منطقه باستانی گورتین | آدرس – بناهای موجود – تصاویر

منطقه باستانی گورتین | آدرس – بناهای موجود – تصاویر

منطقه باستانی گورتین، یکی از جذاب‌ترین مناطق باستانی در جهان است که همه ساله مقصد مسافران بسیاری از سراسر دنیاست. اگر مشتاق کسب اطلاعات بیشتر …

منطقه باستانی گورتین: مناطق باستانی مکان‌هایی شامل آثا تاریخی و باستانی به جا مانده از دوران گذشته هستند. این مناطق اطلاعات مفید و ارزشمندی برای علاقمندان به تاریخ و باستان‌شناسی را در خود نگه می‌دارند. همچنین مناطق باستانی به دلیل آثار ارزشمندی که درخود دارند، برای افراد عادی نیز بسیار جذاب هستند.

اکثر افراد در مسافرت‌های خود ترجیح می‌دهند که از مناطق باستانی نیز دیدن کنند. منطقه باستانی گورتین (Archaeological Site of Gortyna) یکی از جذاب‌ترین مناطق باستانی در جهان است که همه ساله مقصد مسافران بسیاری از سراسر دنیاست. اگر مشتاق کسب اطلاعات بیشتر درباره این منطقه هستید با ادامه این مطلب همراه ما باشید!

منطقه باستانی گورتین | آدرس - بناهای موجود - تصاویر | یوروپ تورز

منطقه گورتین در کجا قرار دارد؟

گورتین یک منطقه باستانی در شهر کرت واقع در کشور یونان است. این منطقه در فاصله 40 کیلومتری از مرکز شهر کرت قرار دارد که یکی از توریستی‌ترین شهرهای یونان به شمار می‌رود. در واقع شهر کرت جاذبه‌های گردشگری زیبایی دارد و همین موضوع موجب هجوم مسافران به این شهر شده است. منطقه تاریخی گورتین هم یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های موجود در این شهر است.

منطقه گورتین در کجا قرار دارد؟ | یوروپ تورز

بناهای موجود در منطقه گورتین

همان طور که گفته شد در مناطق باستانی بناهای قدیمی متعددی وجود دارد. منطقه باستانی گورتین نیز دو بنای ارزشمند و باستانی را در خود جای داده است. در ادامه با مهم‌ترین و دیدنی‌ترین بنای این منطقه آشنا خواهید شد.

ویرانه‌ های آکروپولیس

آکروپولیس را می‌توان یکی از شاهکارهای دوران یونان باستان دانست. اگرچه این بنا در سال‌های اخیر دچار پوسیدگی و تخریب شده است اما هنوز هم شکوه خود را دارد و یکی از نمادهای فرهنگی دنیا به شمار می‌رود. آکروپولیس شامل بناهای مختلفی است که هرکدام زیبایی خود را دارند. از بناهای موجود در آکروپولیس می‌توان به پارتنون، ارپگیا، نایکا و… اشاره کرد.

مشهورترین ویرانه‌های آکروپولیس را می‌توان بنای پارتنون و آرکونا دانست. بنای پارتنون در دوران باستان به عنوان مکانی برای عبادت خدایان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بنای با شکوه آرکونا نیز مکانی برای نگهداری اسناد و مهمات بوده است.

یکی از ویرانه‌ های آکروپولیس | یوروپ تورز

جمع بندی

سفر به یونان می‌تواند پر از شگفتی باشد. یکی از زیباترین و پر راز و رمز‌ترین مناطق دیدنی یونان منطقه باستانی گورتین است. با سفر به این منطقه می‌توانید در دوران یونان باستان قدم بزنید و لحظاتی به یادماندنی تجربه کنید.


سوالات متداول منطقه باستانی گورتین

منطقه گورتین کجاست؟

گورتین یک منطقه باستانی در شهر کرت واقع در کشور یونان است. این منطقه در فاصله 40 کیلومتری از مرکز شهر کرت قرار دارد که یکی از توریستی‌ترین شهرهای یونان به شمار می‌رود.

یکی از مهم ترین و دیدنی ترین بناهای تاریخی منطقه گورتین چه نام دارد؟

آکروپولیس را می‌توان یکی از شاهکارهای دوران یونان باستان دانست، همچنین ویرانه های آکروپولیس یکی از مهم ترین بناهای تاریخی منطقه گورتین است.

منطقه گورتین چه نقشی در شهر کرت دارد؟

منطقه تاریخی گورتین هم یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های موجود در این شهر است.

چرا منطقه گورتین مقصد بسیاری از مسافران از سراسر دنیاست؟

از آنجایی که منطقه باستانی گورتین یکی از جذاب‌ترین مناطق باستانی در جهان است، همه ساله مقصد مسافران بسیاری از سراسر دنیا هم هست.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!