ساحل الفونیسی یونان | آدرس – امکانات – تصاویر

ساحل الفونیسی یونان | آدرس – امکانات – تصاویر

ساحل الفونیسی، یکی از زیباترین سواحل یونان است که در جنوب غربی جزیره کرت واقع شده است. این ساحل به خاطر شن‌‌های سفید مایل به صورتی و آب ‌های فیروزه ‌ای …

ساحل الفونیسی یکی از زیباترین سواحل یونان است که در جنوب غربی جزیره کرت واقع شده است. این ساحل به خاطر شن‌‌های سفید مایل به صورتی و آب ‌های فیروزه ‌ای شفافش معروف است که آن را به یک نقطه محبوب برای گردشگران از سراسر جهان تبدیل کرده است. در این مطلب همراه ما باشید تا به هر آنچه که بایستی در رابطه با ساحل‌الفونیسی بدانید بپردازیم.

ساحل الفونیسی یونان | آدرس - امکانات - تصاویر | یوروپ تورز

بررسی محل قرار‌گیری ساحل الفونیسی

ساحل الفونیسی (Elafonissi Beach) در انتهای جنوب غربی جزیره کرت در یونان واقع شده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر به مکان این ساحل اشاره‌ای داشته باشیم، باید بگوییم که در حدود 76 کیلومتری غرب شهر Chania و در حدود 5 کیلومتری روستای Elafonisi قرار دارد. حرکت به سمت ساحل از Chania حدود دو ساعت با ماشین طول می‌کشد، اما ارزش دیدن آن را دارد.

چه چیزی در ساحل الفونیسی آن را منحصر به فرد کرده است؟

ساحل‌الفونیسی مقصدی بی‌نظیر برای کسانی است که عاشق طبیعت، آرامش و آب‌های شفاف هستند. چیزی که در مورد این ساحل جالب است، این واقعیت است که آب آنقدر کم عمق است که می‌توان به جزیره‌ای که در ساحل واقع شده است، رفت. عمق آب بیش از 1 متر نیست و برای خانواده‌هایی که فرزندان خردسال دارند بسیار مناسب است. شن‌های ساحل الافونیسی به رنگ صورتی مایل به سفید است که آن را به مکانی خاص‌تر تبدیل می‌کند.

فعالیت‌ های ساحلی

ساحل‌الفونیسی برای انواع فعالیت‌ها مناسب است، چه به دنبال تفریح و چه فقط به دنبال مکانی راحت برای استراحت باشید. اگر اهل ورزش هستید، می‌توانید در بازی‌های والیبال ساحلی، فوتبال یا فریزبی شرکت کنید. آب‌های کم عمق برای غواصی یا پارو زدن در اطراف عالی هستند و صخره‌ها و جزیره‌های کوچک زیادی در اطراف ساحل‌الفونیسی برای کاوش وجود دارد.

علاوه بر این، ساحل مکانی عالی برای آفتاب گرفتن و مطالعه در حین لذت بردن از مناظر زیبا است. همچنین چیزهای جالب و زیادی در اطراف ساحل وجود دارد، مانند جنگل سرو کمیاب، که مکانی عالی و خنک برای گذراندن اوقات فراغت در روزهای گرم تابستان است.

فعالیت‌ های ساحلی | یوروپ تورز

غروب جذاب ساحل الفونیسی

ساحل الفونیسی به خاطر مناظر خیره‌کننده غروب خورشیدش نیز معروف است. در واقع ساحل الفونیسی، مکان عالی برای تماشای فرو رفتن آرام خورشید در دریا، در حالی که در آب‌های آرام شناور است، می‌باشد. رنگ‌های آسمان، دریا و شن همه با هم ترکیب می‌شوند و شاهکاری خیره‌کننده از طبیعت را خلق می‌کنند.

امکانات ساحل الفونیسی

ساحل الفونیسی یک مقصد گردشگری بسیار توسعه یافته است، بنابراین می‌توانید تمام امکانات مورد نیاز خود را در این مکان داشته باشید. چندین پارکینگ در نزدیکی ساحل وجود دارد که دسترسی آسان به منطقه را فراهم می‌کند. این ساحل همچنین مجهز به تخت ‌های آفتابگیر و چترهایی است که می‌‌توان با هزینه ‌ای ناچیز آن‌ها را اجاره کرد.

علاوه بر این، چندین رستوران و کافه در این منطقه وجود دارد که طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی‌ها را ارائه می‌دهند. با این حال، باید گفت که در فصل تابستان، این منطقه می‌تواند بسیار شلوغ باشد.

چگونه به ساحل الفونیسی برویم؟

رسیدن به ساحل الافونیسی نسبتا آسان است، راه‌های مختلفی برای رسیدن به ساحل از نقاط مختلف کرت وجود دارد. محبوب‌ترین راه این است که یک ماشین یا یک اسکوتر کرایه کنید و خودتان را به آنجا برسانید. شرکت‌های کرایه اتومبیل زیادی در این جزیره وجود دارد و بیشتر آنها را می‌توان در فرودگاه پیدا کرد. از طرفی دیگر، می‌توانید با اتوبوس از Chania به روستای Elafonisi بروید و سپس 5 کیلومتر باقی مانده را تا ساحل پیاده روی کنید.

چگونه به ساحل الفونیسی برویم؟ | یوروپ تورز

سخن پایانی

ساحل الفونیسی یکی از زیباترین سواحل یونان است که تجربه بی‌نظیری را برای بازدیدکنندگان خود به ارمغان می‌آورد. این ساحل یک مقصد عالی برای کسانی است که عاشق دریاهای شفاف، ماسه‌های سفید مایل به صورتی، مناظر آرام و لحظات شگفت انگیز هستند. ساحل الفونیسی، مکانی عالی برای رهایی از شلوغی زندگی روزمره و ارتباط با طبیعت است.


سوالات متداول ساحل الفونیسی یونان

ساحل الفونیسی یونان در کجا واقع شده است؟

ساحل الفونیسی در انتهای جنوب غربی جزیره کرت در یونان واقع شده است. اگر بخواهیم دقیق‌تر به مکان این ساحل اشاره‌ای داشته باشیم، باید بگوییم که در حدود 76 کیلومتری غرب شهر Chania و در حدود 5 کیلومتری روستای Elafonisi قرار دارد.

از امکانات ساحل الفونیسی یونان به چه مواردی میتوان اشاره کرد؟

ساحل الفونیسی یک مقصد گردشگری بسیار توسعه یافته است، بنابراین می‌توانید تمام امکانات مورد نیاز خود را در این مکان داشته باشید. چندین پارکینگ در نزدیکی ساحل وجود دارد که دسترسی آسان به منطقه را فراهم می‌کند. این ساحل همچنین مجهز به تخت ‌های آفتابگیر و چترهایی است که می‌‌توان با هزینه ‌ای ناچیز آن‌ها را اجاره کرد. و …

کدام ویژگی ساحل الفنیوس باعث شده که این مکان معروف شود؟

ساحل الفونیسی به خاطر مناظر خیره‌کننده غروب خورشیدش نیز معروف است. در واقع ساحل الفونیسی، مکان عالی برای تماشای فرو رفتن آرام خورشید در دریا، در حالی که در آب‌های آرام شناور است، می‌باشد. رنگ‌های آسمان، دریا و شن همه با هم ترکیب می‌شوند و شاهکاری خیره‌کننده از طبیعت را خلق می‌کنند.

مطالعه مطالب زیر نیز می توانید برای شما مفید باشد

نظرت چی بود؟

0 نظر

دیدگاهی ارسال نشده است!