با جزایر ایونی یونان آشنا شویم

با جزایر ایونی یونان آشنا شویم

جزایر ایونی یونان، در غرب سرزمین یونان در دریای ایونی، خوشه‌ای از جزایر با نام جزایر ایونی قرار دارند. برخی از این جزایر بزرگ و کوچک، از شهرت جهانی برخوردار …

جزایر ایونی یونان: در غرب سرزمین یونان در دریای ایونی، خوشه‌ای از جزایر با نام جزایر ایونی قرار دارند. برخی از این جزایر بزرگ و کوچک، از شهرت جهانی برخوردار هستند. تمام این جزیره‌های یونان، یونی بوده و ظاهر خاصی دارند. مناظر کلاسیک ایونی دارای پوشش گیاهی سرسبز بوده که این جزایر را سبزتر از همتایان سیکلادیک خود می‌کند. دریای ایونی سایه غنی آبی خود را در این مناطق گسترانده، بنابراین این جزایر، پالت رنگی شدیدتری با مناظر سبز زمردی عمیق، در مقابل آب خیره‌کننده کبالت ارائه می‌دهند. از نظر تاریخی و فرهنگی می‌توان گفت این جزایر ارتباط قوی با ایتالیا دارند. در ادامه به معرفی مهم‌ترین جزایر ایونی می‌پردازیم.

با جزایر ایونی یونان آشنا شویم | یوروپ تورز

کورفو پایتخت جزایر ایونی یونان

پایتخت اداری جزایر ایونی یونان (Ionian Islands Greece)، کورفو نام دارد. این جزیره دارای وسعت 236 مایل مربع بوده و در نزدیکی سواحل ایتالیا است. کورفو ترکیبی جذاب از اساطیر یونان، تأثیر قرون وسطی و محبوبیت مدرن است. این شهر صدها سال تحت فرمانروایی ونیزی‌ها بود، به همین دلیل هنوز، به طور وضوح دارای ذوق ونیزی است. شهر قدیمی کورفو در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و قلعه قدیمی این شهر، محل فیلمبرداری فیلم‌های معروفی از جیمز باند است. این جزیره دارای زیبایی‌های زیادی است اما به دلیل جشنواره عید پاک مشهور است. آتش بازی‌های منحصر به فرد، گروه‌های موسیقی و ساکنان پور هیاهو این جشن را منحصر به فرد می‌کنند.

کورفو پایتخت جزایر ایونی یونان | یوروپ تورز

کفالونیا دارای طبیعت منحصر به فرد از جزایر ایونی

کفالونیا، دارای مساحت 298 مایل مربع بوده و بزرگ‌ترین جزایر ایونی و ششمین جزیره بزرگ یونان است. این جزیره به دلیل زیبایی‌های طبیعی متنوعی که دارد، شناخته می‌شود و فراتر از سواحل زیبا و دهکده‌های جذاب، طبیعتی خواهید یافت که فقط مختص کفالونیا است.
گونه‌ای خاص از درخت با شاخه‌های سفید و سوزن‌های تیز که در هیچ کجای دنیا یافت نمی‌شود، خواهید دید. اگر به دنبال اساطیر یونانی هستید، به «غار پوره ها» که یک مکان افسانه‌ای است، بروید. این مکان دارای غاری با دریاچه‌ای بوده که در داخل جنگل احاطه شده است. برای دیدن این غار می‌توانید از قایق استفاده کنید. به طور خلاصه اگر عاشق زیبایی طبیعی منحصر به فرد هستید، جزیره کفالونیا منتظر شما است.

کفالونیا دارای طبیعت منحصر به فرد از جزایر ایونی | یوروپ تورز

لفکادا جزیره ای زیبا

لفکادا، تنها جزیره از جزایر ایونی بوده که توسط یک پل به سرزمین اصلی یونان متصل است. به همین دلیل می‌توانید با ماشین به این جزیره زیبا بروید و دیگر نیازی به کشتی نیست. می‌توانید از آبشارهای دیموساری زیبا دیدن کنید. برای پیاده روی آرامش بخش در طبیعت نیز به دره ملیسا با دو مسیر پیاده روی مجزا بروید که در آن زیبایی طبیعی فراوان، پل‌های سنگی کوچک و بیش از 50 آسیاب آبی را خواهید دید. از منظره فانوس دریایی «کیپ لفکادا» در جنوب یا کلیسای کوچک «آغیا ماورا» در شمال دیدن کنید. اگر به دنبال ماجراجویی بیشتر و آدرنالین بالا هستید، پاراگلایدر و موج سواری در ساحل را تجربه کنید.

لفکادا جزیره ای زیبا | یوروپ تورز

زکینتوس با گیاهان سرسبز معروف به گل شرق جزایر ایونی

در جنوب جزیره کفالونیا، جزیره زکینتوس با وسعت 157 مایل مربع قرار دارد. این جزیره از جزایر ایونی را «زنته» نیز می‌نامند. ونیزی‌ها نیز به دلیل پوشش گیاهی سرسبز آن را «گل شرقی» نامیده‌اند. در این ساحل یک کشتی شکسته از سال 1980 باقی مانده که بسیاری از افراد برای دیدن این کشتی شکسته به ساحل جزیره می‌روند. از جاذبه‌های این جزیره زیبا می‌توان به غارهای آبی، پارک طبیعی، پارک سنگی و روستاهای زیبا با درختان و گیاهان منحصر به فرد اشاره کرد.

زکینتوس با گیاهان سرسبز معروف به گل شرق جزایر ایونی | یوروپ تورز

ایتاکا جزیره‌ ای کوچک از جزایر ایونی با طبیعت کوهستانی دست نخورده

در شمال شرقی کفالونیا، جزیره ایتاکا قرار دارد. جزیره‌ای نسبتا کوچک به مساحت 37 مایل مربع، ادعای شهرت حول محور شاعر معروف جهانی هومر دارد. این جزیره در افسانه‌های خود دارد که سفر حماسی جنگ تروا، در این جزیره رخ داده است. ایتاکا دارای طبیعت کوهستانی دست نخورده است. اگر در اوج ازدحام توریست‌ها به یونان سفر کردید، برای فرار از جمعیت، می‌توانید به طبیعت این جزیره زیبا از جزایر ایونی پناه ببرید.

ایتاکا جزیره‌ ای کوچک از جزایر ایونی با طبیعت کوهستانی دست نخورده | یوروپ تورز

سوالات متداول جزایر ایونی یونان

جزایر ایونی یونان در کجا قرار دارد؟

در غرب سرزمین یونان در دریای ایونی، خوشه‌ای از جزایر با نام جزایر ایونی قرار دارند.

پایتخت اداری جزایر یونان چه نام دارد و در کجا واقع شده است؟

پایتخت اداری جزایر ایونی یونان، کورفو نام دارد. این جزیره دارای وسعت 236 مایل مربع بوده و در نزدیکی سواحل ایتالیا است.

چرا جزیره زکینتوس یونان با عنوان گل شرقی معروف است؟

در جنوب جزیره کفالونیا، جزیره زکینتوس با وسعت 157 مایل مربع قرار دارد. این جزیره از جزایر ایونی را «زنته» نیز می‌نامند. ونیزی‌ها نیز به دلیل پوشش گیاهی سرسبز آن را «گل شرقی» نامیده‌اند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!