین حمام درمانی اروپا، آب گرم سیچینی در بوداپست مجارستان می‌باشد که دما در آنجا بین 74 تا 77 درجه سانتی گراد است. این چشمه دارای …

بزرگ‌ترین حمام درمانی اروپا، آب گرم سیچینی بوداپست در بوداپست مجارستان می‌باشد که دما در آنجا بین 74 تا 77 درجه سانتی گراد است. این چشمه دارای مواد معدنی بسیاری از جمله سولفات، کلسیم، منیزیم و بی‌‌کربنات می‌باشد. این مجموعه دارای چندین استخر آب گرم با عمق‌های مختلف بوده و همچنین دارای سونا و اتاق بخار نیز می‌باشد.

آب گرم سیچینی بوداپست | بزرگ ترین حمام درمانی دنیا | یوروپ تورز

معرفی حمام Szechenyi در بوداپست

آبگرم فوق العاده زیبای Szechenyi که بین سال‌های 1909 تا 1913 ساخته شد، بیش از 100 سال قدمت دارد و امروزه علاوه بر حمام گلرت، معروف‌ترین آبگرم بوداپست است. آب این حمام از چشمه سنت استفان تامین می‌شود که آب گرم آن سرشار از کلسیم، منیزیم، کربنات هیدروژن، سدیم و سولفات، فلوراید و اسید متابوریک است.

این استخر عمدتا برای درمان‌های پزشکی بیماری‌های التهابی و شکایات مفصلی استفاده می‌شود. در طول سال‌ها، حمام آبگرم جذاب به طور مداوم تجدید و گسترش یافته است. امروزه 15 استخر سرپوشیده در فضای داخلی حمام Szechenyi وجود دارد و در محوطه زیبای بیرونی 3 استخر بزرگ دیگر به چشم می‌خورد. همچنین می‌توانید از درمان ‌هایی مانند ماساژ و سایر پیشنهادات سلامتی در حمام حرارتی Szechenyi لذت ببرید.

معرفی منطقه بیرونی آب گرم سیچینی

نقطه برجسته آب گرم سیچینی منطقه زیبای بیرونی آن است. اینجا را می‌توان در طول سال، چه تابستان و چه زمستان، بازدید کرد. در اینجا می‌‌توانید از یک محیط نوستالژیک واقعا فوق‌ العاده لذت ببرید و مشاهده کنید که رنگ ‌های زرد آبگرم، کنتراست فوق ‌العاده شگفت ‌انگیزی با استخر‌های شنای آبی ایجاد می‌‌کند.

3 استخر روباز دارای دمای متفاوتی هستند، در حالی که در گرمترین استخر، مردم محلی دوست دارند با یک بازی شطرنج اوقات فراغت خود را بگذرانند. در ماه‌‌های گرم ‌تر می‌‌توانید از آفتاب گرفتن روی تخت ‌های آفتاب کنار استخر لذت ببرید، در زمستان هنگام شنا در آب‌‌های شفا بخش بخار، به هیچ عنوان احساس سرما نخواهید کرد. بهترین زمان برای بازدید از آب گرم سیچینی صبح زود است. در این زمان از روز، فضای بیرون آرام است. ظهر شلوغ‌تر می‌شود. البته معمولا در شب (از ساعت 20:00) معمولا خیلی شلوغ نیست.

معرفی منطقه بیرونی آب گرم سیچینی | یوروپ تورز

معرفی منطقه داخلی حمام آب گرم سیچینی

داخل اسپا بزرگ است. به نوعی می‌توان در این هزارتوی حدود 15 استخر با دماهای مختلف، حمام‌های بخار و سوناهای مختلف وجود دارد. در گذشته، مردان و زنان هنوز به طور جداگانه در بخش‌های خود حمام می‌کردند. امروزه حمام مختلط وجود دارد. در نظر داشته باشید که در این استخرها پوشیدن لباس شنا اجباری است. از سویی دیگر، پوشیدن کلاه شنا تنها در استخرهای معمولی اجباری بوده و در استخرهای آب گرم می‌توانید به راحتی بدون کلاه داخل آب باشید.

اگر دوست دارید آرامش بیشتری داشته باشید، فقط خود را با یک ماساژ خوب پذیرایی کنید. در این بخش همچنین درمان‌های پدیکور و زیبایی نیز ارائه می‌شود. اگر لباس شنای ود را فراموش کرده‌اید یا حوله همراه خود ندارید، می‌توانید تمامی آنها را با قیمتی عالی در ابتدای درب ورودی خریداری کنید.

چگونه به آب گرم Szechenyi برویم

آب گرم سیچینی در شمال شرقی بوداپست، به طور دقیق‌تر در Városliget (پارک شهر) واقع شده است و می‌توان به راحتی از مرکز شهر با اتوبوس یا مترو به آن دسترسی داشت. دقیقا در مقابل حمام، ایستگاه مترو Széchenyi Fürdő (خط زرد M1) قرار دارد.

ساعت کاری و ورودی استخر Szechenyi

هزینه ورودی به اسپا Szechenyi با بسیاری از اسپاهای دیگر نسبتا متوسط است. در ساعات عصر و صبح تخفیف دارد. این بلیط شامل هر دو قسمت داخلی، سونا و محوطه بیرونی حمام می‌شود.

یک بلیط معمولی به طور متوسط حدود 19 یورو هزینه دارد، بسته به اینکه بلیط کابین را انتخاب کنید یا فقط با استفاده از قفسه. اگر چمدان همراه خود دارید، توصیه می‌‌شود برای خودتان بلیط با استفاده از کابین رزرو کنید.

آب گرم سیچینی در تمام طول سال باز است. ساعات کاری از دوشنبه تا یکشنبه از 06:00 صبح تا 10:00 شب می‌باشد. برخی از استخرهای سرپوشیده فقط تا ساعت 7:00 بعد از ظهر باز هستند، اما فضای باز فوق العاده این استخر تا ساعت 10:00 شب قابل استفاده است.

ساعت کاری و ورودی استخر Szechenyi | یوروپ تورز

سخن پایانی

آب گرم سیچینی یکی از بهترین مکان‌های دیدنی کشور مجارستان است که می‌توان از دیدن آن لذت برد. شایان ذکر است که شما می‌توانید از طریق وبسایت این استخر، قبل از حضور در محیط به رزرو کردن بلیط خود بپردازید.


سوالات متداول آب گرم سیچینی بوداپست

آب گرم سیچینی بوداپست در چه سالی ساخته شد و چند سال قدمت دارد؟

آبگرم فوق العاده زیبای Szechenyi که بین سال‌های 1909 تا 1913 ساخته شد، بیش از 100 سال قدمت دارد و امروزه علاوه بر حمام گلرت، معروف‌ترین آبگرم بوداپست است.

استفاده از این استخر تنها برای تفریح است؟

این استخر عمدتا برای درمان‌های پزشکی بیماری‌های التهابی و شکایات مفصلی استفاده می‌شود.

این استخر در کجای بوداپست قرار دارد؟

آب گرم سیچینی در شمال شرقی بوداپست، به طور دقیق‌تر در Városliget (پارک شهر) واقع شده است و می‌توان به راحتی از مرکز شهر با اتوبوس یا مترو به آن دسترسی داشت.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!